Skocz do zawartości

Forum - sytuacja aktualna


Adam_Jesion

Rekomendowane odpowiedzi

Mozna oczywiscie isc inna droga, czyli rozkrecenie na maxa, ale wtedy to 99 procent postow to beda listy w stylu - jaki kupic teleskop. Kazdemu w koncu sie znudzi na nie odpowiadac. Dlatego w takich bardzo "specyficznych" grupach, czesto tworzy sie fora zamkniete.

 

Czyli jak to należy rozumieć- "nowe" forum już nie będzie dla wszystkich?, jakie będą kryteria członkostwa ? kto się załapie, a kto nie ?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Burza - to byla chwilowa polemika miedzy mna a Bartkiem. Tu juz ustalilismy w ktoryms z watkow, ze forum bedzie otwarte. Chodzilo mi o to, ze mozna bardzo mocno rozreklamowac forum, co spowodowaloby zalanie forum ludzmi, ktorym sie np tylko wydaje ze ich kreci astro i beda cie meczyc miliardami pytan, a wartosciowe posty znikna wtedy w morzu belkotu. Jest dobrze jak jest teraz i tu nie ma co kombinowac. Ludzie sa super, a to najwazniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że forum w takiej postaci jak obecnie działa jest ok. Nie ma co go psuć. Jako "odgrzanemu" astroamatorowi podobało się, że na forum prawie wszyscy znają się osobiście z różnych zlotów i że, forum otworzone jest na nowych ludzi interesujących się astronomią,

Drogi Panie Barktu niech Pan nie unosi się "honorem" i nie likwiduje tego forum. Każdy ma prawo wyrażać własne opinie i nie należy od razu stawiać sprawy na ostrzu noża. Wydaje mi się, że Pan Adam nie chciał Pana urazić i wypowiadał się bardzo ostrożnie. Mnie osobiście Jego pomysł z nowym forum nie podoba się. Nie podoba mi się również wybanowanie Pana Janusza, ponieważ uważam, że forum powinno rządzić się zasadami demokratycznymi, a nie dyktatami jednostki. Pewnie ma Pan ważne osobiste powody wybanowania Pana Janusza, ale jezeli postępowanie Pana Janusza nie naruszało zasad forum to powinien udzielić ostrzeżenia. Ja Pana rozumiem, być obrażanym na własnym forum, to żadna przyjemoność, ale z kolei Pan powinien zrozumieć że odcina Pan innych forumowiczów od źródla pewnej wiedzy, jaką posiada Pan Janusz. (Proszę nie traktować mojej wypowiedzi jako pouczeń, a jedynie jako skromną radę.)

 

Pzdrawiam

Tomasz

 

Pzdrawiam

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomaszu - nie musimy chyba sie tak oficjalnie tytulowac.

 

Widze, ze zupelnie nie orientujesz sie w sytuacji. Nowe forum nie jest moim pomyslem i w ogole nie jest pomyslem "na nowe forum". Byly problemy (i sa), ktore niestety juz nie znajda rozwiazania. Tu chodzi o pewne zasady ktore kazdy powienien uszanowac. To Bartka forum i on ustala zasady! Oczywiscie on takze szanuje to, ze nie kazdemy musza one odpowiadac. Przed wyjazdem na urlop powiedzialem, ze znajde jakies roziwazanie na problemy finansowe i awanture o reklame. To "nowe" forum jest testem mozliwosci - nic wiecej. Jezeli uzytkownicy forum - ktorzy sa jego jedynym podmiotem - podejma decyzje, ze nie przenosimy sie, to forum zniknie po 13 dniach (od dzisiaj). Ot cala tajemnica :).

