Skocz do zawartości

PERŁY KRAJOBRAZU POLSKIEGO


Robert Bodzoń

Rekomendowane odpowiedzi

Pora na ogłoszenie wyników. W głosowaniu wzięło udział 16 osób.

 

1. TATRY - 29 PKT.

 

2. BIESZCZADY - 24 PKT.

 

3. PIENINY - 17 PKT.

 

4. JURA - 16 PKT.

 

5. GÓRY STOŁOWE - 12 PKT.

5. SŁOWIŃSKI PN - 12 PKT.

 

7. BAGNA BIEBRZAŃSKIE - 8 PKT.

7. J. WIGRY - 8 PKT.

 

9. BORY TUCHOLSKIE - 6 PKT.

9. PUSZCZA BIAŁOWIESKA - 6 PKT.

 

11. PUSZCZA NOTECKA - 5 PKT.

 

12. J. SOLIŃSKIE - 1 PKT.

12. ROZTOCZE - 1 PKT.

 

Jak widać bezapelacyjnie wygrały góry, ale tego należało się spodziewać :)

 

Z zaznaczonych na czerwono regionów do zwiedzenia pozostała mi jedynie Jura, gdyż jak do tej pory byłem tam jedynie przejazdem.

Edytowane przez Robert Bodzoń
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Moje typy pereł krajobrazu poskiego :

- widok z kopca Kościuszki na Kraków i góry, zwłaszcza gdy widać Tatry

- widok z kopca Piłsudskiego (jak wyżej)

- Alwernia - nieduża miejscowość na trasie Oświęcim - Kraków

- Mucharz - nieduża miejscowość na trasie Wadowice - Sucha Beskidzka

- widok z Babiej Góry na Tatry

- widok z Obidowej/Turbacza na Tatry

- Golcówka (górka koło Imielina na trasie Mysłowice - Oświęcim) - panorama 360* na Śląsk i Beskidy najlepiej gdy widać Tatry, oczywiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Dodał bym jeszcze:

 

Dolina Dolnej Odry - dzikie, potężne rozlewiska i starorzecza, woda,woda, woda i jeszcze raz woda, do tego soczysta roslinność, ryby,ptactwo wodne i totalny brak ludzi, zachody słońca tutaj to czysta poezja

 

Wyspa Wolin - tego miejsca nie trzeba przedstawiać

 

Wzniesienie Elbląskie - tereny położone przy Suchaczu,Kadynach, Tolkmicku i Fromborku,normalnie jak w górach czasami :D ,przepiękne, przedziwne lasy poprzecinane bardzo głebokimi jarami,wspaniałe widoki na Zalew Wiślany,Mierzeję Wiślaną a nawet z niektórych punktów na Zatoke Gdańską

 

Tylko jedno ale. Czy to aby na pewno polski krajobraz? :szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... zachody słońca tutaj to czysta poezja...

 

Będzie offtopic:

 

Ja wolę zachody Słońca w Parku Krajobrazowym Wzniesień Łódzkich

Sorki, ale to forum astronomiczne, piszmy więc nazwy astronomiczne poprawnie. :D

 

Paweł Maksym

Edytowane przez Pawel_Maksym
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za offtopic.

 

Pawle Maksymie, ja zawsze, może akurat nie tym nieszczęsnym razem :D , za co urażonych przepraszam, piszę nazwy astronomiczne takie jak Słońce z dużej litery. Zabrakło mi widocznie precyzji, tak jak z resztą Tobie, kiedy to słusznie zwróciłeś mi uwagę poprzez podanie przykładu, "zapomniałeś" czym kończy się zdanie. :rolleyes:

 

Robson78

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za offtopic.

 

Pawle Maksymie, ja zawsze, może akurat nie tym nieszczęsnym razem :D , za co urażonych przepraszam, piszę nazwy astronomiczne takie jak Słońce z dużej litery. Zabrakło mi widocznie precyzji, tak jak z resztą Tobie, kiedy to słusznie zwróciłeś mi uwagę poprzez podanie przykładu, "zapomniałeś" czym kończy się zdanie. :rolleyes:

 

Robson78

 

:notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za offtopic.

