Skocz do zawartości

Walizka na teleskop


astrokosmo

Rekomendowane odpowiedzi

Mój teleskop doczekał się wreszcie walizki, poprzednio był przechowywny w torbie sportowej :Boink:

 

Walizka zakupiona w DO za 290 zł , pod Maka 157, ale po wycięciu pianki zmieścił się mój SCT 8".

 

d432b52cf3d117cb.jpg

 

tak wygląda po otwarciu , zmieści się w nim jeszcze parę drobiazgów :D

 

c4200ddd7e653abd.jpg

 

Mój syn Astrokylo , wpadł na fajny pomysł podświetlenia wnętrza walizki-przyda się w terenie.

 

606668251f803f97.jpg

 

Przyklejone na taśmę samoprzylepną-już była, cena ok 19.90 zł

 

6bc254d11b1a4f12.jpg

 

a tu wygląda jak by był w solarium :D .

 

e2189fdfc76ac276.jpg

 

Walizeczka poręczna i po mimo sporych rozmiarów nie ciężka-polecam na teleskopiki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet nieźle wygląda...gratuluję ! W najbliższym czasie muszę sobie sprawić też jakiś kuferek na moją 80-tkę ED. Pozdrawiam !

P.S. Dziwnie znajomy ten szukacz :rolleyes:

 

Marku szukacz tej samej firmy co walizka sprzedał mi go fajny gość-niedrogo, za co mu jestem dozgonnie wdzięczny, jak sie z nim spotkam to mu podziekuję inaczej :Beer::D .

 

a co do walizki taka by ci się przydała kupisz w DO , za podobną cenę-pozdr Janusz.

 

dwal100ed.jpg

Edytowane przez astrokosmo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
...W najbliższym czasie muszę sobie sprawić też jakiś kuferek na moją 80-tkę ED...

Słowo się rzekło...od wczoraj też mam kuferek do którego mogę zapakować zarówno Celestrona 80ED jak i wszystkie posiadane akcesoria. W moim przypadku to: 2 szukacze, 2 kątówki, 5 okularów, filtr polaryzacyjny i złączka prosta /muszę ją używać, jeśli rezygnuję z kątówek/. Kuferek ma wymiary: 63x31x20 cm i został wykonany na miarę w firmie PACO CASES z Puszczykowa. Wrzucam kilka fotek, aby można było zobaczyć jak całość wygląda.

P.S. Brakuje tylko podświetlenia...ale chyba wezmę przykład z Janusza i też wzbogacę kuferek o ten bajer :rolleyes:

K1.jpg

K2.jpg

K3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak patrzę na pierwsze zdjęcie i się zastanawiam: na ile wygodne będzie noszenie walizeczki "w poziomie" zamiast tradycyjnie "w pionie"?

Twoja uwaga jest całkiem słuszna, bo rzeczywiście wygodniej byłoby nosić kuferek w pionie. Przy noszeniu na większe odległości jest to dość istotne, ale w moje sytuacji kuferek będzie przenoszony na niewielki odległości, max. kilkanaście metrów. Zaletą tego rozwiązania jest jednak to, że szczególnie refraktor nie będzie zmieniał swojego ułożenia w kuferku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz jaki problem Cie czeka za jakis czas?

Zmiana konfiguracji akcesoriow ;)

 

Zawsze można w piance wyciąć dodatkowy otworek na kolejny okular, albo zwiększyć średnicę otworka, żeby zmieściś Słoika czy jakiś inny Granat. :rolleyes: Tylko wtedy zaczyna się kolejny problem - z wyważeniem walizki. :szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Kuferek ma wymiary: 63x31x20 cm i został wykonany na miarę w firmie PACO CASES z Puszczykowa...
jak trzymają zapięcia?

czy wyłożenie gąbkami wykonałeś sam czy były już w walizce?

i przy okazji czy ktoś wie gdzie kupić takie solidniejsze zapięcia?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak trzymają zapięcia?

czy wyłożenie gąbkami wykonałeś sam czy były już w walizce?

i przy okazji czy ktoś wie gdzie kupić takie solidniejsze zapięcia?

pozdrawiam

Zapięcia trzymają nieźle. Nie wygląda żeby miały "puścić". Każde z nich można dodatkowo zamknąć na kluczyk. Wnętrze /wyłożenie gąbkami zarówno tymi sztywnymi jak i miękkimi/ wykonała firma, ale musiałem pofatygować się do PACO CASES dwa razy ze wszystkimi akcesoriami. Raz do wstępnego wymierzenia a drugi do wykończenia...to w końcu oprócz lunety 11 dodatkowych elementów. Takie "opakowanie" wydaje mi się niezbędne jeśli człowiek zamierza ruszyć się ze sprzętem poza...balkon :rolleyes:

Ostatnio już mnie denerwowało pakowanie tego wszystkiego do plecaka lub torby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio już mnie denerwowało pakowanie tego wszystkiego do plecaka lub torby.

 

Ja ostatnio jestem na etapie plastykowej lodówki turystycznej, oczywiście bez wkładów z płynem chłodzącym. :szczerbaty: Podstawowa zaleta: wszystkie pierdółki są w jednym miejscu. Poza tym kartoniki od okularów się nie gniotą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że moja żona będzie miała teraz dość istotny argument, abym już nic nowego nie kupował...i trudno będzie odmówić jej racji :unsure:

 

Ja tez tak myslalem. Na razie sie trzymam, ale chyba niedlugo sie poddam.

Szkoda, ze nie wiedzialem, ze bedziesz w Paco bo bym pojechal z Toba. Musze zmienic srednice jednego otworu w piance, a samemu mi sie nie chce jechac ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słowo się rzekło...od wczoraj też mam kuferek do którego mogę zapakować zarówno Celestrona 80ED jak i wszystkie posiadane akcesoria. W moim przypadku to: 2 szukacze, 2 kątówki, 5 okularów, filtr polaryzacyjny i złączka prosta /muszę ją używać, jeśli rezygnuję z kątówek/. Kuferek ma wymiary: 63x31x20 cm i został wykonany na miarę w firmie PACO CASES z Puszczykowa. Wrzucam kilka fotek, aby można było zobaczyć jak całość wygląda.

P.S. Brakuje tylko podświetlenia...ale chyba wezmę przykład z Janusza i też wzbogacę kuferek o ten bajer :rolleyes:

Gratuluje, walizeczka sprawia wrażenie wykonanej bardzo profesjonalnie, zwłaszcza wrażenie robi

dopasowanie kształtu wytłoczki do sprzętu - ja pewnie także zrobię sobie takie coś, ale niestety tylko na okulary i akcesoria, ponieważ pakowanie LB na dobsonie do takiej walizki to chyba nie jest najszczęśliwszy pomysł B)

 

pozdrawiam

Moralez

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.