Skocz do zawartości

Astroremoncik u Ori...


Rekomendowane odpowiedzi

Przepraszam za drobne problemy techniczne i mały falstart, ale teraz to juz pewnie się uda :D

 

Trochę poszliśmy na całość, tzn Ja i moja trzecia w tym tygodniu ekipa... nie pytajcie ... :szczerbaty:

 

Dzień pierwszy:

 

lokacja1.jpg Obraz_398mini.jpg obraz_491mini.jpg obraz_541mini.jpg

 

 

i trochę z innej strony spojrzenie na całą sprawę...

 

lokacja.jpg Obraz_386mini.jpg obraz_502mini.jpg obraz_503mini.jpg obraz_532mini.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczynam się bać, czy kiedykolwiek posprzątam w tej chacie...

 

Niestety w związku z pewnymi zmianami personalnymi w składzie ekip remontowych, szanse na koniec remontu przed gwiazdką są jak jeden na miliard...

 

 

 

pozdrawiam

 

Ori

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym nie wiedział o co chodzi pomyślałbym że jest to remont po eksplozji gazu :ha:

Fajnie te puszki z sufitu na drutach wiszą.

 

PS. Ori to ja Michał.F pod nową nazwą.

 

 

 

Gazu już nie ma. Wczoraj przyszli Panowie z gazowni - niestety bez Krystyny - i zabrali licznik... :szczerbaty:

 

 

 

pozdrawiam

 

Ori2711

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracowali bez kaskow?Tez ciąlem rozne materialy bez okularow,dopoki nie wystrzelil mi kawalek listwy drewniaej spod pilarki recznej w sama krawedz oczodolu.Skoncylo sie na tym ze przez dwa tygodnie wygladalem jakbym malowal sobie tylko jedno oko,ale przynajmniej nie musze teraz patrzyc na swiat z oka przymruzeniem.

Ori to rzeczywiscie nie byle remoncik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako świerzo upieczony kawaler :ha: z prawie domkiem :ha:

za dwa tygodnie powinienem odbierać moje mieszkanie do kompletnego remontu

wtedy mam nadzieję i ja dorzucić swoje małe co nieco z toruńskiej batalii remontowej

gdzie ceny mieszkań świrują gorzej jak w Warszawie bo ludzie masowo wykupują mieszkania pod wynajem dla przyszłych 11.000 pracowników fabryki Sharp w podtoruńskich Łysomicach

pomijam fakt że ci pracownicy nie mają co liczyć na jakieś extra zarobki czy nawet powyżej najniższej krajowej - więc to czysta bzdura

ale rynek w Toruniu wygląda tak a nie inaczej i jedyne co mogłem zrobić

to liczyć na łut szczęścia - ci mi się trafiło i w dobrej lokalizacji udało mi się kupić mieszkanko 48m za jedyne 140.000 - w cenie mam też garaż blaszany ale to może nie dojść do skutku dzięki urzędnikom miejskim (detale wkrótkce) - nie zapeszam :Beer:

i nabyłem drogą kupna wymarzone M - może i blok z BigPłyty ale co tam - najważniejsza jest świadomość

że płacę za swoje a nie wynajmowane i zrobię to jak chcę

z głównym naciskiem na funcjonalność - bo moje poczucie estetyki to raczej przykościelny odpust z jego świecidełkami :ha:

wiem już co mnie czeka

 

1. wyburzenie małej ścianki - połączenie (wolę osobno ale w tej konfiguracji to bzdura) WC i łazienki

2. zamurowanie cudownych podwójnych drzwi marki szkło na 3/4 wysokości i przesunięcie futryny w bok

3. gładzie to już ISO standard - choć nie modne już dawno ale funkcjonalne jesli chodzi o remont czy zwykłe przemalowanie

4. reinkarnacja parkietu który choć w dobrym stanie musi zostać odświerzony

5. kafle w połączonej łazience

6. kafle w kuchni

 

pomijam prace detrukcyjne przecudnej urody boazerii malowaną farbą olejną :ha: po prostu miazga

jak tylko będę mógł wrzucę celem dokumentacji historycznej fotki z mojego pierwszego remontu pierwszego mieszkania - domek już miałem :ha:

Edytowane przez Tadeopulous
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nooooooooo, nareszcie Tadeo zaszczyciles ten watek swoja obecnoscia...

 

Super czekam na foty.

 

 

 

Wiesz Ja na poczatku tez chcialam TYLKO troche scianki przestawic :szczerbaty: , a tu istny sajgon sie dzieje u mnie na budowie (bo tak to trzeba nazwac).