 

Ja nie lubie bezsensownej polemiki. Wszyscy gadali, klocili sie, zero konkretow. Wiec wrocilem i takie konkrety przedstawilem. W innych watkach ludzie pytali i prosili o mozliwosci przeniesienia forum do niezaleznego providera! Wiec jest taka mozliwosc. To tyle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postawilem w 10 min. forum testowe PHPBB - mozna zobaczyc jak dziala.

http://jesion.sm.pl

 

Jezeli chodzi o mnie, to wypada mi sie w zasadzie pozegnac, bo tak jak pisalem, nie mam czasu na takie dywagacje. Tak samo nie przywyknalem do zycia w spolecznosci, w ktorej "gowno" mam do powiedzenia! Tak samo niestety poziom merytoryczny forum spadl dosyc znaczaco. Dziekuje za uwage...

 

A jak się ma to do tego co dziś piszesz ? Bo ja już zaczynam się gubić pomalutku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze wazna sprawa odnosnie nowego serwera. Po jego zainicjowaniu provider daje nam nieograniczona liczbe skrzynek email (ograniczona powierzchnia) oraz bedzie mozna pomyslec o umieszczeniu tam stron, ktore prowadza forumowicze (juz mam takie zapytania).

 

Bo tu juz niestety nie ma dla nich miejsca :(

Oczywiscie wtedy trzeba powiekszyc miejsce na dysku!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojej strony koniec dyskusji na ten temat!

Wszystko zostalo powiedziane, propozycja Leszka (bo to jego tak defacto pomysl, aby forum przeniesc do niezaleznego providera, co by nie marudzil, ze koszty, ze czas i przede wszystkim nie mowil, ze jego i on tu PAN) zostala przeze mnie zmaterializowana. Jest to jedna z opcji, ktora moze uleczyc sytuacje.

 

Wybor jest prosty:

1. forum zostaje tu na takich zasadach

2. forum przenosi sie do nowego providera (np tego ktorego zaprezentowalem)

 

Jezeli zostajecie przy pkt pierwszym, to koniec marudzenia, ze komus cos nie pasuje. Bo jak widac kazdy gadac i marudzic potrafi, ale jak juz pojawiaja sie konkrety, to znowu marudzi w inna strone. TO Bartka forum, nie wasze... wiec...

 

Koniec tematu, bo nie ma co w nim rzezbic i sie doszukiwac partyzantki!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i z jednej i z drugiej strony wyczuwam dobre chęci ..... ale tymczasem taka sytaucja doprowadzi do ogromnego podziału naszej społeczności - prawdopodobnie skończy sie na tym, że będa istniały te dwa "niezależne" od siebie fora, które mniej więcej po połowie podzielą dotychczasowych członków.....straci na tym te forum, niewiele zyska tamto co powstanie.

 

Panowie, ochłońcie trochę....to da się jeszcze wszystko naprawić :-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poswiecilem swoj czas zeby przedstawic Wam jakie sa inne mozliwosci i wcale nie jedynym wyjsciem jest np pierwotny koszt 2 tys rocznie (sic!) przedstawiony przez Bartka i budzacy moje watpliwosci co do jego intencji. To moje zdanie poniewaz znam sie na tej branzy.

 

Jesion, super gość z Ciebie, ale chyba "warszawka" z Ciebie teraz wychodzi?

Nie neguję Twojej rozległej wiedzy, ale więcej korzyści wszyscy wyniesiemy, gdybyś np; udzielił informacji na temat kalibracji monitora w poście PTL`a.

Jestem przekonany, że brak Ci swojego refraktora (z 2" wyciągiem), a jesteś zbyt energiczny, by spokojnie usiedzieć na miejscu, gdy Marsik przyświeca ;)

Pozdrowionka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proponuje pogapić sie dziś w niebo....niekoniecznie na Marsidło (bóg wojny...coś w tym jest....)

 

dzis jeszcze ma być w miarę pogodna noc w całym kraju, jutro będzie zachmurzenie o wiele większe...deszcze ida wogóle :(

 

BTW- dziś w nocy korzystne elongacje Phobosa i Deimosa !!! (razem !!)

 

0:10 CWE- Phobos 35" E

1:15 CWE Deimos 87" W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesion, super gość z Ciebie, ale chyba "warszawka" z Ciebie teraz wychodzi?

