Skocz do zawartości

zielone lasery z eBay'a


jacapa

Rekomendowane odpowiedzi

Szczerze mowiac, to za 50zl z wysyłką z zagranicy, to super tanio. Jak ja chciałem kupować z ebaya, to tez widzialem takie oferty i nawet jeszcze tańsze, ale jak tylko pisałem do sprzedających, to otrzymywałem zupełnie inną cenę. Ciekawy jestem czy te laserki dojdą do skutku. I nie jest to zaden chwyt marketingowy :D , bo sprzedając za 150zl, to nie jestem wcale tak duzo do przodu jak pewnie wszyscy sądzą (doliczając cło i vat 22% no i niezbyt tanią przesyłkę lotniczą).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jeszcze jest miejsce, także dopisuję się do listy chętnych pod warunkiem, że cena nie przekroczy 70zł. Laser przyda się, ale głównie na seminariach jako wskaźnik :szczerbaty:

A co do laserów, także zgadzam się, że na zlotach trzeba zakazać albo ustalić godziny korzystania z laserów. Mam nadzieję, że astrospołeczność jest na tyle zdroworozsądkowa, że nie złamie takich zasad. I uczulić na to trzeba już w treści samego zaproszenia na zlot, co by na dłużej w pamięci zostało :)

BTW: Na youtube znaleźć można wiele filmów pokazujących działanie lasera. Np. ten 50mW zapalający zapałkę:

Laser taki jest wielce niebezpieczny i korzystanie z takiego o mocy większej niż 5mW jest chyba zbyt ryzykowne. Radzę poczytać coś w stylu Sam's Laser Faq http://www.repairfaq.org/sam/lasersaf.htm#saftoc

Pozdro

Rad Radish

Edytowane przez radradish
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien czy załapałem się na pierwszą listę więc gdyby powstała druga to też bym prosił o wpis do niej :Salut:

 

Panowie temat zamawiania przez Jacapa zamkniety dwa tygodnie temu.

Zgłaszają się nowi chętni , wygląda że adresatem tych zgłoszeń jestem ja ,ale to nieporozumienie.

Ja już zgłoszeń nie przyjmuję i nie planuję w przyszłości replaya.

Niech ktoś inny teraz kupi dla siebie i innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli mam już ponad komplet zainteresowanych zakupem.

 

Podsumowanie

 

1. Siwy99 zgłosił się na PW wczoraj godz. 22.11

2. Hamster dziś godz. 7.16

3. Benedykt dziś godz. 7.19

4. JaLe dziś godz. 7.40

5. Radek Grochowski dziś godz. 7.58

No i ja jako 6.

Miało być 4 szt i ja piąty ,ale do tej pory zgłosił sie jeden chętny więcej więc zamawiam 6szt, aby nikomu nie odmawiać.

Benedyktowi proponuję 1szt tak jak wszystkim. To ma być koleżeńska akcja i ma na tym skorzystać możliwie

najwięcej kolegów.

 

Temat zgłoszeń do spółdzielni zakupowej uważam za zamknięty. Proszę już nie rezerwować laserków.

Towar powinien dotrzeć za jakieś dwa tygodnie.

Wtedy się odezwę w sprawie wysyłki.

 

Dla przypomnienia mój post sprzed 2 tygodni.

Panowie ja się nie zajmuję sprowadzaniem i dystrybucją.

To taka spontaniczna jednorazowa akcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jacapa- co ty teraz poczniesz biedaku :szczerbaty:

 

Pisząc to wiedziałem że nic z tego nie będzie...

 

Co do przydatności tego "gadżetu" to mogę powiedzieć krótko- jest przydatny i to bardzo, nawet nie chce mi się

pisać dlaczego, na pewno znajdzie się ktoś kto wie wszystko lepiej i zacznie się temat bez końca.

Gdybanie o tym że to komuś krzywdę zrobi równa się z tekstem- nie kupuj samochodu bo walniesz w drzewo i się zabijesz.

 

Pozdrowionka dla sceptyków- i tacy muszą być i trzeba się z nimi liczyć bo to dobre chłopy są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisząc to wiedziałem że nic z tego nie będzie...

