Skocz do zawartości

Mała lornetka Coronado


Charon_X

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.astrokrak.pl/sklep/product_info...products_id=296

 

Czy ktoś ma taką lornetkę ? Czy warto kupić ?

Dotychczas widziałem, że produkty Coronado są pioruńsko drogie, a cena tej małej lornetki jest bardzo przystępna 369 zł. Ma ktoś może jakieś zdjęcie Słońca zrobione przez taką lornetkę ? Czy cała tarcza Słońca mieści się w polu widzenia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że się 'podczepię' pod temat, ale ja też rozważam zakup taki zakup:

http://www.astrokrak.pl/sklep/product_info...products_id=297

Coronado 12x60. Co do widoczności Słońca, to niestety 10 krotne powiększenie to niewiele. Ja mam starą rosyjską lunetę 20x50 do której kupiłem folię http://www.astrokrak.pl/sklep/product_info...products_id=222

i przy takim powiększeniu długość średnicy Słońca to mniej więcej połowa obszaru widoczności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli prawdziwa jest informacja, iż lornetka waży 250 gram, to mam obawy czy to nie jakiś plastykowy szajs. Co prawda to tylko 25-tka, ale same pryzmaty dachowe muszą przecież swoje ważyć. Z drugiej strony to żaden "noname" tylko Coronado. Najlepiej byłoby usłyszeć opinię posiadacza tego sprzętu. Zaraz sprawdzę, czy nie pisali o niej na cloudynights.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ABC mam 10x25 też dachową ale zwykła ( bez filtra ) Słońca nią nie obserwowałem ale Księżyc mieści się w całym polu.

Pomyśl też nad filtrem do zwykłej lornetki :Beer: ale coś czuje że rozważałeś też taka opcję ;)

 

Folię baadera juz mam, teraz tylko oprawę muszę zrobić do telepa (60/700). W planie jest jeszcze oprawa tej folii do lornetki (10x50) i ew. do jakiś tekturowych okularków.

Tylko, że folia nie pokaże np. protuberencji, rozbłysków itp. Teleskopy Coronado kosztuja nim. ok. 3000 zł, ta większa lornetka dla mnie za droga, a same filtry Coronado tez są bardzo drogie, więc nic tańszego niż ta mała lornetka chyba nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przeczytałeś, że te lornetki mają filtr światła białego a nie H-alfa?

Bo lornetka z H-alfa też jest, ale "nieco" droższa: Binomax Canon

 

Właśnie przeczytałem o tym filtrze na www.astro4u.net. Miałem teraz o tym napisać ale widzę, że mnie uprzedziłeś. Tą lornetkę zobaczyłem wczoraj na stronie o 3 w nocy i rzeczywiście wskutek późnej pory nieprzeczytałem zbyt uważnie opisu, a w tym filtrze kryje się cała podpucha. O protuberencjach też tam nic nie pisze więc ich nie widać.

Więc informuję kolegę za017, żę ta druga lornetka też ma filtr światła białego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.