Skocz do zawartości

Turn out the lights!


Rekomendowane odpowiedzi

http://www.newscientist.com/channel/opinio...-the-stars.html

Piękne wydarzenie! A może któreś z polskich miast byłoby drugim?

 

 

 

Najlepiej całą Polskę wyłączyć na kilka godzin i do tego w czasie jakiegoś spektakularnego zjawiska na niebie... ech marzenia... Warunki jak na Hawajach...

 

Ale się rozmarzyłam... :szczerbaty:

 

 

 

pozdrawiam serdecznie

 

Ori2711

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej całą Polskę wyłączyć na kilka godzin i do tego w czasie jakiegoś spektakularnego zjawiska na niebie... ech marzenia... Warunki jak na Hawajach...

 

Ale się rozmarzyłam... :szczerbaty:

 

 

 

pozdrawiam serdecznie

 

Ori2711

 

Nam to nie grozi. Nasza władza jest na poziomie walki o przetrwanie człowieka pierwotnego. :szczerbaty:

Jeszcze dużo wody upłynie zanim zawita u nas cywilizowana cywilizacja :szczerbaty:

Ahh, tylko pazazdrościć tym z Rejklaviku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, takie cuś widzę czarno w naszym kraju.

Do takich działań jednak są potrzebne: wiedza ogólna, wyobraźnia, chęć podjęcia działania, odpowiedzialność za decyzję, no i jeszcze parę takich.

Gdyby ogłosić konkurs na wysokiego rangą polityka, który spełniałby powyższe warunki..... śmiech warte!

 

:Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reykjavik... Ech, Islandia... Rozmarzyłem się... Byłem tam kiedyś, a teraz od miesiąca mam znowu wariacką fazę, by tam pojechać. Niestety astro-obserwacje to tam raczej od jesieni po wiosnę, bo w połowie sierpnia gwiazd nie widać, po 23-ciej to można było gazetę czytać. Tylko Mars lsnił jak głupi, bo to było tuż przed opozycją w 2003. No i niesamowity widok Saturna wysoko nad północnym [sic!] horyzontem. Mój znajomy był parę tygodni później i juz na początku wrzesnia załapał się na zorzę polarną. W listopadzie widoki byłyby jeszcze bardziej niesamowite. Pamiętacie tę zorzę nad Polską? To było tamtej jesieni...

Jeszcze dwie ciekawostki: w Reykjaviku jest sklep z artykułami optycznymi, majatam teleskopy, choć wybór nieszczególny. No, ale Reykjavik to takie 150-tysieczne miasteczko, a na całej wyspie żyje góra 290 tys. luda. Za to tak przejrzystego powietrza nie widziałem nigdzie, może tylko przy -25-30st. C w górach. Powoduje to absolutne zaburzenie oceny odległości w terenie przy dobrej pogodzie. Patrzysz na górę odległą na oko o 5km, sprawdzasz z mapą i jest 10km...

Pozdrawiam

-Jarosław

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.