Skocz do zawartości

MOJA własna SYnta 8"


gocek3

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałem się pochwalić, dziś stałem się posiadaczem Synty 200/1200. Nie mogłem się już doczekać. Chyba mój Firscope pójdzie w odstawkę (może ktoś chce kupić). Szkoda że pogoda nieciekawa bo nie mogę jej już dziś wypróbować. Szkoda że nikt z Was mnie nie ostrzegł jaka to wielka "krowa" :D jak zobaczyłem go w sklepie to się wystraszyłem:) Pojechałem po nią do sklepu przy Siennej niedużą "osobówką" i nawet po złożeniu siedzeń ledwo się zabrałem :) Wstecznego lusterka nie widziałem a siedzenie miałem tak blisko kierownicy, że miałem problemy z obsługą pedałów. Na szczęście dotarłem do domu w jednym kawałku :)

Mam nadzieję że pogoda się i poprawi i będę mógł porównać oba moje teleskopy. Pozdrawiam

Edytowane przez gocek3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielka krowa? ;)

Bez pudeł jest trochę mniejsza, prawda?

 

Lepiej nie trać czasu na porównania - znajdź tylko te obiekty, które oglądałeś tym Firstscopem. Gwaranuję, że różnicę będzie widać :)

 

Aha- no i gratulacje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamietaj by nie matowac jej do gory nogami ... ani :)

A tak serio to uwaga na smar od wyciagu!!! Ten smar (zdaje sie grafitowy) nie lepi sie do materii nieorganicznej ale dziala jak klej na mat. organiczna!! (np rece czlowieka). Do tego zwracam uwage na nie wkrecanie na sile wkretow ... popeka plyta i bedzie klopot ... I ostatecznie nie zrob czegos co kiedys zorbil jedez z forumowiczow - nie wkladaj okularu 1,25 do wyciagu 2 cale :szczerbaty: .

 

Powodzenia w skladaniu. :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podczas skladania dobsona z synty mialem dylemat, ktora strona zamocowac przod... chodzi mi o ta deske gdzie przyczepiamy te metalowe cos do trzymania okularow... I w sumie do teraz nie wiem czy to ma byc w srodku, czy na zewnatrz... i czy w ogóle to tam sie wkreca, bo jakos "dziurki" nie pasuja do wkretow :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście pogoda nie za ciekawa, chociaż jeszcze przedwczoraj posiedziałem trochę na balkonie Firstscopem , chmurek praktycznie nie było. Może coś się poprawi. Zobaczymy.

A co do przedniej deski to jeszcze nie wiem, usiądę dzisiaj i spróbuję złożyć.

Edytowane przez gocek3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wybrałeś sobie pogode na zakup tak beznadziejną, przy której będziesz miał sporo czasu na to aby sobie dokładnie nowy nabytek obejrzeć w zaciszu pokoju :D

Mylisz sie - to zakup nowego teleskopu doprowadzil do fatalnej pogody!

 

Moje uoglolnione prawo Mourphyego na astronomie: "Ilosc chmur na niebie, jest wprost proporcjonalna do wartosci zakupionego wlasnie sprzetu. Jednak jezeli chcesz sprawic aby niebo sie zachmurzylo/zaczelo padac, kupujac nowy sprzet - to to nigdy sie nie udaje"

 

Gratuluje zakupu!

Edytowane przez Demogorgon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie wkręciłem tak ta płyte że 3 dziurki na mocowanie pułeczki z okularami znalazły się wewnątrz dobsona :Boink: Naszczęście się zorientowałem że gdybym tam przywalił pułeczke to bym i ja i tubus telepa zniszczył :angry:

Nakręciłem nowe otwory i jest jak być powinno B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie wkręciłem tak ta płyte że 3 dziurki na mocowanie pułeczki z okularami znalazły się wewnątrz dobsona :Boink: Naszczęście się zorientowałem że gdybym tam przywalił pułeczke to bym i ja i tubus telepa zniszczył :angry:

Nakręciłem nowe otwory i jest jak być powinno B)

 

 

I tak masz szczęście, mi firma przysłała do synty 10 cali dobsona do synty 6 cali. Kiedy już poskładałem wszystko, to się zorientowałem że coś ta rurka jest za duża :szczerbaty:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gocek, nie uszkodziles laminatu od strony podkladek teflonowych w podstawie Dobsa przykrecajac nozki podstawy?

 

Jesli jeszcze nie wkrecales, to uwazaj.

 

Pozdrawiam

Marcin

Edytowane przez polaris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie uszkodziłem. Nóżki wkręcałem trzymając podstawę na kolanach żeby nie rysować podkładkami po podłodze. Zastanawiam się kto pisał instrukcję do tego dobsona. Miał ktoś fantazję: "bolec naprężenia w azymucie". Poza tym rysunek w instrukcji nie za bardzo pasuje do rzeczywistości. Skręciłem to według instrukcji po angielsku, przynajmniej były jakieś rysunki. Nie wiem za bardzo jak mocno dokręcić płytę bazową do podstawy głównej. To się przecież musi obracać. Najwyżej jak będzie za lekko chodzić to dokręcę a jak za ciężko to popuszczę. To ma chodzić lekko czy z małym oporem?

Edytowane przez gocek3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze mam pytanie. Płytę bazową z podstawą mam skręcić tak żeby nakrętka była na górze a łeb śruby na dole czy odwrotnie. Według instrukcji w języku angielskim właśnie tak to wygląda? W polskiej instrukcji w ogóle nie wygląda :) Może to nie ma znaczenia, nie wiem.

Edytowane przez gocek3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze mam pytanie. Płytę bazową z podstawą mam skręcić tak żeby nakrętka była na górze a łeb śruby na dole czy odwrotnie. Według instrukcji w języku angielskim właśnie tak to wygląda? W polskiej instrukcji w ogóle nie wygląda :) Może to nie ma znaczenia, nie wiem.

 

Jak tak "chyba" wlasnie zrobilem i dziala :P

Edytowane przez Patryk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie by się przydał, ta polska instrukcja jest "świetna". Na szczęście mi się udało, teleskop stoi. Teraz chyba przyjdzie mi na niego patrzeć, bo pogoda "taktyczna". Trudno, poczekam.

Edytowane przez gocek3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi do dzis nie doslali tych bialych zatyczek (wkladanych w miejsce czarnych wkretow). Stwierdzilem, ze dam sobie z nimi luz bo syncia wyglada lepiej bez nich :D . A z ta puleczka tez mialem dylemat, w srodku czy nie w srodku oto jest puyanie :blink: . A najlepiej wyglada opakowanie synci, kiedy to do nie przyszlo to myslalem , ze to co najmniej 10` ale to wina 2X pakowania w kartony :szczerbaty: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zatyczek, to mysle, ze byly w poprzednich wersjach tego modelu. Byly wtedy tez inne wkrety.

Teraz daja ladne, czarne z plaskimi lbami ktore nie wymagaja maskowania.

 

Za to dziury w dobsie wciaz nawiercone na stary model srub ;)

I instrukcja tez stara, z narysowanymi zatyczkami.

 

Pozdrawiam

Marcin

 

EDIT:

co do sruby i nakretki w podstawie:

 

 

Edytowane przez polaris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.