Skocz do zawartości

<OFF> Beskidy i Tatry z Katowic


Rekomendowane odpowiedzi

Nie sprawdzałem, ale wydaje się, że nie myliłeś się. Górki te widoczne były jeszcze kilkakrotnie i wygląda na to, że rzeczywiście nie są tak daleko, choć sprawiały wrażenie bardzo odległych. Gazda mówił na nie, że widać Bieszczady. Ja się śmiałem bo aż takim optymistą nie byłem.

A tak wogóle to wróciłem 30.8. do domu, ale wypadło mi coś, co sprawiło, że przestałem myśleć o górach i wakacjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie dni to totalna kapucha. Jestem prawie codziennie na hołdzie ale ostatnio nawet Beskid ledwo był widoczny. Wczoraj pod wieczór już myślałem że będzie dobrze, bo to chmury były wysokie i wiatr prawie te niskie przegonił, ale nic z tego. O 19:30 wszystko ustało i tylko zostało mi podziwiać piekny zachód słońca :Salut:

a794db76755abc9cm.jpg5ba478bd2b52c1f0m.jpg

Edytowane przez merti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie dni to totalna kapucha. Jestem prawie codziennie na hołdzie ale ostatnio nawet Beskid ledwo był widoczny. Wczoraj pod wieczór już myślałem że będzie dobrze, bo to chmury były wysokie i wiatr prawie te niskie przegonił, ale nic z tego. O 19:30 wszystko ustało i tylko zostało mi podziwiać piekny zachód słońca :Salut:

 

Jak pisałem wcześniej, jeżeli nie nastąpi jakiś gwałtowny deszcz i nie przewieje zalegającego powietrza, to nie ma na co liczyć na hałdzie. Ostatnio było nawet tak kijowo, że z Tychów Beskidów przy średnim zachmurzeniu nie było widać, a to już kapucha jakich mało.

 

Dzisiaj zapowiada się cały dzień opadu, jutro podobnie. Myślę, że wraz z proroczymi głosami beskidzkich górali, że nadchodzi złota polska jesień, przyjdą również dni tłuste dla obserwatorów gór. :)

 

 

M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich. Myślę, że przydałoby się wprowadzić trochę świeżości w nasz lekko przykurzony temat. Widoczność rośnie, u nas już na 6. Kamerka ze strony http://www.zakopaneonline.pl/webcam/ pokazuje, że w górach widoczność dobra. Podobne wnioski przynoszą kamerki ze stron www.vratna.sk i www.hotelhavrania.sk . Będę was informował na bieżąco o ewentualnych zmianach w widoczności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Myślę, że przydałoby się wprowadzić trochę świeżości w nasz lekko przykurzony temat. Widoczność rośnie, u nas już na 6. Kamerka ze strony http://www.zakopaneonline.pl/webcam/ pokazuje, że w górach widoczność dobra. Podobne wnioski przynoszą kamerki ze stron www.vratna.sk i www.hotelhavrania.sk . Będę was informował na bieżąco o ewentualnych zmianach w widoczności.

 

Witam :Salut: .

Również obserwuję kamerki on-line, tym samym potwierdzam zdanie elcupy, natomiast powiem więcej- z Jaworzna widać było Tatry(w końcu!) jakieś pół godziny temu.Zamierzam odbyć krótki spacerek na wieżę(bo widzę,że się pogoda utrzymuje), jak coś tam chwycę to zamieszczę.

 

MT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po dłuzszej przerwie :Salut::D

 

Miałem cynk no i pyk!,na dach przybyłem zdjęcia wywaliłem :D

Dzieki Michał za info.

 

Dało się widzieć lekko kontury Tatr,trochę lepiej źleby oświetlone słońcem zbliżającym sie już ku zachodowi.

Dodaję dwie fotki bez żadnego retuszu,mam nadzieję że może coś choć trochę będzie widać.- zrobione ok godz 17/30

 

http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=b7460dc79337edaf

http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=23c62948dd7b1017

 

Pozdrawiam :Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spacerek na punkt obserwacyjny okazał się dobrym wyborem :D .Beskid troszkę w mleku, Diablak ładny.Pogoda w Tatrach aż za ładna, przydałyby się chmurki po drugiej stronie, by dać kontrast.No ale po tak długiej przerwie nie ma co narzekać. Poniżej przedstawiam "na szybko" zmontowaną panoramkę.

 

Foty robione o godz.16.20:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/54f7fd07fbe4f214.html

 

Z minuty na minutę wydawało mi się, że widoczność się pogarsza więc zszedłem, natomiast "merti" dał info, że o zach. słońca jeszcze ładnie były widoczne.Hmm.

Nie chce mi się wierzyć, że Tatry nieosiągalne były z Dąbrowy G.Dopiero z Doroty czy z Grodzicha to musiało być ciekawie...

 

Pozdrawiam :Beer: ,

MT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to się dzisiaj Taterek naoglądałem. Widoczność była najlepsza z tych dotychczas przeze mnie zaobserwowanych.

Wziąłem skuterek i pojechałem zgodnie z planem na górkę Klimont w Lędzinach. No i miłe zaskoczenie : ładnie błyszczała koronka Tatr Słowackich (bo tylko te są stamtąd widoczne).