 

Co do przydatności tego "gadżetu" to mogę powiedzieć krótko- jest przydatny i to bardzo, nawet nie chce mi się

pisać dlaczego, na pewno znajdzie się ktoś kto wie wszystko lepiej i zacznie się temat bez końca.

Gdybanie o tym że to komuś krzywdę zrobi równa się z tekstem- nie kupuj samochodu bo walniesz w drzewo i się zabijesz.

 

Pozdrowionka dla sceptyków- i tacy muszą być i trzeba się z nimi liczyć bo to dobre chłopy są.

 

 

Dobrze powiedziane - zgadzam se z Grzybkiem 80.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli mam już ponad komplet zainteresowanych zakupem.

 

Podsumowanie

 

1. Siwy99 zgłosił się na PW wczoraj godz. 22.11

2. Hamster dziś godz. 7.16

3. Benedykt dziś godz. 7.19

4. JaLe dziś godz. 7.40

5. Radek Grochowski dziś godz. 7.58

No i ja jako 6.

Miało być 4 szt i ja piąty ,ale do tej pory zgłosił sie jeden chętny więcej więc zamawiam 6szt, aby nikomu nie odmawiać.

Benedyktowi proponuję 1szt tak jak wszystkim. To ma być koleżeńska akcja i ma na tym skorzystać możliwie

najwięcej kolegów.

 

Temat zgłoszeń do spółdzielni zakupowej uważam za zamknięty. Proszę już nie rezerwować laserków.

Towar powinien dotrzeć za jakieś dwa tygodnie.

Wtedy się odezwę w sprawie wysyłki.

 

Ten post adresowany jest przede wszystkim do wymienionych w powyższym cytacie, ale moje

doświadczenia z tym zakupem może się komuś przydadzą.

 

Niestety, a może "stety" dzisiaj zakup na aukcji e-bay LaserPointnerów został za wzajemną zgodą

sprzedającego i kupującego anulowany.

Powodem było to, że nie można było ustalić kosztów wysyłki które satysfakcjonowałyby obie strony.

Zaczęło sie od mojego pytania ile kosztuje wysyłka 5 szt laserków.

Sprzedający jakoś pokrętnie odpisał "shipping x5. but send by registered mail with no extra payment."

Ja to zrozumiałem ,że wyśle pocztą ubezpieczoną w kosztach jak za jeden laserek.

Po kilku e-mailach okazało się ,że sprzedający miał na myśli co innego tzn. że za każdy laserek trzeba zapłacić tak jakby był wysyłany pojedynczo czyli 5xnormalne koszty wysyłki jednego laserka.

Bonusem za zakup kilku sztuk miało być 1,5$ ubezpieczenia przesyłki :D

 

Szukałem na innych aukcjach i wszędzie jest taki sam patent.

Jest to albo chwyt marketingowy ,albo oszukiwanie na prowizji e-baya, albo po trochu jedno i drugie.

Generalnie za laserek z kosztami wysyłki trzeba zapłacić ok. 25$

Nie ma znaczenia czy kupujemy jeden czy 10.

Są aukcje gdzie laserek kosztuje 2$ ,a koszty wysyłki 25$

Na innych laserek 10$ koszty wysyłki 15$ itd.

Tak naprawdę koszt przesyłki takiego drobiazgu wynosi ok.5$, ale wtedy cenę za laserek mamy ok 20$

To takie Chińskie cwaniactwo.

Najtańsza oferta jaką znalazłem to 9,99$ LaserPointner + 9,99$ koszty wysyłki , ale jest to sam LaserPointner bez pudełka i baterii.

http://cgi.ebay.pl/ws/eBayISAPI.dll?ViewIt...p;rd=1&rd=1

W opisie aukcji od razu jest klauzula "There is no combine shipment"

Czyli zakup kilku szt. na tej jak i na innych aukcjach nie ma sensu , bo nic nie zaoszędzimy na wysyłce.

 

Podsumowując zakup na e-bay jest opłacalny, bo wychodzi 3 razy taniej niż w Polsce , ale spółdzielnia nie ma sensu.

Ja dla siebie kupię na tej aukcji bo pudełko za 5$ nie jest mi potrzebne a baterie to groszowa sprawa.

 

PS.

Przypomniało mi się że jeden ze sprzedających anonsował że niebawem będzie miał w sprzedaży lasery niebieskie. Niestety nie mam pojęcia w czym będzie różnica. Domyślam się tylko ,że przy taj samej mocy będzie lepsza widoczność wiązki lasera.

