Skocz do zawartości

Nowa Rada


Adamo

Rekomendowane odpowiedzi

Tu raczej nie chodzi "gdzie". Bardziej chodzi o ludzi, ktorzy sie znaja, ktorzy sie rozumieja i przede wszystki sie juz ze soba zzyli! Forum to bardzo specyficzny rodzaj spolecznosci "zamknietej". Nie da sie tak od razu wymieszac w innym towarzystwie. To tak jakbys poszedl na czyjas impreze nie znajac nikogo... ;)

 

 

Poza tym, jak wyglada sprawa wlasnosciowa tamtego forum? Tu chodz raczej o to, zeby miec swiety spokoj, wlasne forum, i miec wplyw na to co sie z nim dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w temacie.

Rozmawiałem z Piotrem Z. na temat finansowania forum. Wiem, że prowadził już konsultacje na ten temat. Koszt jaki podałes jest do poniesienia w całości przez grupę 10-20 osób mogących sobie na to pozwolić. Deklaruję gotowość wzięcia udziału w finasowaniu forum i proszę innych kolegów o podejmowanie podobnych deklaracji w mniare własnych mozliwości. Czy nowe forum powstanie czy nie można już teraz ocenić podstawowe sprawy z nim związane. Sugeruję też aby sprawy związane z administracją forum odsunąc od jego użytkowników powierzając to niezależnemu adminowi.

Obserwując Twoją Adamie dyskusję z Bartkiem doszedłem do smutnego wniosku, że Bartek nie rozumie o co w sporze idzie. Nie widzi tej wielkiej wartości jaka na jego forum została zbudowana także i przy moim małym udziale. Jest w tej chwili tak zaślepiony ambicjonalnie, że blokuje mu to racjonalne rozumowanie. Traktuje każdego jak wroga a fakt, że to miejsce powstało tak szybko musi być dla niego szczególnie przykry.

L.J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich , finansowanie wspólnego Forum nie powinno stanowić żadnego problemu . Rozmawiałem z naprawdę wieloma kolegami i każdy deklaruje dobrowolne wpłaty na pokrycie kosztów . Obojętnie czy będzie to Forum na serwerze Bartka czy Adama . Przez dziewięć miesięcy zebrało się kilkuset ludzi i ważne żebyśmy dalej byli razem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Finansowanie forum to rzecz bardzo prosta - tym bardziej przy takich niskich kosztach. Jeszcze raz pragne zauwazyc, ze nie jest to moj serwer - tak jak mowielem, chce uniknac problemow w przyszlosci. Konto jest u zupelnie niezaleznego, rynkowego providera.

 

Przez adminowanie rozumiem zarzadzanie serwerem i enginem forum - nie ludzmi!!! To bardzo wazne. Dodatkowo na prosbe ludzi usuwa posty, ktore smieca. Nie ma banowania w zadnym wzgledzie. Jak ktos na to zasluguje, to na ogol sama spolecznosc go wyeliminuje! Prowadze ogromne forum na innym serwisie i przez kilka lat nigdy nikt nie dostal BANA. Ludzie sami eliminuja delikwentow z ktorymi nie chca zyc!

 

Poza tym, tu raczej sa dorosli ludzie, wiec w ogole takie pomyslu sa conajmniej dziwne. Kazdy moze sie dogadac, a "zamykanie" mu ust, to dziwna praktyka!

 

Mamy 13 dni na podjecie decyzji, czy chcemy miec wlasne forum. Nie ma najmniejszego problemu. Potrzebujemy wiedziec ile jest osob i tyle.

 

Dadatkowo tu dostajemy konta pocztowe w naszej domenie. Ja bym sie zastanowil, czy nie kupic troche wiecej powierzchni i dac forumowiczom miejsce na ich strony WWW. Jest kilka takich osob, wiec jezeli juz tu placa, to moga dostac komplet - czyli mail+miejsce na stronke. Juz dostaje maile w tej sprawie, bo Bartek niestety wywalil stronki - bo nie jest przeciez inst. charytatywna. Oczywiscie ma racje, bo z zasady bylo to zle pomyslane. Za darmo nic nie ma, wiec nie ma co juz rzezbic w tym temacie. Albo kazdy placi i wymaga, albo nie ma co tracic nerwow i czasu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstępnie proponuję nie obierać od razu rady a ustalić listę osób dobrowolnie i bez żadnych dodatkowych przywilejów na forum, finansujących jego działanie. Powinna być to grupa 10-20 osób, które mogą sobie na to pozwolić. Koszt rzędu 750 PLN w skali roku oznacza ok. 63 PLN na miesiąc czyli 6 lub 3 PLN dla 10 lub 20 osób na miesiąc. Sądzę, że za takie pieniądze możemy pozwolić sobie na luksus uwolnienia się od powracających jak bumerang sporów z adminami. Ja deklaruję wolę takiego finansowania. Niezależnie od tego powinna być możliwość wnoszenia opłat dla każdego kto tylko chciałby ponieść jakiś koszt działania forum. Może w ten sposób można byłoby opłacić kilka stron www dla osób, które nie mogą tego zrobić samodzielnie.

