Skocz do zawartości

Wyciąg Moonlite


Rammstein5

Rekomendowane odpowiedzi

Od kilku dni posiadam nowy wyciąg w mojim taurusie, jest to wyciąg Moonlite z przekładnią planetraną.

 

 

Postaram się tak na gorąco napisać kilka słów jak wyciąg wygląda, jak się sprawuje.

Wyciąg jest wykonany bajecznie!! wszystkie elementy wykonane z bardzo duża preczyzją, nie ma mowy o żadnych luzach czy jakiś przeskokach podczas ustawiania ostrości!! Wyciąg chodzi płynnie lekko ustawianie ostrości to sama przyjemność. Dodatkowo w wyciągu zamontowano przekładnie planetaraną która umożliwia ustawianie ostrości na dwa tempa , dzięki czemu idzie praktycznie idealnie ustawić ostrość. Całość jest koloru czerwono czarnego i wygląda świetnie, do tej pory nie mogę się napatrzeć jak ten wyciąg jest wprost bajecznie wykonany, estetyka wykonania jest niesamowita a jakość jeszcze lepsza. Reasumując tą krótką wypowieć, dotykałem wyciąg WO, wyciąg Badera ale te wyciągi w znacznym stopniu ulegaja temu wyciągowi. Nie mówiąc tu już o wyciągu który był dotychczas zamontowany w moim taurusie;) Jeżeli ktoś chce kupić porządny wyciąg to zdecydowanie polecam, cena może nienajnisza ale naprawde warto. Ja kupiłem mój wyciąg w Usa koszt około 1tys. Poniżej kilka fotek wyciągu. Acha zapomnialem jest to wyciąg typu low profile.

Pozdrawiam.

DSC02972.JPG

DSC02974.JPG

DSC02975.JPG

Edytowane przez Rammstein5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyciąg prezentuje się rewelacyjnie i ładnie będzie kontrastować kolorem z teleskopem. :notworthy:

Ale... za taką cenę to redukcja powinna być z clamping-ringiem i nie mów że nie ma gwintu na filtry 2" :rolleyes:

 

Gwint filtrowy jest, natomiast niemam zabardzo pojęcia co to jest ten clamping-ring?? to to samo co microfocuser?

 

 

Rozumiem 1tys. PLN?

 

tak 1tys zł.

Edytowane przez Rammstein5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwint filtrowy jest, natomiast niemam zabardzo pojęcia co to jest ten clamping-ring?? to to samo co microfocuser?

Tak najprościej to tak: ze śrubką przytrzymującą okulary 1,25" w redukcji jest blaszka która "przytula" się do okularu dookoła tulejki. Śrubka trzyma tylko punktowo.

Takie coś jest w redukcji Barlowa 2" Soligora

 

Edit: Znalazłem fotę tegoż clamp ringa

clamp_ring.jpg

Edytowane przez Pablito
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po pierwszych obserwacjach, z użyciem nowego wyciągu i co tu dużo gadać jest po prostu bajecznie. Wyciąg idealnie pasuje do mojego teleskopu, zero jakich kolwiek luzów czy czegoś podobnego, a co miało miejsce w przypadku poprzedniego wyciągu. Płyność w regulacji ostrości jest bajeczna, już nie musze męczyć się z ciernym wyciągiem kręcąc z dużą siłą pokrętłem, teraz wystarczy delikatnie pokręcić złapać ostrość i resztę wyregulować przekładnią planetarną. Zdecydowanie polecam!!

Pozdrawiam, pogodnego nieba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak najprościej to tak: ze śrubką przytrzymującą okulary 1,25" w redukcji jest blaszka która "przytula" się do okularu dookoła tulejki. Śrubka trzyma tylko punktowo.

Takie coś jest w redukcji Barlowa 2" Soligora

 

Edit: Znalazłem fotę tegoż clamp ringa

 

W redukcji dodawanej do wyciągu MoonLite jest "clamp ring".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.