Skocz do zawartości

Teleskop do astrofotografii


Rekomendowane odpowiedzi

No i prawidłowo...gratuluje decyzji.... teraz zacznij już mysleć o guidingu... bo jak widzisz z wykresów, mimo, że PE jest równe ( bez ząbkow których nie da się guidingować ) to jednak amplituda jest niemała.... więc guiding cie czeka czy tego chcesz czy nie... takie HEQ5 PRO + guiding to już super baza do focenia.... będziesz mial z tego dużo radości... aż do czasu kiedy zaczniesz myśleć o zakupie nowej kamerki..... ;)

 

A moze odrazu pomyśl o kamerce z dwoma matrycami - połowę guidera już bedziesz miał... druga połowa to zdaje się tylko kabel z kompa do montażu + soft.... ST8 daje taką sznasę.....( tu nie wiem jak z kompatybilnością )

 

Stop, basta! :) Jak się tak rozpędzę to ani się obejrzę a będę się przymierzał do postawienia w ogródku teleskopu z optyką adaptacyjną ;)

Na razie zostaję przy montażu i aparacie ze szkłami, które już mam.

Edytowane przez Mariusz Wołoszyn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie zależy Ci na GoTo to kup HEQ5 SynTrek (jakieś 2700 PLN) - ta sama biała wersja tylko z innym pilotem który w przyszłości można wymienić na ten z GoTo.

 

Właśnie tą wersję zamierzam kupić. Wersja z GoTo jest dostępna ale jakieś 1000zł droższa a na GoTo specjalnie mi nie zależy.

 

amiętaj że Twój egzeplarz może mieć całkiem różny wykres PE, zależy na jaki egzemplarz trafisz - w końcu to Chińczyki. Dla pocieszenia dodam że w razie czego można spokojnie wymienić montaż na inny egzemplarz. :D

 

Tego trochę się obawiam.

 

A z tą wymianą to mówisz poważnie? Myślisz, że coś takiego byłoby możliwe (oczywiście przy odpowiedniej argumentacji)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

A z tą wymianą to mówisz poważnie? Myślisz, że coś takiego byłoby możliwe (oczywiście przy odpowiedniej argumentacji)?

 

DO traktuje bardzo poważnie klientów. Jezeli kupisz montaż, przeprowadzisz badanie PE i dasz znać do sklepu, ze "coś jest nie za bardzo ten tego" :) to jak będą mieli inny na stanie, to wymienią. Dla pewności przy zakupie spytaj czy jest taki ruch możliwy i jeżeli tak, to zarezerwuj sobie taką mozliwość.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DO traktuje bardzo poważnie klientów. Jezeli kupisz montaż, przeprowadzisz badanie PE i dasz znać do sklepu, ze "coś jest nie za bardzo ten tego" :) to jak będą mieli inny na stanie, to wymienią. Dla pewności przy zakupie spytaj czy jest taki ruch możliwy i jeżeli tak, to zarezerwuj sobie taką mozliwość.

 

To dobra rada, na pewno tak zrobię!

 

A tymczasem, czekając na montaż mogę sobie poczytać np. takie rzeczy:

http://roboczy.wat.edu.pl/Astro/index_13.php?=HEQ5Pro_GOTO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas leci a ja zacząłem się zastanawiać nad wersją HEQ-5 PRO SkyScan, czyli tą z GoTo. :Boink:

Wszystko przez PEC dostępą z pilota.

 

Czy ktoś ma może doświadczenia i wie, jak sprawuje się ona w praktyce? Czy będe mógł dzięki niej robić dłuższe (>4m) zdjęcia teleskopem do 100cm, bez guidingu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to bardzo dobrze, że o tym pomysałeś, gdyż za pomca tego pilota mozesz podłączyc w latwy sposób guiding jak i sterowanie montażem z PC.... to ci bardzo ułatwi życie później ( mniej kombinowania z podłaczeniem PC do montażu ).... a poza tym GOTO samo w sobie to fajna rzecz przy astrofoto...też ułatwia zycie....

Edytowane przez philips
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.