Skocz do zawartości

Forum - sytuacja aktualna


Adam_Jesion

Rekomendowane odpowiedzi

Wlasnie wrocilem z urlopu i jestem przerazony tym co tu zastalem. Nie mowie tu konkretnie o "slynnym" juz banie Janusza, ale o ogolnym nastawieniu Admina i potraktowaniu przez niego uzytkownikow (np Adamo, Leszek...). Niestety Bartku forum jest czyms innym niz ci sie wydaje. Nie zachowasz tego forum podchodzac w ten sposob do jego uzytkownikow. Forum to spolecznosc ludzi i zarazem ich wlasnosc - chociazby postow ktore pisza. Jak odpowiadasz Leszkowi, ze to twoje forum i robisz co uwazasz, to sorry - ale tak dalej nie pociagniesz. Znam sprawe Janusza dosyc dobrze i nie zgodzam sie z toba na takie jej rozwazanie. Janusz byl tzw community master'em. Czesto takich sie nawet zatrudnia do rozruszania forum - szczegolnie osoby "kontrowersyjne". To one moga ruszac forum. Wystarczylo tylko zabrac mu prawo moderowania. I tyle...

 

Niestety to nie on rozwalil to forum, tylko TY ze swoim podejsciem. Znamy sie osobiscie, wiec prywatnie cie nie oceniam - bos super facet... :), ale tu dales ciala - i to zupelnie niepotrzebnie!

 

Cala historia zaczela sie od "problemow" finansowych z prowadzeniam tego forum. Zaproponowalem, ze jak wroce to pomoge rozwiazac problem. Nie ma problemu zebym wrzucil forum na jeden ze swoich serwerow za free, ale po tym co widze, po pewnym czasie mogloby doprowadzic do podobnej sytuacji. Dlatego proponuje inne rozwiazanie.

 

Wrzucenie forum do providera (nie strasz ludzi problemami z prowadzeniem, bo to zaden problem). Pierwszy lepszy SuperMedia. Rekomenduje go ze wgledu na lacza szkieletowe do ktrorych jest wpiety - ATM, chyba nie musze tlumaczyc tobie, co to oznacza, a dla tych co nie wiedza - ATM ma najlepsze lacza szkieletowe w PL.

 

Co dostajemy - 200MB, PHP/CGI, dowolna ilosc skrzynek mailowych, 15GB transf.

Cena 699 zl/rok netto.

 

Do tego rejestracja domeny, ktora sobie wymyslimy - pare $.

Jak potem braknie, to progresywnie sie powieksza.

 

Ja widze to tak, ze forum jest dostepne dla wszystkich, a utrzymuje je jakby "rada", ktora sie do tego zglosi i ona decyduje o wszystkich aspektach dzialania forum. Do tego otrzymuje full dzialajaca skrzynke mailowa w nowej domenie. Cos na wzor organizacji.

 

Takie rozwiazanie pozwoli istniec tej spolecznosci w nieskonczonosc i byc zupelnie niezaleznym od nikogo. Sami placa wiec sami wymagaja/decyduja.

 

Nie widze chyba innego rozwiazania. Wlascicielami forum musza byc jego uzytkownicy. To oni o wszystkim maja decydowac.

 

Postawilem w 10 min. forum testowe PHPBB - mozna zobaczyc jak dziala.

http://jesion.sm.pl

 

Jezeli chodzi o mnie, to wypada mi sie w zasadzie pozegnac, bo tak jak pisalem, nie mam czasu na takie dywagacje. Tak samo nie przywyknalem do zycia w spolecznosci, w ktorej "gowno" mam do powiedzenia! Tak samo niestety poziom merytoryczny forum spadl dosyc znaczaco. Dziekuje za uwage...

 

PS. Forum dziala testowo przez 14 dni do 9. wrzesnie. Do tego czasu trzeba zaplacic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adamie- czy to oficjalna zachęta do przenoszenia się na "kolejne" forum?

 

Jest oczywiście równie fajne jak te, ale może to na razie jest zbędne- chodzi mi o zakładnia nowego forum i Twoje odejście z tegoż....no nie wiem co już o tym mysleć, bo jakie są gwarancje że za pól roku sytuacja sie nie powtórzy.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śledziłem spór dotyczący forum z uwagą. Wydawało mi się, że dojdzie do konsensusu. Przyznam, że cierpliwie czekałem, aż sytuacja się wyjaśni z forum i to pozytytwnie, to znaczy będzie zgoda. Niestety jak do tej pory cisza. Myślę, że nadszedł czas ostatecznego rozstrzygnięcia. Teraz powinna zapaść jakaś ostateczna decyzja. Wydaje się, że większość użytkowników ma już dość niepewności. Powinniśmy wiedzieć, jak się to skończy i każdy podejmie decyzję, czy mu rozstrzygnięcie odpowiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście nie widzę problemu danę udostępnie bo i dlaczego nie tylko kiedy i gdzie. Za jakiś czas kiedy Adam się już dowarościuje , pojwi się kolejne forum i tak w koło .