Nie neguję Twojej rozległej wiedzy, ale więcej korzyści wszyscy wyniesiemy, gdybyś np; udzielił informacji na temat kalibracji monitora w poście PTL`a.

Jestem przekonany, że brak Ci swojego refraktora (z 2" wyciągiem), a jesteś zbyt energiczny, by spokojnie usiedzieć na miejscu, gdy Marsik przyświeca ;)

Pozdrowionka.

 

No ladnie... jeszcze tego brakowalo zebys tu sie doszukiwal konfliktow regionalnych ;) Nie rozumiem, co tu dopatrzyles sie zlego w tym poscie?

Ty tez przeciez znasz takie mozliwosci, bo robisz cos w branzy - prawda?

 

Rrefraktora mi brakuje, a pieniedzy do docelowego niestety tez :(

Ale obserwacje jakies sa, bo przeciez przyjaciele sprzeta maja. Wczoraj sprzedzilismy przyjemna sesje z Andrzejem Lysym i fotek naspawalismy.

 

Ale cholera mam problem gdzie je wrzucic. Bo tu juz przeciez "niehonorowo", a jak wrzuce "tam" to juz bedzie dowod, ze kombinuje... ;))))

 

A Maksutov Lysego fajny - oj fajny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Burza - czy nie widzisz, ze konfliktu personalnego nie ma? Wiec nie ma sie za co godzic.

Tu chodzi o to, ze Bartek ma twarde stanowisko, ktorego niestety nie zmienil mimo naciskow wielu stalych bywalcow tego miejsca. Jego swiete prawo! Ja sie z tym niezgadzam i to tez moje prawo. Jak to Bielack powiedzial - warszafka ze mnie wychodzi. Tylko zastanawiam sie, czy za to na niego nie powinienem sie obrazic ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i z jednej i z drugiej strony wyczuwam dobre chęci ..... ale tymczasem taka sytaucja doprowadzi do ogromnego podziału naszej społeczności - prawdopodobnie skończy sie na tym, że będa istniały te dwa "niezależne" od siebie fora, które mniej więcej po połowie podzielą dotychczasowych członków.....straci na tym te forum, niewiele zyska tamto co powstanie.

Nic dodać, nic ująć. A tak nawiasem, czy naprawdę wierzycie, że uda Wam się stworzyć coś idealnego?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Ja widze to tak, ze forum jest dostepne dla wszystkich, a utrzymuje je jakby "rada", ktora sie do tego zglosi i ona decyduje o wszystkich aspektach dzialania forum. Do tego otrzymuje full dzialajaca skrzynke mailowa w nowej domenie. Cos na wzor organizacji.

 

Takie rozwiazanie pozwoli istniec tej spolecznosci w nieskonczonosc i byc zupelnie niezaleznym od nikogo. Sami placa wiec sami wymagaja/decyduja.

 

Nie widze chyba innego rozwiazania. Wlascicielami forum musza byc jego uzytkownicy. To oni o wszystkim maja decydowac...

 

Sorry Adam, ale chyba złe lektury czytałeś, bo to mi pachnie jakimiś dziełami Lenina i niczym innym jak jakąś "komuną". Wynajmuję mieszkanie w bloku gdzie jest ok. 40 mieszkań i myślisz, że właściciele mogą sie dogadać. Włąśnie, że nie, co jeden to ma swoje zdanie, a Ty wierzysz, że forum będzie prowadzone przez wszystkich. Szczerzę życzę Ci tego, ale nie wierzę w sukces. Albo stworzysz koło wzajemnej adoracji albo nowe forum za jakiś zcas spotka się z takimi samymi problemami. Piszę z uporem "nowe", bo nie wierzę, że uda się pzrenieść "stare" tak jak sobie tego życzysz.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

ADAMIE trzymaj się!!! Twój pomysł tchnął wreszcie w to forum pewnego ducha postępu.

Przecież do tego czasu można się było czuć tutaj (ostatnio oczywiście), jak w utworze Kafki... Nie przejmuj się drobnymi insynuacjami pod Twoim adresem, one zawsze towarzyszą tym , którzy chcą coś naprawić.!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.