Skocz do zawartości

Czym wyciąć okrągłe otwory w gąbce??


mario2005

Rekomendowane odpowiedzi

Przyszedł czas aby zrobić domek na okularki, nazbierało się ich kilka sztuk i noszenie tego po kieszeniach staje sie coraz bardziej kłopotliwe.

Ostatnio zdobyłem kawał szarej średnio sztywnej gąbki o grubości 30mm. Usiłuję wyciąć ładne pasowne otwory pod okularki, niestety nie jest to takie proste albo siedzisko pod okular wygląda tandetnie albo jest niepasowne.

Wiecie może jak wyciąć ładne kółko w gąbce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź rurkę o zamierzonej średnicy otworów i naostrz ją następnie ściśnij gąbkę przykładając w z góry upatrzone miejsce nasz wycinak i dokonaj implementacji kutym zbijakiem ;-) czyli porządnie przyłóż młotkiem nie trzeba chyba dodawać, że lepiej dokonać tego na desce.

Edytowane przez maxlam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę wygrzebać jakąś starą sklejkę wyciąć w niej otwór i tak jak radzisz sprasować całą gąbkę a w tym otworze wyciąć kółko wybijakiem.

Próbowałem wybijać otwory ale wychodziły różnie, muszę w jednym kawałku wybić 10 miejsc pod okularki więc pewnie i gąbki i cierpliwości by mi zabrakło. :D

Edytowane przez mario2005
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Też znalazłem dobrej jakości gąbkę i chce przerobić walizeczkę po wiertarce na coś przydatniejszego dla astroamatora. :)

Jak przykleić piankę do plastikowej walizki? Taśma dwustronna? Super glue? Silikon? Wydaje mi się, że jak ją po prostu tam upcham, to pewnej nocy wszystko mi wypadnie na beton. :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedyś kleiłem styropianowe skrzydła do styropianowego kadłuba w modelu latającym na dwustronną,mocną taśmę klejącą - dość mocno trzymało.Innym razem jak próbowałem spoić to Super Glue to wyżerało styro.Pianka będzie miała chyba podobne własności (?)

 

P.S. masz piankę czy gąbkę? :szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak przykleić piankę do plastikowej walizki?

 

Spróbowałbym z klejem polimerowym, taki klej można kupić w sklepach z artykułami budowlanymi - służy między innymi do przyklejania ekranów grzejnikowych. Taki lepki, bardzo gęsty, bezbarwny "syropek", nie trawi syropianu ani gąbki, 200-300ml butelka kosztuje parę złotych.

 

O widzę Say mnie uprzedził :D

Edytowane przez bartolini
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już przez długi czas wykorzystuje walizeczkę po sztućcach i mam w niej gąbkę nie umocowaną do spodu tylko dobrze (ciasno) spasowaną, nie ma potrzeby przyklejać jej.

:ha::ha:

Ja też :lol: ,a walizeczka ma nawet zamek szyfrowy.

Na drobiazgi jak znalazł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.