Skocz do zawartości

dziś w nocy Kwadrantydy [2007]


Limax7

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiejszej nocy maksimum silnego roju meteorow - QUA Kwadrantydów.

Maksimum wystąpi o godz. 1:30 naszego czasu (0:30 UT) 4 stycznia 2007.

 

Tak wiec to już tej nocy !!!

 

Meteory promieniują od 1 do 5 stycznia.

Radiant w dniu maksimum: RA 15h 20m Dec +48.5°

prędkość: 42.7 km/s

 

 

843.gif

 

 

Życzę pogodnej nocy !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nastawiałem się na obserwację Kwadrantydów już wczoraj , lecz pogoda pokrzyżowała mi plany . Cała noc w chmurach , a rano jeszcze obfity deszcz ... Mam nadzieję że dziś będzie inaczej czego sobie i Wam życzę :D

Pozdrawiam

Tryl7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od pół roku nie udało mi sie zaobserwować żadnego roju :burza: A wszystko z jednego powodu...

pogoda nie rozpieszcza :angry:

niby zima wyśmienite warunki,długie noce ... a cały grudzień niebo zasłonięte gęstymi chmurami :unsure:

nawet myślałem że jakbym miał jeszcze Tal'a to i tak by się kurzył...

za oknem tragedia.ciężko widze dzisiejsze obserwacje <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wieczorem o 20.00 gwiazdy ukazały się na dosłownie 15 minut ... A do rana chmury , chmury ... i chmury . Próbowałem o 23.30 , o 1.30 i 5.00 . Każde dzwonienie budzika na nic :angry: Czekam na lepsze dni ...

Pozdrawiam

Tryl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Pogoda na Kwadrantydy nie dopisała, więc na otarcie łez zapraszam na oglądnięcie "stało-północnego roju sylwestrowego" :-) (te 7 gifów waży 3.08MB):

http://kwima.republika.pl/pavo/wyniki.html

 

Pozdrawiam:

MK

 

Fajne;)

 

Ciekawi mnie jak Metrec poradził sobie z oceną jasności tych "zjawisk" ;)

 

 

 

 

 

Tak wogle rózne rzeczy łapią sieci bolidowe :

 

Motylki nad ranem:

SIEĆ JAPOŃSKA M20050517_132511_TK1_S7.wmv

 

Nietoperze:

Japońska siec bolidowaM20031118_050416.wmv

 

i wiele wiele innych ciekawych obiektów latających... ;)

 

Krzyś ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie jak Metrec poradził sobie z oceną jasności tych "zjawisk" ;)

Niestety wyrzuciłem wszelkie log-i i inf-y, zostawiłem tylko mapy bitowe ...

Tak wogle rózne rzeczy łapią sieci bolidowe i wiele wiele innych ciekawych obiektów latających... ;)

Samoloty, muchy, pszczoły, dym i iskry z komina, no i oczywiście sztuczne ognie :rolleyes:

Przy czyszczeniu danych z nocy różne rzeczy się wyrzuca, by meteorki pozostawić :D

 

Pozdrawiam:

MK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie w dziwactwach nie do przebicia jest Mirek, który zarejestrował sterowiec nad Poznaniem.

Muszę jednak zmartwić fanów ufo. 15 tys. h obserwacji/rok i póki co, niebo nad Polską jest czyste.

Na pocieszenie, dodam ze kamery nie obserwują horyzontu więc jeśli ufo nisko latają to my ich nie zarejestrujemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie w dziwactwach nie do przebicia jest Mirek, który zarejestrował sterowiec nad Poznaniem.

Muszę jednak zmartwić fanów ufo. 15 tys. h obserwacji/rok i póki co, niebo nad Polską jest czyste.

Na pocieszenie, dodam ze kamery nie obserwują horyzontu więc jeśli ufo nisko latają to my ich nie zarejestrujemy.

 

No to wielka szkoda bo Watykan potajemnie śledzi UFO, nawet członek watykańskiej kurii teologicznej a zarazem informator Papieża wystąpił parokrotnie we włoskiej telewizji oświadczając, że pozaziemski kontakt jest autentycznym zjawiskiem. Więcej na stronie: http://www.ufodigest.com/balducci.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.