Skocz do zawartości

Astronomia i astrologia


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem jak Was, ale mnie najbardziej drażni przy całym tym szumie medialnym wokół opzycji Marsa, cytowanie jednoczesne wypowiedzi astrologów i astronomów. Mniej zorientowany człowiek może pomyśleć wtedy, że to drugie coś to też nauka.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie też to wnerwiło, ale tak jest zawsze... jak tylko coś się dzieje i jakimś cudem wspomną o tym w telewizji zaraz reporterzy leca do astrologów - gatka ciągle ta sama... na świecie będzie jeszcze wiele wojen, bo mamy opozycję Marsa

 

a zauważyliscie, że niektórzy ludzie mylą astronomię z astrologią? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem wczoraj telefon z pracy, żeby mimo urlopu być na podgrzaniu, bo być może przyjedzie TVP3 i będą chcieli kręcić coś w planetarium. Ma być jakiś wywiad o Marsie itp.

Zadzwoniłem pod wskazany numer, aby dowiedzieć się o co konkretnie chodzi, i o której miałbym ewentualnie podjechać do pracy.

Dowiedziałem się, że ekipa TVP3 potrzebuje jakiejś naukowej scenografii do przeprowadzenia ważnego wywiadu, i że rektor zgodził się na udostępnienie planetarium, aby w odpowiedniej, naukowej scenerii map nieba, globusów i teleskopów zrealizować jakiś krótki programik. Zapytałem o to, kto będzie nawijał przed kamerą. Myślę sobie: dyżurny telewizyjny Ziołkowski, albo jakiś inny kreowany na jego następcę Rafalski.

 

I wiecie co? Profesjonalny wywiad na temat Wielkiej Opozycji Marsa, prowadzony w naukowej scenerii, miał być przeprowadzony ze znaną z pierdół opowiadanych w TV Gdańsk lokalną WRÓŻKĄ!!

 

Boże, widzisz i nie grzmisz!?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi przypomniała się następująca historia z autorsji :) :

Parę miesięcy temu poszedłem do fotografa odebrać wywołane zdjęcia, między innymi pierwsze moje próby z astrofoto. Kiedy pan fotograf zobaczył jakiś Księżyc na fotkach, zagaił w tym mniej więcej stylu (zniżając ton): "A nie widział pan w niebie czegoś o końcu swiata? Bo wie pan, ludzie teraz takie rzeczy mówią..."

Cóż było czynić? Powiedziałem, że tam u góry wszystko OK! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najśmieszniejsze jest to, że to media łączą astronomię z astrologią, latające światełka z NOLami i robią wodę z mózgu tym co tylko lubią jeść schabowy i puszczać bąki w fotel...a potem mamy, że na widok ludzia z teleskopem wszyscy łapią powietrze w płuca i wybałuszają oczy, jakby nie uczyli się optyki w szkole podstawowej...a potem cieszą się jak dzieci, że widzieli "przygłupka" co zamiast robić z siebie durnia ma konkretne hobby, które wnosi coś do życia tych szarych - zdziwaczałych "normalnych" ludzi... Astrologię zostawmy sobie, NOLe też, duchy też - jak ktoś w życiu sugeruje się mediami to ma przewał umysłowy totalny. A jak kogoś to interesuje to niech idzie do źródełka. Radzę omijać szerokim łukiem takie programy a tym samym takie stacje, choć de facto nie ma w czym wybierać, bo liczy się komercha i słowo "tajemnicza sprawa"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.