 

Spoko bracie patrz i juz sie oswajaj z moimi fotkami, ktore wkleilam powyzej... reszta wkrotce.

 

Zobaczycie istne fajerwerki i bardzo goraca atmosfere jaka zaserwowali mi hydraulicy spawacze w dniu moich urodzin... w tle piecdziesiat mieszkan pozbawionych ogrzewania na ponad cztery godziny... :szczerbaty:

 

 

 

pozdrawiam

 

Ori2711

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość saywiehu

Nie chciejcie, żebym wam pokazał foty stanu sprzed mojego aktualnego remontu :szczerbaty:

 

Może wystarczą fotki miejsca, gdzie aktualnie jeszcze jest mój warsztat. Ci co byli w Białej i co przyjeżdżają czasami widzieli że ... no da się trochę tam pracować ;)

 

post-2472-1164951480_thumb.jpg post-2472-1164951516_thumb.jpg

 

Remontujący się wszystkich krajów łączcie się :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakaś epidemia jest z licznikami gazowymi. Mi w zeszłym tygodniu zabrali stwierdzając, że jest przebicie na instalację gazową z elektrycznej :szczerbaty:

 

 

 

A widzisz nie trzeba było oszczędzać i kłaść przewodów wspólnych dla prądu, gazu i wody... :szczerbaty::szczerbaty::szczerbaty:

 

Ori

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sam to najwyżej koło zmienię w samochodzie albo żarówkę przepaloną, a nie instalację ułożę :banan:

 

Instalacja naprawiona, teraz trzeba w gazowni się zakręcić w celu odzyskania zawłaszczonego licznika. Jakkolwiek okazuje się, że brak kuchenki w niczym nie przeszkadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

dnia sądnego o godzinie 18 umówiony byłem z poprzednimi właścicielami mojego mieszkania na odbiór pomieszczeń wraz z kluczami :ha: uwielbiam tą frazę

nie obyło się bez radości w własnego lokum - wreszcie no i trzeba było zabrać rodziców na zwiedzanie albowiem zgryzało ich strasznie co i jak kupiłem

roboty mam co nie miara

ale to są fotki początkowego stanu

 

fłaje :ha: czyli przed pokój

 

 

foyer.jpg

 

foyer1.jpg

 

fłaje prowadzi do łazienki na wprost

 

laz1.jpg

 

obok kibelek

 

kib1.jpg

 

po lewej fłaje pokoik

 

pok1.jpg

 

pok2.jpg

 

po prawej kuchnia

 

kich5.jpg

Edytowane przez Tadeopulous
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tadeo ruszaj do boju... tylko najpierw telefon do przyjaciela wykręć... Ja Ci powiem jak to jest z tymi remontami... ale ostrzegam to horror będzie...

 

 

 

Właśnie dlatego ostatnio nie daję fotek z mojego placu budowy, bo przeszłam już kilka zawałów serca... i właśnie od poniedziałku wchodzi trzecia ekipa... masakra ludziska masakra. Zamknijcie te granice!!!!!!!!!!!!!!!

 

 

 

Ori

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie będzie ani pierwszej ani drugiej ani trzeciej ekipy

po prostu mnie na to nie stać :Boink:

ani tym bardziej na szalone przebudowy z burzeniem 99% ścian całego bloku :ha:

od dziś jak będę miał narzędzia - samotny wilk McTadeooo rusza na łowy :ha:

znaczy w bój - wczoraj powiesiłem już przecudnej urody żyrandole :blink: remontowe :ha:

 

EDIT: p.s. po tym jak wczoraj rozmawialiśmy o drewnianych meblach - do pieca - zagadka sama się rozwiązała - może z 200-3000 metrów ode mnie mieszka mój dziadek który pali w piecu :helo:

Edytowane przez Tadeopulous
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko zastane

nawet wiaderko na śmieci :banan:

cholera zostawili mi nawet remont do zrobienia :ha:

:Boink::Beer:

 

 

 

Nie załamuj się, będzie dobrze... będziemy Cie duchowo wspierać :szczerbaty:

 

Tylko dobrze sie zastanów zanim cos zburzysz... Ja już dawno przekroczyłam punkt bez powrotu i teraz znajduję sie w strefie śmierci. Właściwie przy życiu utrzymuje mnie wizja wykończonego mieszkanka , lecz obawiam się, że wraz z wykończoną "nerwowo" właścicielką... :szczerbaty:

 

 

 

Ori2711

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.