L.J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że należy w końcu określić jasne zasady finansowania forum. Poprzedniego admina nie można się było doprosić aby określił te zasady.

Moim zdaniem należy ustalić:

1. Czy wpłaty są anonimowe ? ( admin informuje, że brakuje kasy i kto może to wpłaca)

2. Czy wpłaty są imienne i stworzona jest lista ? (wpłacający może być dumny z finansowania forum)

3. Czy opłacający forum dostanie bonusa w postaci większej skrzynki email, dostępu do umieszczenia własnej strony itp ?

 

Pozdrawiam

Tomasz

 

P.S. Oczywiście dołącze sie do finasowania forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę groszy z chęcią dorzucę. Mam tylko nadzieję, że pojawią się na Nowym Forum osoby z poprzedniego i będzie jak za dawnych dobrych czasów :) . Sam dzisiaj rano, zanim tu wszedłem, pomyślałem o stworzeniu u Bartka Rady Forum (powiedzmy 5 osóB), która wybrana przez forumowiczów podejmowałaby najważniejsze decyzje zwykłą większością głosów (na przykład, czy dać komuś bana). Niestety to co zobaczyłem, czyli wiadomość o zawieszeniu forum bardzo i niemile mnie zaskoczyło.

 

Z tego co przeczytałem powyżej może nie jest to potrzebne (tworzenie Rady), ale zawsze można to rozważyć. Nie ukrywam, że na poprzednim forum były takie osoby, którym bym zaufał.

 

Robert Bodzoń

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobrze, ale jak powstanie rada forum ? - zaraz podniosą się głosy, że komuś nie podoba się ten i ten kandydat (czy nawet juz członek rady)

itp....że ten a ten też chciałby wejść do rady i mieć "coś" do powiedzenia

 

Moim zdaniem powinno to się odbyć na zasadzie proponowania przez ludzi poszczególnych kandydatur. kandydat musiałby sie oczywiście zgodzić wziąć udział w "wyborach".

Jeśli by zgłoszeń była większa ilosć, wtedy o wyniku mogłaby zadecydować ankieta - to chyba dobre rozwiązanie, każdy z forumowiczów miałby prawo oddać głos na konkretnego człowieka.

 

Jak to sobie widzę, zgłaszane byłby poważne kandydatury, ludzi obdarzonych na tamtejszym forum naszym zaufaniem i szacunkiem (chyba każdy z nas miałby takich kandydatów). Liczba członków rady okolo 7-8 osób.

 

Ufam także, że wybory do takiej rady nie wniosą znowuż jakis personalnych animozji czy też kolejnych rozłamów astro-społeczności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączam się do tego finansowania. Ale od razu zapewniam was, że nie w tym problem. Otóż problemy z kasą które często Bartek wyłuskiwał nie były chyba podstawowym problemem jego forum. Po terminacji moich danych w domenie astronomia.pl proponowałem mu odpłatne ich pozostawienia ale

 

Nie on po prostu wyciągnął wtyczkę.

 

Zostałem na forum bo jesteście Wy. Wielu z was jest wartych więcej niż udowadnianie czegokolwiek adminowi terminatorowi. Po prostu gdzie Wy tam Ja, Udowodnijmy, że potrafimy stworzyć Radę i po prostu dalej ciągnąć czego chcemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to się zaczyna jak za Lenina, wspólnie wybrana rada, wolne finansowanie, a forum jest własnością wszystkich ! 

 

czy będziemy przegłosowywać w jaki sposób głosować ? 

 

Wybiera się w demokracji. a za komuny były pseudogłosowania. To porównanie do Lenina wydaje mi się wielce niefortunne i obraźliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to się zaczyna jak za Lenina, wspólnie wybrana rada, wolne finansowanie, a forum jest własnością wszystkich !

 

czy będziemy przegłosowywać w jaki sposób głosować ?

 

 

pzdr !

 

I po co takie sformułowania? Po to by siać nowy zamęt? To jest nam niepotrzebne. :!:

 

Tomaszu masz rację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...I po co takie sformułowania? Po to by siać nowy zamęt? To jest nam niepotrzebne.  :!:

 

Robert, zauważ że zgodnie z demokracja każdy ma prawo mówić to co mysli, oczywiści w pewnych ogólnie przyjetych ramach nazwijmy to kulturalnych. Problem polaga na tym, że te ramy są nie do zdefiniowania. Według mnie w wypowiedzi "małego gościa piątkowego nie było nic złego, powiedział to co myślał. Takie rzeczy są normalne na forum, były, są i będą na każdym forum. Chyba nie zamierzacie strofowac każdej osoby za takie błahostki.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.