Skocz do zawartości

Sprzedam Syntę 200/1200


qbanos

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Jak w temacie. Teleskop ma 2,5 roku, kupiony w Fotoclassicu. Jestem drugim właścicielem, poprzednim był PiotrekT.

 

W skład zestawu wchodzi:

tuba, montaż Dobsona, 2 standartowe okulary, wyciąg, brak jest szukacza (mocownie do niego jest, sam szukacz do kupienia w DO lub samodzielnego wykonania :)), redukcja z 2" na 1,25" i narzędzia :)

 

Stan całości bardzo dobry, optyka bez zarzutu. Lustro główne podniesione o 3mm aby umożliwić ostrzenie lustrzanek w ognisku głównym.

 

Preferowany odbiór osobisty ze wzgledu na wagę, rozmiary i brak czegoś w co możnaby towar zapakować.

Kuriera dopuszczam - wtedy koszty pokrywa kupujący.

 

CENA 750 PLN + ewentualne koszty wysyłki.

 

pozdrawiam

 

P.s. Piotrek wybacz że zamieściłem Twoje fotki :)

IMG_0884.jpg

IMG_0889.jpg

IMG_0893.jpg

IMG_0895.jpg

Edytowane przez qbanos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy można zrobić bino z Synt- a poczekajcie jakiś kwartał, pół roku, czy trochę więcej. Chyba się tego podejmę. Najważniejszą sprawą jest dokładnosć ogniskowych. Jeśli nie będą idealnie niemal powtarzalne- guzik z tego wyjdzie. Po nieudanej próbie przeróbki obie tuby zostaną z wieloma dodatkowymi dziurami. Akurat mi to nie bedzie przeszkadzać, a i znajdę zastosowanie dla obu telepów u siebie. Tyle, że sprzedać takie "rzeszoto" za sensowne pieniądze może być trudno.

Przyznam, że mnie kusi takie rozwiązanie, ale tuż przed Sylwestrem kupilem auto i nie mam kasy - brałbym inaczej bez wahania. Dlatego idea musi poczekać.

 

EDIT: wszystkie pozostałe zastrzeżenia Hansa są śmieszniuchne w sumie, biorąc pod uwagę możliwość uzyskania extra obrazów z takiego bina ;)

Edytowane przez saywiehu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- różnice ogniskowych (zakładając że będą miału odmienne ogniskowe można wnioskować że nigdy nie uda się stworzyć dwóch takich samych obiektywów i tworzenie bino jest niewykonalne)

- sztywnośc tub (trochę ATM i po problemie)

- montaż (o paralaktyku nawet nie pomyślałem)

- sparowane okulary (?)

- kątówki (spory koszt)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okulary muszą być parafokalne.

Sztywność- ech, trochę alu, spawanie - i spoko.

Kątówki nie będą potrzebne, jest niezły przepis na ominięcie tego problemu w ramach ATM.

Montaż- po prostu więkciejszy Dobs.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy podniesienie lustra o te 3 mm ma jakiś wpływ na obserwacje wizualne i późniejszą kolimację teleskopu?

 

Pozdrawiam

 

Nie ma, przynajmniej ja nie zauważyłem, Zresztą jakby co to każdy może w 5 minut wyjąć gumowe podkładki spod lustra i bedzie tak jak oryginalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.