Skocz do zawartości

BPC 7x50


Gość mbodek

Rekomendowane odpowiedzi

Sprzedam lornetkę BPC 7x50

Jest to wersja eksportowa lornetki, w solidniejszej obudowie,

dwoma zestawami filtrów, z futerałem. Co najważniejsze lornetka

wygląda jakby wlaśnie została wyprodukowana, stan idealny

(a wg numeru seryjnego rok produkcji to 1980 !!). Nigdy nie używana,

idealnie skolimowana, w zestawie zatyczki na obiektywy i okulary

(co dziwne nie czarne jak zawsze, ale białe...), pudełko, rzemyk do zawieszenia

na szyje nawet nie rozpakowany z opakowania...

 

Cena 300 zł, cena nie jest niska za rosyjskie BPC, ale warto.

Wystarczy wziąść do ręki ten model i porównać z aktualnie

promowanym sprzetem (np. Minolta Activa)...

Co najważniejsze nie zażółca tak obrazu jak większość rosyjskiego

sprzętu. Nie będe wyrokował co do źródła szkieł (bo chyba tylko

tzw "olimpijka" miała szkła Zeissa-miałem, sprawdzałem, obraz

świetny) ale jak na rosyjski sprzęt to obraz daje znakomity

 

DSC09264.JPG

DSC09265.JPG

DSC09266.JPG

DSC09267.JPG

DSC09268.JPG

DSC09269.JPG

DSC09270.JPG

DSC09271.JPG

DSC09272.JPG

DSC09273.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, prosze zatem ogłoszenie usunąć

 

Wahałem się własnie czy dawac jednak na forum

ogłoszenie (jakby nie było tutaj sprzedajmy jak już

to po cenach konkurencyjnych, czyli niskich)

 

No ale dałem, po komentarzach wychodzi na to ze to błąd

i z tym się w zgadzam.

 

A swoja drogą istnieje cos takiego jak PW Panie MichałT

Edytowane przez mbodek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzet jest ogólnie ok. mam taki,ale do zastosowan astro. to chyba za mało.

Lepsza i nieco droższa wydaje sie byc lornetka z nowszej serii 10x50 wpc2... tu warto dac nawet 100 wiecej okulary sa szerokatne,10x50 ma ~ 7* i jak popatrzysz prze te wpc2 to zadna inna rosj. lornete nie wezmiesz do reki.

JK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mi afera wykręcona....jakby to jakieś wykroczenie Karygodne było...

Michale T. weż ty się zastanów zanim coś napiszesz!!...( trza było brać jak była okazja)

 

Pozdrawiam

"We wszystkim trzeba mieć umiar nawet w umiarze" :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mi afera wykręcona....jakby to jakieś wykroczenie Karygodne było...

Michale T. weż ty się zastanów zanim coś napiszesz!!...( trza było brać jak była okazja)

 

Pozdrawiam

 

Jeżeli kupowanie na Allegro, a następnie sprzedawanie z "przebiciem" na naszym forum uważasz "za mało karygodne", tzn. że zupełnie nie rozumiesz panujących tu zasad i celu, w jakim powstał dział Market.

 

Proponuję też, abyś zmienił "ton" z jakim odnosisz się do użytkowników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem czy taki fajny gość skoro chciał zarobić na kolegach z forum, trochę to przykre nie sądzisz? Zawsze myślałem, że nasze społeczeństwo charakteryzuje się uczciwością i życzliwością- a tu taka niemiła niespodzianka, bo jak interpretować takie zachowanie, to zwyczajna chęć zysku i to w takim miejscu.A gdzie koleżeństwo i szczerość, nie wspominając o zaufaniu. Kolega opuszczając forum nie dość, że nie wyciągnął żadnych wniosków z powyższych postów to jeszcze zwyczajnie je olał, taka postawa jeszcze bardziej demaskuje osobowość byłego użytkownika tego forum.

 

Szkoda że tak się to skończyło…

:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się w 100% z opinią Michała i Adama.

Astro-Forum to nie miejsce na robienie biznesów.

 

Mbodek,

jak przeczytałem Twoją wypowiedź:

ok, prosze zatem ogłoszenie usunąć

 

Wahałem się własnie czy dawac jednak na forum

ogłoszenie (jakby nie było tutaj sprzedajmy jak już

to po cenach konkurencyjnych, czyli niskich)

 

No ale dałem, po komentarzach wychodzi na to ze to błąd

i z tym się w zgadzam.

 

A swoja drogą istnieje cos takiego jak PW Panie MichałT

to we mnie zagotowało.

Nie rozumiesz lub nie chcesz zrozumieć, że nie cena jest tutaj problemem.

Chodzi o elementarną przyzwoitość, której Tobie zabrakło.

 

Astro-Forum to nie tylko grupa przypadkowych osób połączona wspólną pasją.

To coś znacznie więcej, to również niepisane zasady uczciwego postępowania wobec siebie.

Fakt, iż zakupiłeś lornetkę z myślą zaoferowania jej i sporego zarobku właśnie na Astro-Forum, świadczy o Twojej nieuczciwości.

 

Pisanie do Michała, że istnieje coś takiego jak PW przekonuje mnie do stwierdzenia, że jesteś kombinatorem.

Boli Cię, że ktoś Ci wytknął nieuczciwość? To bardzo dobrze, może to Cię czegoś w życiu nauczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie Mbodek przeprosił i doskonale zrozumiał przekaz.Facetowi wstyd zapewne...fakt przebicie było spore moze ktos powiedziec ze chciał zarobic itd...tylko jakoś nie wierze nikt po przez Market AF sprzedaje ze stratą....bezwzgledu czy kupił na ALL czy gdzie indziej..Żrobił zle OK ale mimo wszsytko jestem wstanie zrozumiec biorac pod uwage ze inni rówież czasami zarabiaja taką drogą..Tyle ze Mbodek sie pospieszył i to wyszło...TAKA PRAWDA mi się widzi..

