Skocz do zawartości

ZAGADKI GEOGRAFICZNE


Robert Bodzoń

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba jednak wilk.

 

Chyba jednak tak. No coż, zawierzyłem słowom przewodnika, który oprowadzał nas po muzeum i który stwierdził, że największym drapieżcą Puszczy Białowieskiej jest ryś. Nie wiem, czy tamtejsze wilki są jakieś zabiedzone ;), a rysie wypasione :). W każdym razie dane w Internecie mówią o rzeczywiście większej wadze wilków. Ja sprawdziłem, przed zamieszczeniem zadania, że rysie ważą do 38 kg i prawdę mówiąc nie przypuszczałem, że wilki mogą ważyć sporo ponad 50 kg.

 

A jednak trzeba było wstawić zadanie o rzęsorku rzecznym :szczerbaty:

 

Tak więc to ostatnie zadanie muszę anulować.

 

Po 27 zagadkach mamy:

 

1. anva - 17 pkt.

 

2. chuck_norris - 6 pkt.

2. Radek Grochowski - 6 pkt.

 

4. Tomi - 5 pkt.

 

5. Ori - 4 pkt.

 

6. antyqjon - 3 pkt.

6. Bemko - 3 pkt.

6. Darek_B - 3 pkt.

6. Dreamax - 3 pkt.

6. Paula - 3 pkt.

 

11. rerekumkum - 2 pkt.

 

12. aron - 1 pkt.

Edytowane przez Robert Bodzoń
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28

 

Bombaj

 

Przyznam, że tym Bombajem zabiłeś mi ćwieka ;). Właśnie, gdy zacząłem sprawdzać informacje na jego temat padł mi komputer. Przyznam, że pisząc zagadkę miałem na myśli Tokio. I biorąc pod uwagę całą aglomerację na pewno jest to największe miasto. Ale gdy bierzemy pod uwagę granice administracyjne miasta, to rzeczywiście wygląda na to, że Bombaj jest większy (ludniejszy).

 

I tu dochodzę do sedna mojego "ćwieka". Otóż nie wiedziałem, że Bombaj leży na wyspach. Według danych do których dotarłem tak jest. Z tym, że niektóre plany podają też Nowy Bombaj położony już poza wyspami. Ponieważ nie wiem, czy Nowy Bombaj wchodzi w skład Bombaju (pewnie tak) nie mogę odrzucić tej odpowiedzi.

 

http://www.thisismyindia.com/about_mumbai/...bombay-map.html

 

Ostatecznie więc mógłbym przyznać punkty zarówno za Tokio, jak i Bombaj. Inne miasta na pewno są mniejsze. Z tym, że Radek wymienił nazwę Tokio dopiero w poprawce, a więc nie mogę tego zaliczyć.

 

Pozostałe miasta są mniejsze i wyprzedza je również Manila.

 

Natomiast pytanie 29 - odpowiedź Oslo. Generalnie pomiędzy 21 marca a 23 września na półkuli północnej dzień jest dłuższy na wyższych szerokościach geograficznych.

Edytowane przez Robert Bodzoń
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 29 zagadkach mamy:

 

1. anva - 17 pkt.

 

2. Radek Grochowski - 8 pkt.

 

3. chuck_norris - 6 pkt.

 

4. Dreamax - 5 pkt.

4. Tomi - 5 pkt.

 

6. Ori - 4 pkt.

 

7. antyqjon - 3 pkt.

7. Bemko - 3 pkt.

7. Darek_B - 3 pkt.

7. Paula - 3 pkt.

 

11. rerekumkum - 2 pkt.

 

12. aron - 1 pkt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.