Skocz do zawartości

Spotkania w Trzciance


Gość saywiehu

Rekomendowane odpowiedzi

Jak ustalicie termin i nie będzie mi z niczym kolidował, bo do Roztok też chce się wybrać po raz drugi to się pojawię, ciężko bo ciężko ale może uda mi się zabrać do pociągu synciare;-) rozumiem że Trzcianka to ta największa koło Piły 16tyś nad Poznaniem? Będę jechał 6 godzin :szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 marzec albo ... TRZYNASTY & PIĄTEK kwiecień :o (uch... trzynastka dla mnie jest pechowa :D). Wielkanoc jest w kwietniu- tydzień przed tym terminem.

Te daty są jedyną alternatywą.

 

Osobiście chyba wolałbym kwiecień - lepiej mógłbym się przygotować. Ale marzec też nie jest zły.

Po prostu nie wiem.

Edytowane przez saywiehu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam jestem za marcem, termin chyba jednak trochę bardziej odpowiedni na maraton. Poza tym powinienem mieć w tym okresie czas na wypadzik czego nie jestem pewien o kwietniu ;). A poza poza tym, przecie my nie wytrzymamy w oczekiwaniu do kwietnia! :D

 

Say, możesz mnie nieoficjalnie dopisać do listy zlotowiczów :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutomi- jak będzie pogoda- po prostu wskakuj w auto! Możesz też wziąć kogoś po drodze- np. Adama Tomaszewskiego, Polarisa, Moraleza, Julesa, czy inną osobę. Zawsze jesteś mile widziany :)

Co do terminu zlotu- na razie jeszcze nie wiem. Chcę zrobić tak, żeby było porządnie. Na razie mam za mało obgadane.

Edytowane przez saywiehu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutomi- jak będzie pogoda- po prostu wskakuj w auto! Możesz też wziąć kogoś po drodze- np. Adama Tomaszewskiego, Polarisa, Moraleza, Julesa, czy inną osobę. Zawsze jesteś mile widziany :)

Co do terminu zlotu- na razie jeszcze nie wiem. Chcę zrobić tak, żeby było porządnie. Na razie mam za mało obgadane.

 

 

 

Jak termin nam przypasi to też się piszemy na zlot :banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

Dziś mamy ładna pogodę i łysy jeszcze nie aż tak ostry,Wiechu jest offline więc pisze w jego imieniu i swoim, można by spotkać się w Trzciance i polookać (ostatnia okazja przed wielką pełnią). Jak zwykle służę podwózką z Obornik do Trzcianki i z powrotem. Jeśli zgłosi się przynajmniej 2 chętnych jest sens. Można przetestować np. okulary (saywiechowe) przed zakupem i pogadać o astro oraz co najlepsze polookać. Zachęcam !

post-1723-1169900988_thumb.jpg

Edytowane przez ignisdei
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto chętny na maraton, to niech rezerwuje termin 13-15 KWIECIEŃ!

Data została ustalona na podstawie tylko jednej, ale za to najważniejszej przesłanki: na połowę marca nie dam rady organizacyjnie. Przygotowanie zlotu wymaga "pobiegania". Poza tym kwiecień może nam dać: cieplejsze noce, pogoda może być nieco pewniejsza, choc z tym w sumie nigdy nie wiadomo.

W ciągu tygodnia-dwóch otworzę nowy temat, związany tylko z maratonem, gdy będę miał więcej szczegółów. Na razie wybieram noclegownię i miejsca obserwacyjne (będą dwa- na każdą noc inne), zabiegam o pomoc organizacyjną. Prawdopodobnie tym razem będą wymagane przedpłaty - ale zrobię wszystko, żebyście i z warunków, i z cen noclegu & wyżywienia byli zadowoleni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Genia- proponuję odwrotnie. Przyjedź ABY się podszkolić :)

Zloty najbardziej przydają sie początkującym. Jest zawsze sporo sprzętu: teleskopów, okularów itd., można popatrzeć przez różne rury i porównać, można sie nauczyć wyszukiwania obiektów, obsługi, no i w ogóle WSZYSTKIEGO. A rady, jakie uzyska się na jednym takim zlociku są równoważne dziesięciu przeczytanym książkom, czy tysiącu godzin na forach :)

 

Oczywiście NIE NAMAWIAM, żeby ktoś ograniczał swoje samokształcenie do udziału w zlotach...

Trzeba równoważyć sobie to wszystko. Ale moim zdaniem - ZLOTY PRZEDE WSZYSTKIM :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytam i zacznę od zlotów we Wrocławiu. :)))

 

Przeczytałam posta o niewiedzy ludzi niezwiązanych z astronomią. No nie jest ze mną aż tak źle.

 

A tym osobom się nie dziwię - żyją trochę w świecie fantazji - "gwiazdy spadają" - to też piękne przeświadczenie, choćby dla zakochanych.

 

:))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto chętny na maraton, to niech rezerwuje termin 13-15 KWIECIEŃ!

 

Widze Wiechu że nie wziąłeś mojej sugestii pod uwagę, jak wyżej pisałem że (6-15 kwiecień) jestem na podkarpaciu i tego terminu nie przeskoczę. Szkoda, bo z Białą mi nie wyszło z tego samego powodu, choć bardzo chciałem wtedy jechać, jakoś to przeżyję polookamy z chłopakami w Przecławiu.

No cóż życzę miłej zabawy. :Beer:

Edytowane przez ignisdei
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.