Skocz do zawartości

11" newtona udostępnie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

 

Mam dla was ofertę.

 

Jest taka tuba 270/1200 i jest montaż dobsona który mógłby z nia pracować ale... :) nie będzie operatora dla tego sprzetu.

 

O co chodzi?

 

Na kilka miesięcy opuszczam Polskę. Refraktor i okulary biore ze sobą, ale krowa bedzie się kurzyć w garażu. Mam więc propozycję. Jeżeli ktoś chciałby tę tubę zabrac do siebie i pracować z nią w okresie mojej nieobecności to jestem gotów ją udostępnić.

 

Co by to było?

 

Newton ATM 270/1200 z 2" wyciągiem, telradem i obejmami pod paralaktyka. Do tego moge udostępnić montaż dobsona który powinien poradzić sobie z tą krową (wymagana jedna prosta przeróbka zaraz będę wyjasniał).

 

Na jakich warunkach?

 

- Osoba która podejmie sie wyzwania musi wzbudzic moje zaufanie (ludzi z AF których znam ze zlotów lub innych spotkań oczywiście ten wymóg nie dotyczy).

- Teleskop i montaż musi być odebrany ode mnie z domu przed świętami lub w okresie świątecznym.

- Opiekun teleskopu będzie odpowiedzialny za jego stan techniczny. W razie jakiegoś wypadku, uszkodzenia itp. będzie zobowiązany do doprowadzenia go we własnym zakresie do stanu sprawności w dniu przekazania lub pokrycia kosztów naprawy.

- W przypadku kradzieży sprzętu w trakcie okresu udostępniania, opiekun jest zobowiazany do zwrotu równowartości skradzionego sprzętu.

- Udostepniony sprzęt powinien być zwrócony w ciągu kilku dni od poinformowania opiekuna, ze wracam do kraju i będzie mi potrzebny (okolice lipca)

- Udostępnienie sprzętu nie jest odpłatne .

 

Stan techniczny sprzętu.

 

- Tuba newtona 270/1200 jest sprawna, skolimowana, a optyka jest bez najmniejszych "ale" (do tuby dołącze laserowy kolimator)

- Dobson to fragment konstrukcji kratownicowej dużego newtona który po poszerzeniu jednego z otworów (nie powinno być to uciążliwe) będzie swobodnie pracował z wymienioną tubą. (nie zdążyłem tego zrobić, osobiście obserwuje na paralaktyku)

 

Opcje do rozważenia.

 

- Jest możliwość udostępnienia na takich samych warunkach astro-kamery Meade DSI i montazu paralaktycznego HEQ5. Tutaj jednak w grę wchodzą spore wartości, więc w przypadku uszkodzenia sprzętu będę domagał się pokrycia kosztów naprawy lub wymiany sprzętu w przypadku jego uszkodzenia.

- Najchętniej cały sprzęt przekazał bym jednej osobie, ale jeżeli opiekunów będzie więcej, a będą to osoby którym ufam, to nie widzę problemów.

 

Jak macie jakieś pytania to zapraszam na PW lub pytajcie bezpośrednio w tym wątku. Pamiętajcie, ze decyzja musi byc względnie szybka, bo w przyszłym tygodniu wylatuję z kraju. A jeszcze trzeba to jakoś ode mnie odebrać.

 

Pozdrawiam. :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.