Prosze o odpowiedź gdzie i kiedy i komu dać bazę z postami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli lepiej tam - dlaczego by nie.

Moje zdanie znacie , tylko że historia obawiam się za jakiś czas się znów pojawi jak bumerang. Ja sobie będę prowadził male forum tak jak na początku co dawało mi wiele radości i osobistej satysfakcji a nie rozwiązywania problemów i tłumaczenia się dlaczego tak a dlaczego nie tak.

Decyzja o wyborze pozoaje Wam i jeśli chcecie to z przeniesieniem postów tamtejszy admin (nowy i lepszy) nie powinien miec kłopotów , baza do zdumpowania w każdej chwili.

 

Tylko nie róbcie mojeg błedu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartek - na BOGA!!! Daj spokoj....

Czytaj spokojnie co ja pisze. Ja nie potrzebuje dowartosciowywac sie w ten sposob, bo i nigdy bym nie pomyslal, ze to moze byc dowartosciowywanie (ty tak myslisz?).

 

Przeciez to rozwiazanie problemu. Chcemy miec forum po maksymalnie niskich kosztach, wiec mamy rozwiazanie. Ludzie pytali o providerow (slusznie) i ich mamy wielu. Marudziles ze koszty, ze coraz mniej czasu masz itp, wiec rozumiem, ze problem sciagam ci z glowy.

 

Poza tym, myslalem, ze bedziesz dalej adminowal, ale juz wg naszych (userow) wytycznych. Poza tym, juz nie bedzie jedego admina, a kilku - zeby nie rodzic starych problemow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde balans, jeszcze parę dni i każdy założy SWOJE forum, na SWOIM serwerze, itd.

Może ten Mars faktycznie tak ludziskom podniósł ciśnienie, że zaraz im żyłka pęka? ;) Panowie, unieście się astronomicznym honorem i pokażcie astrologom, że nie jesteście pod wpływem Marsa! :P;)

A póki co astrology roolez... c.b.d.u.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde balans, jeszcze parę dni i każdy założy SWOJE forum, na SWOIM serwerze, itd.

Może ten Mars faktycznie tak ludziskom podniósł ciśnienie, że zaraz im żyłka pęka? ;) Panowie, unieście się astronomicznym honorem i pokażcie astrologom, że nie jesteście pod wpływem Marsa! :P;)

A póki co astrology roolez... c.b.d.u.

 

Litosci Piotrko.... czytaj co piszemy. Nikt tu nie zaklada nowego forum, tylko daje rozwiazanie na problemy. Nic wiecej. Forum testowe jest przez 14 dni. Jezeli zdecydujemy sie na inne rozwiazanie - to beda inne!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiesz zrozumiałem że soko masz cyt"gówno do powiedzenia" to teraz będziesz admin całą gębą :) , jesli źle zrozumiałem to sorry.

 

Tamta zabawa napewno bezemnie , nie sprzątam na "obcych" podwórkach. Dla mnie jak pisałem świat nie konczy się na tej stronie bo był by to kretynizm, ale jesli cos robię to robię to dobrze i "po swojem" .

 

Dawno Cię na forum nie było - wpadasz i piszesz o nowym . Problemy finansowe dawno za nami , Serwer na którym jest forum obecnie kosztuje połowę tego co Twój !! jak juz pisałem . A co do reszty zdania nie zmienię , tak więc jesli taka wola NOWEGO guru nie będę robił najmniejszego problemu .

Administrował wg. Twoich wytycznych - wybacz ja nie z takich niestety .

 

Adamie wpadasz na forum po dłuższej nieobecności i wywalasz taką propozycję - poczytaj - pomyśl - a potem się za coś zabieraj. Jeśli nadal chcesz nowego forum bezę dzis wysyłan do Ciebie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartku - jakie u mnie??? Co sie z toba dzieje i dlaczego zaczynasz najazdy personalne na mnie? Nie jestem guru i nie mam zamiaru! Forum jest mi potrzebne jako miejsce dyskusji i nie ma byc moje, a ludzi! Wlasnie o to mi chodzi, zeby bylo ludzi, a nie "wlasciciela". Twoja postawa wobec ludzi budzi moje obawy, ze spowodujesz dezercje innych wartosciowych ludzi, ktorzy nie maja checi i czasu na takie "jazdy". Kazdy ma sie czuc jak u siebie. Ja przed "zniknieciem" tak sie tu czulem. Teraz juz niestety tak sie nie czuje, jak i wielu ludzi!