 

Pawle Maksymie, ja zawsze, może akurat nie tym nieszczęsnym razem :D , za co urażonych przepraszam, piszę nazwy astronomiczne takie jak Słońce z dużej litery. Zabrakło mi widocznie precyzji, tak jak z resztą Tobie, kiedy to słusznie zwróciłeś mi uwagę poprzez podanie przykładu, "zapomniałeś" czym kończy się zdanie. :rolleyes:

 

Robson78

 

A jak już o tym piszemy, to w naszym języku nie ma dużych liter... są wielkie. :Beer:

Edytowane przez Pawel_Maksym
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już mowa o pięknych krajobrazach i miejscach w Polsce.

Polecam:

 

Zachód lub wschód Słońca, zimą obserwowany ze szczytu Dwernik Kamień. Niezapomniany i bajkowy widok na połoniny i Worek Bieszczadzki. By to zobaczyć, trzeba się zdecydować na zimowy nocleg pod namiotem w obniżeniu pod Dwernikiem Kamieniem... ale ludzie WARTO!!!

 

Ewentualnie przespanie się w Chatce Puchatka (Schronisko na Połoninie Wetlińskiej) i zimowy wschód Słońca wraz z widokiem na Tatry!!! EKSTAZA

 

Paweł Maksym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie przespanie się w Chatce Puchatka (Schronisko na Połoninie Wetlińskiej) i zimowy wschód Słońca wraz z widokiem na Tatry!!! EKSTAZA

Potwierdzam. Oglądałem zachód Słońca z Chatki Puchatka parę lat temu w grudniu. W dolinach były gęste mgły, wyżej widoczność milion kilometrów. I te kolory... Ehh.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jak mgły i Słońce to należy wspomnieć o Rudawach Janowickich. Mało znane lecz piękne, nie wiem czemu nikt o nich nie pisze. Co prawda widać z nich kilka większych miast, ale widoki o brzasku z takiego punktu widokowego jak Sokoliki jest niesamowity.

Rudawy Janowickie

Rudawy Janowickie

 

Jest jeszcze jedno miejsce, dla mnie ciekawostka. Zanim tam zawitałem, nie sądziłem, że jest w Polsce miejsce, z którego można zobaczyć jednocześnie las, jezioro, góry, lotnisko i tamy :) no ale najważniejszy jest widok, a ten nienaganny:

 

Jezioro Żywieckie

Jezioro Żywieckie

Sorrka za szmaty na dole zdjęcia.

Lotnisko to to zielone, kto nie wierzy to tutaj widać: Lotnisko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mgły i Słońce to należy wspomnieć o Rudawach Janowickich. Mało znane lecz piękne, nie wiem czemu nikt o nich nie pisze. Co prawda widać z nich kilka większych miast, ale widoki o brzasku z takiego punktu widokowego jak Sokoliki jest niesamowity.

Rudawy Janowickie

Rudawy Janowickie

 

Jest jeszcze jedno miejsce, dla mnie ciekawostka. Zanim tam zawitałem, nie sądziłem, że jest w Polsce miejsce, z którego można zobaczyć jednocześnie las, jezioro, góry, lotnisko i tamy :) no ale najważniejszy jest widok, a ten nienaganny:

 

Jezioro Żywieckie

Jezioro Żywieckie

Sorrka za szmaty na dole zdjęcia.

Lotnisko to to zielone, kto nie wierzy to tutaj widać: Lotnisko

 

Światło wschodzącego Słońca lawirujące w barwach kolorowych jeziorek, szczególnie szafirowego, to niezapomniany widok. Zresztą całe Rudawy i wschodnia część Karkonoszy to jedne z moich ulubionych miejsc wędrówek.

 

Paweł Maksym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roztocze jest piekne ale mało znane. Mierzeja Wiślana jest też ekstra szczegolnie przy granicy z Rosją. jest tam zazwyczaj mało ludzi, na plaży cały rok mozna zbierać małe bursztynki. Wkurzajace mogą być nieco oswojone dziki które wychodzą czasami z lasu, podchodza w nadzieji że dostaną jakiś kąsek szczegolnie gdy ktoś ma siatke z sklepu. Widziałem jak Jakaś madra matka zachecała swoje 4 letnie dziecko do poglaskania świni. Z tego co pamietam to locha ugryzzla ta babe (zapewne w obronie młodych). Lecz nie ma sie czego bac, na zwykłe tupnięcie uciekały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.