Potem ruszyłem do Chełma Śląskiego. Tu widać trochę więcej i lepiej bo bliżej.

Ruszyłem w dalszą drogę, cel Pogorzyce, w końcu zmieniłem decyzję na Płazę (koło Chrzanowa).

Stąd postanowiłem pojechać drogą, którą ostatni raz jechałem rowerem bodaj w 1991 r. Grzbietem dotarłem do Kwaczały skąd rozpościera się piękny widok na Alwernię, tym razem z Tatrami w tle. Ostatni (i jedyny) raz byłem w tym miejscu 21 lat temu w 1986 roku. Wtedy stała tam wieża triangulacyjna.

Zjechałem do Alwerni i wracając przez Regulice Górne powtórzyłem zdjęcia z tego samego miejsca co w lipcu. Ale teraz widoczność była lepsza.

Zdjęć jeszcze nie oglądałem, ale zrobiłem tego ze sto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze Chłopaki!!

 

Gratuluje wyczucia warunków! Ja co prawda dzisiaj od rana wiedziałem, że musi być dobra widoczność, bo chmury niziutko ładnie widoczne, ale z kolei na szczycie ul. Kościuszki brak było Lysej Hory, więc pomyślałem, że nie ma sensu jechać na hałdę. A było to o godzinie, z której pochodzą Wasze zdjęcia.

 

Michał szacunek za ośnieżone Tatry :) Teraz warto szukać Wierchów podczas zachodu Słońca.

 

Adams - świetna wycieczka, z niecierpliwością czekam na dokumentacje tego wypadu!

 

 

Pozdrawiam i jeszcze raz dzięki za czujność :)

 

Mateusz

 

PS. Polecam prognozę ICM na jutro! Warunki zbliżone do dzisiejszych, nie za duża wilgotność i przede wszystkim czyściutkie niebo. Może trochę za ciepło, ale z początkiem dnia nie powinno robić to większej różnicy. Tak czy siak jutro już nie zaśpie.

Edytowane przez mateusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jednak wszyscy byli na stanowiskach :Beer::helo:

Michał dostał cynka i nie dowieżał, ale jednak ruszył zadek :) i wlazł na taras. Zarąbista panoramka, taką jaką widziałem przez lornetke - niestety bo aparat wylądował w serwisie. Potwierdzam, wieczorem był wspaniały widok, stoki śniegiem pokryte lekko różowe - coś pięknego.

 

Dziwi mnie że z Dąbrowy nie było widać Tatr - kolega prezes_dg raczaj się słabo przyłożył do obserwacji.

 

ORI na twoich fotkach widać słabiutko no ale jest.

 

adams zazdroszczę Ci wycieczki i widoków - czekamy, mam nadzieję, na twoje zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwi mnie że z Dąbrowy nie było widać Tatr - kolega prezes_dg raczaj się słabo przyłożył do obserwacji.

a no możliwe, bo w sumie byłem na mojej górce przejazdem tylko. ale fajnie że Wam się chociaż udało, a te zdjęcia białych Tatr genialne po prostu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mateusz pisze żeby się opierać na ICM-ce ja jednak polecam coś lepszego - zdjęcia satelitarne animowane z ostatnich 24h - Met Office i naciskacie PLAY i leci :D i już mogę powiedzieć że w ciągu następnych 24h zagoszczą spowrotem chmury :burza:

Edytowane przez merti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli o mnie chodzi to 'nie wyczułem sprawy'. Po prostu pogoda była niezła i myślałem, że zaliczę tylko Klimont. No ale jak zobaczyłem Tatry to cóż za problem pojechać dalej. Czas miałem bo na Klimoncie byłem około 14:30.

Zdjęcia na razie z Klimontu :

Tatry z Klimontu

Zdjęcia nie są rewelacyjne, ale popatrzeć można.

 

ps.

Da się posty edytować ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli o mnie chodzi to 'nie wyczułem sprawy'. Po prostu pogoda była niezła i myślałem, że zaliczę tylko Klimont. No ale jak zobaczyłem Tatry to cóż za problem pojechać dalej. Czas miałem bo na Klimoncie byłem około 14:30.

 

ps.

Da się posty edytować ?

 

Z Twoich zdjęć wychodzi, że miałeś lepszą widoczność niż ja <_< .Pomimo, że z tamtąd widoczna jest tylko "koronka" Tatr to i tak zdjęcie ciekawe.Zapewne masz zdjęcia z części Jaworznickiej, gdzie sądzę miałeś lepsze widoczki.

 

Przy okazji- jak najbardziej można robić edycję postu, tylko że po jakimś czasie ta opcja znika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdyby wam się za bardzo nudziło z tymi Tatrami i Beskidami z Katowic, to oto Tatry z Beskidów ;)

f04bb38f0dc24281m.png

 

Większość wierzchołków mam rozpracowaną, ale mam problem z identyfikacją 11,12,13 (które to właściwe Baranie Rogi), 26 (czyżby Mięgusz któryś) i 29 - zupełnie nie mam pojęcia co to...

 

Aha, zdjęcie zrobione między Zadnimi Górami a Pisaną Halą w Sądeckim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.