 

Wlasnie nie ma tu miejsca dla takich jak ja, bo traktujesz to jak folwark, a nie ma takiej potrzeby. Nikt nie musi byc "guru". To proste i nie rozumiem, po co to skomplikowales!

 

Gwozdziem do trumny bylo to, jak odpowiedziales w jednym z watkow Leszkowi! Dla mnie SZOK - tak jakbys powiedzial - TO MOJE, WIEC NIE ODZYWAJ SIE! MOJA DECYZJA I NIE MA DYSKUSJI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz był taki ustrój co wszystko było wspólne i wiesz jak się to skończyło . Jesli jest coś wspólne to nie jest nikogo.

Jeśli urazilem Cię personalnie to poraz kolejny przepraszam ale troszkę dziwnie się czuje jeśli ktoś wpada - zakłada forum - mówi dowidzenia !

 

No wiesz dla mnie to raczej jednoznaczne . Fajnie było ale teraz ide gdzie indziej , u mnie będzie (u nas) lepiej. Bo tu tyrania itd.

Ja podszedłem do tego pragmatycznie jesli nasi koledzy i koleżanki wybiorą forum "nowe" dlaczego nie tylko że obawiam się że sytuacja powróci niebawem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawialem sie takiej reakcji. Ale jeszcze raz powtarzam, nie zakladam swojego forum!

 

Co do ustroju, to niestety nie jest to trafne porownanie w przypadku spolecznosci forumowych. Tu nie musisz nikim zarzadzac. Jak widzisz, kazda taka proba powoduje takie a nie inne konsekwencje. Rola admina jest zarzadzanie platforma sprzetowo-softwareowa, a nie ludzmi na forum! Przez to padlo poprzednie forum i przez to i my mozemy sie rozejsc "po swiecie". Czy jeszcze tego nie widzisz?

 

Sprawa Janusza powinna byc rozwiazana za decyzja innych uzytkownikow, bo on tu nie pisal tylko dla ciebie, a tez dla innych, wiec dlaczego to tylko ty podjales decyzje?

 

Akurat wiem o co sie "rozeszlo" i uwazam, ze nie ma to zbyt wiele wspolnego z kwestia forum (merytorycznie). Ale to inna kwestia nie warta juz chyba krecenia tego od nowa.

 

Jeszcze raz powtorze - nie mam nic personalnie do twojej osoby i bardzo sznuje to czego dokonales zbierajac tych ludzi. Ale gdzies sie chyba zagoniles pojmujac to jako rodzaj "wladzy" i ze ktos tym stadem musi zarzadzac. Mnie to odpycha i wiele osob takze. Poza tym, nie naleze do osob, ktore wobec jakis wydarzen pozostaja obojetne. To dotyczy jak widac kazdego - nie tylko Janusza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Awantura personalna nam nie grozi! Bez obaw :)

Prawda Bartku?

 

Mam nadzieje, ze wynikna z tego wszystkiego jakies powazne wnioski na przyszlosc, co spowoduje, ze unikniemy takich akcji.

 

Pamietacie, ze na tym forum byly juz takie akcje? Wtedy to Janusz zachowywal sie jak "dyktator" usuwajac wiele postow (w tym moje). Na pytania DLACZEGO? opowiadal - bo tak sie nalezalo.

Teraz Bartek wywalil nie posta, a Janusza i na pytanie dlaczego - odpowiada - DLATEGO!

 

A wszystko zawsze rozchodzi sie o to samo... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK zrozumiałem .

Zostawiamy sprawę otwartą. Moje zasady znasz.

Wybór nie nalezy ani do Ciebie ani do mnie .

 

Poraz kolejny - czas pokaże , ja ze swej strony obiecuję pomoc ale moich zasad nie zmienię . Jesli wydaje Ci się że forum będzie że tak brzydko napiszę rozwijac się "samo pas" to się grubo mylisz. Ale tego musisz się sam nauczyć .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie, ze forum samo sie nie zbuduje. Juz ich troche prowadzilem w swoim zyciu. Ale tu nie chodzi o budowanie "popularnego" forum, ale utrzymanie grupy aktywnych przyjaciol. To taka platforma komunikacyjna. Ot cala ideologia.

 

Mozna oczywiscie isc inna droga, czyli rozkrecenie na maxa, ale wtedy to 99 procent postow to beda listy w stylu - jaki kupic teleskop. Kazdemu w koncu sie znudzi na nie odpowiadac. Dlatego w takich bardzo "specyficznych" grupach, czesto tworzy sie fora zamkniete.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.