Skocz do zawartości

CCD


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

:shock:

Slow troche brakuje na okreslenie tego co sie stalo wiec nie bede sie wypowiadal. Nadal jednak zapraszam do obejzenia zdjec CCD zrobionych w ostatnia niedziele i poniedzialek na Kudlaczach.

 

Ponizej probka - M16:

 

m16bws.jpg

 

Adres go galerii:

 

http://www.newastro.tpi.pl/polskie/galeria...ia/dso/dso.html

 

Pozdrawiam nowoforumowiczow

 

Pawel[/url]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękne zdjęcia, nawet te czaro-białe to kopalnia szczegółow !

Czy tryb self-guiding oznacza, że miałeś do dyspozycji tylko połowę rozdzielczości kamery ?

Dziekuję przy okazji za pocztę na temat motofocus-a, nawet chyba nie odpowiedziałem - przepraszam. Jak dobrze pójdzie to dziś uruchomię motofocus na wyciągu Astrokrak-a.

A zdjęcia dech w piersi zapierają.

L.J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Selfguide polega w przypadku kamer MX** na tym ze przez polowe ekspozycji integrowane sa linie parzyste a nieparzyste sa odczytywane (z cyklem guidingu czyli np. co 1s) a po polowie role sie zmieniaja. Teoretycznie wiec rozdzieczosc jest pelna kosztem polowy czulosci.

 

Wlasnie dlatego zdjecia nie sa mocno nasycone - szczegolnie w przypadku kolorow. Po prostu teleskop ma f/8, a kamera 1/2 czulosci (i jeszcze odchodzi troche bo zalozylem filtr -IR), wiec efektywnie 40 min ekspozycji w tej konfiguracji jest rownowazne 5min (!) z Newtonem f/4.4 i z osobna kamera prowadzaca. I wlasnie taka konfiguracja (tzn. nie koniecznie Newton ale osobny teleskop prowadzacy) jest dla mnie docelowa.

 

Ale i tak jestem z tych fotek zadowolony!

 

Pozdrawiam,

 

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie dzięki takim ludziom jak PTL możemy oglądać zdjęcia DEEP SKY . Nasze , robione w Polsce . Tę M-27 widziałem na żywo w Pawła refraktorze i CCD!!! . ( na Zlocie Kudłacze ) Tak dla porządku : dziękuję Paweł że wprowadziłeś mnie we wstępnie arkana obsługi MX-7C . Wtyczki i pluginy pobrałem z netu choć w wesji 3.0 Astroatrta nazywały się inaczej ale kamerka żyje . Cieszę się że mogliśmy się poznać . Pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie ciekawi jedna sprawa. Czy to prawda, że z uwagi na korelacje pomiędzy kodowaniami koloru w ccd-obraz w standarcie back$white jest lepszy jakościowo??? (wyrażniejsze punkty).

Dlaczego pytam-w webcamie jakoś mam wrażenie lepszej jakości widoku Marsa bez koloru (nie chodzi mi tu o generowanie "atmosferycznej" abber. chromatycznej na obrzeżach w postaci otoczek tylko o samą jakość zdjątek środkowych partii planetki).

P.s. Piękne foty!!!

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy w Webie podczas pracy B&W nie pracuje tylko kanał Green który leży pośrodku pasków barwnych na pixlu kamery i stąd wrażenie lepszej ostrości, a może pracują wszystkie kanały RGB i razem dają wypadkową luminancje, wie ktoś jak to dokładnie biega :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.