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waldixs: nie jestem przeciwko Mbodkowi, nie spieniłem się, ale sam pomyśl, jaką zrobiłbyś minę, gdybym za tego Plossla, którego ci sprzedałem, zażądał 100 zł!

 

A wszystkim proponuję, żeby do tematu podejść z umiarem- niejednemu jeszcze przytrafi się "wpadka". Jak nie przy okazji ustalenia ceny na giełdzie, to przy pisaniu jakiejś opinii. Nie denerwujmy się za bardzo w tym Nowym Roku- dość było niepotrzebnych nerwów w Starym!

 

:Beer:

Edytowane przez saywiehu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie Mbodek przeprosił i doskonale zrozumiał przekaz.Facetowi wstyd zapewne...fakt przebicie było spore moze ktos powiedziec ze chciał zarobic itd...tylko jakoś nie wierze nikt po przez Market AF sprzedaje ze stratą....bezwzgledu czy kupił na ALL czy gdzie indziej..Żrobił zle OK ale mimo wszsytko jestem wstanie zrozumiec biorac pod uwage ze inni rówież czasami zarabiaja taką drogą..Tyle ze Mbodek sie pospieszył i to wyszło...TAKA PRAWDA mi się widzi..

 

pozdrawiam

 

Waldix,

czy ty też nie rozumiesz całej sytuacji?

 

1. Nie o wielkość przebicia chodzi. Chodzi o to, że Astro-Forum to nie miejsce na robienie interesów.

Od tego jest allego, ebay, świstak, sklep, targ czy bazar na stadionie. Ale nie Astro-Forum.

 

2. Ja osobiście nie mam żadnych obiekcji odnośnie sprzedaży z zyskiem. Obiekcje mam natomiast odnośnie wyboru miejsca i motywacji tej sprzedaży.

 

3. Zwróć uwagę, że w markecie Astro-Forum pojawiają się przedmioty, które zostały wcześniej zakupione ogólnie mówiąc dla celów astro. To, że ktoś coś sprzedaje wynika z faktu, że to coś nie jest mu już potrzebne z jakichś powodów (nie używa, chce wymienić na coś innego). I zwykle przedmiot ten kosztuje znacząco mniej niż nowy w sklepie. Dla osób tych sprzedaż w markecie Astro-Forum jest chęcią odzyskania części pieniędzy włożonych w zakup tego czegoś, a nie zysk.

 

4. Możesz nie wierzyć, że tutaj się sprzedaje ze stratą. Sprzedałeś lub kupiłeś coś za pośrednictwem marketu Astro-Forum? Założę się, że nigdy. Bo jakbyś coś kupił lub sprzedał, to byś tak nie pisał.

Bo często bywa tak, że pełnowartościowy sprzęt jest sprzedawany za przysłowiową "czapkę gruszek", czasem nawet odstępowany gratis - tylko po to, aby ktoś inny mógł się nim nacieszyć. A nie po to, aby na tym zarobić.

Ja mam za sobą sprzedaże i zakupy dokonane w tym miejscu. Więc wiem, o czym piszę.

 

5. Wskaż proszę publicznie, kto zarabia taka drogą?

 

Waldix, otwórz oczy i popatrz szerzej na całą sprawę.

Przeprosiny Mbodka brzmią dla mnie w stylu "przepraszam i pocałujcie mnie w nos". Albo w coś innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedałeś lub kupiłeś coś za pośrednictwem marketu Astro-Forum? Założę się, że nigdy. Bo jakbyś coś kupił lub sprzedał, to byś tak nie pisał.

 

Tu się mylisz: kupiłem od Waldka moje tento 20x60 za pośrednictwem giełdy astro-forum, tzn. wystawiłem ogłoszenie w tym dziale i się zgadaliśmy, sprzedał mi ją dość okazyjnie - poza tym świetnie skolimowaną. O ile wiem kupił ją dwa miechy wcześniej od jedengo gościa o 50 zł drożej. Wydaje mi sie że Waldixs doskonale rozumie regóły na AF. Czyli wszystkie zasady: Savoir-vivre, bon-ton i fair-play. Poza tym jest więcej osób które kupowały od Waldixsa z podobnym skutkiem, ale niech oni mówią za siebie. (tak w woli wyjaśnienia).

Edytowane przez ignisdei
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Benedykt nie przesadzaj, nie raz coś kupowałem przez A-F, ale jeszcze się nie zdarzyło, żeby jakiś Święty Mikołaj chciał mnie za czapkę gruszek obdarować sprzętem tylko dlatego, żebym się lepiej poczuł. Tu rządzą takie same zasady rynku jak wszędzie, zdarzyło mi się nawet kupić coś po zawyżonej cenie, jak się później okazało. Ale trudno, market to market, nikt nikogo do niczego nie zmusza, jak przepłacisz to twoja strata. Grunt to nie robić z premedytacją ludzi w balona, a z takim czymś nasz kolega wyskoczył niestety, i tu się zgadzam, że to było średnio sympatyczne. Ale dajmy już spokój, nie ma co się nakręcać, było minęło :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to może sprostuje..po pierwsze widać że zdanie jest napisane "nie po polskiemu"

a teraz forma w wolnym tłumaczniu

 

jakoś nie wierze ze każdy sprzedaje ze stratą..

 

poza tym uważam że jest to wyciagnięte z kontekstu..

 

szkoda sie przepychac nic dobrego z tego nie wyjdzie.Zamknijcie ten Temat proszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.