Skocz do zawartości

Muzeum Sztuki współczesnej w Warszawie


Rekomendowane odpowiedzi

Pozwolę sobie skomentować oto tym obrazkiem wygrany konkurs na długo oczekiwany projekt Muzeum Sztuki Współczesnej w Warszawie :

 

muzeumro0.jpg

 

reszta bez komentarza..... można by długo o tym gadać ale ja już mam dziś dość. Dodam tylko, że całe środowisko warszawskich architektów wrze....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie skomentować oto tym obrazkiem wygrany konkurs na długo oczekiwany projekt Muzeum Sztuki Współczesnej w Warszawie :

 

muzeumro0.jpg

 

reszta bez komentarza..... można by długo o tym gadać ale ja już mam dziś dość. Dodam tylko, że całe środowisko warszawskich architektów wrze....

 

Totalitarny socreal w Kaczystanie. :angry:

 

Dziś jak pokazali to w tv i ja się zagotowałem.

To jest chyba zemsta na Pani Waltz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko tak patrząc, to wszystkie nagrodzone prace były dość podobne, mając takiego kloca obok, a metro pod, nie było jak poszaleć, poza zupełnie odjechanymi pomysłami,

ale z wyjątkiem jednej:

 

1.jpg 2.jpg 3.jpg

K.Ingarden, J.Evy - Architekci / Kengo Kuma and Associates

i ta, moim skromnym zdaniem, powinna wygrać ten konkurs

zdjęcia i więcej n.t. konkursu tu: http://www.museumcompetition.pl/

pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszym z nowych muzeów budowanych ostatnio w ramach programu "Znaki Czasu" jest Muzeum Sztuki Współczesnej w Toruniu.

U nas budowa jest już bardzo zaawansowana, ale skala wielkości budynku znacznie mniejsza. A wygrany projekt również wzbudzał kontrowersje. Jednym z przegranych jest też Ingarden-Evy. Zresztą oceńcie sami, tu są obrazki niektórych projektów.

http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=400657

Dodam jeszcze, że w bezpośrednim sąsiedztwie są czerwone, ceglane budynki w podobnym klimacie. jak projekt, który wygrał.

Edytowane przez Lampka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muzea są zawsze dużym wyzwaniem dla architektów.

Wizytówką kraju lub miasta, powodem dumy dla twórców, mieszkańców, władz ,a także odzzwierciedleniem

ogólnego poziomu architektury w danym kraju.

 

No cóż ten konkurs pokazuje w jakim kraju bezguścia żyjemy.

Na szczęście są architekci działający na przekór bezgustowcom i coraz częściej możemy nasycić oczy dobrze zaprojektowaną przestrzenią ,bryłą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.