Edytowane przez jacapa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten post adresowany jest przede wszystkim do wymienionych w powyższym cytacie, ale moje

doświadczenia z tym zakupem może się komuś przydadzą.

 

Niestety, a może "stety" dzisiaj zakup na aukcji e-bay LaserPointnerów został za wzajemną zgodą

sprzedającego i kupującego anulowany.

Powodem było to, że nie można było ustalić kosztów wysyłki które satysfakcjonowałyby obie strony.

Zaczęło sie od mojego pytania ile kosztuje wysyłka 5 szt laserków.

Sprzedający jakoś pokrętnie odpisał "shipping x5. but send by registered mail with no extra payment."

Ja to zrozumiałem ,że wyśle pocztą ubezpieczoną w kosztach jak za jeden laserek.

Po kilku e-mailach okazało się ,że sprzedający miał na myśli co innego tzn. że za każdy laserek trzeba zapłacić tak jakby był wysyłany pojedynczo czyli 5xnormalne koszty wysyłki jednego laserka.

Bonusem za zakup kilku sztuk miało być 1,5$ ubezpieczenia przesyłki :D

 

Szukałem na innych aukcjach i wszędzie jest taki sam patent.

Jest to albo chwyt marketingowy ,albo oszukiwanie na prowizji e-baya, albo po trochu jedno i drugie.

Generalnie za laserek z kosztami wysyłki trzeba zapłacić ok. 25$

Nie ma znaczenia czy kupujemy jeden czy 10.

Są aukcje gdzie laserek kosztuje 2$ ,a koszty wysyłki 25$

Na innych laserek 10$ koszty wysyłki 15$ itd.

Tak naprawdę koszt przesyłki takiego drobiazgu wynosi ok.5$, ale wtedy cenę za laserek mamy ok 20$

To takie Chińskie cwaniactwo.

Najtańsza oferta jaką znalazłem to 9,99$ LaserPointner + 9,99$ koszty wysyłki , ale jest to sam LaserPointner bez pudełka i baterii.

http://cgi.ebay.pl/ws/eBayISAPI.dll?ViewIt...p;rd=1&rd=1

W opisie aukcji od razu jest klauzula "There is no combine shipment"

Czyli zakup kilku szt. na tej jak i na innych aukcjach nie ma sensu , bo nic nie zaoszędzimy na wysyłce.

 

Podsumowując zakup na e-bay jest opłacalny, bo wychodzi 3 razy taniej niż w Polsce , ale spółdzielnia nie ma sensu.

Ja dla siebie kupię na tej aukcji bo pudełko za 5$ nie jest mi potrzebne a baterie to groszowa sprawa.

 

PS.

Przypomniało mi się że jeden ze sprzedających anonsował że niebawem będzie miał w sprzedaży lasery niebieskie. Niestety nie mam pojęcia w czym będzie różnica. Domyślam się tylko ,że przy taj samej mocy będzie lepsza widoczność wiązki lasera.

 

No i skończył się sen o zielonym wskaźniku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i skończył się sen o zielonym wskaźniku ;)

 

Dlaczego?

Dałem link do aukcji. Kupując na tej aukcji laserek wyjdzie 56 zł z przesyłką. U tego samego sprzedawcy w pudełku i z bateriami wychodzi 67 zł. To dobra cena.

Tylko bez sensu kupować hurtem jeśli cena jest taka sama co w detalu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Benedykt

Obecnie rozmawiam z jednym ze sprzedawców na allegro o nicku BartekDworzanski, e-mail: bartdworzanski[małpa]aim.com, GG4718819.

Mam informację, że będzie takie lasery sprowadzał. Proponuję chętnym skontaktować się z nim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

w jakiej cenie moze wychodzic w sumie taki laser??

 

Najtańsza oferta jaką znalazłem to 9,99$ LaserPointner + 9,99$ koszty wysyłki , ale jest to sam LaserPointner bez pudełka i baterii. To wychodzi coś ok. 56 zł

http://cgi.ebay.pl/ws/eBayISAPI.dll?ViewIt...p;rd=1&rd=1

 

U tego samego sprzedawcy jest z pudełkiem i bateriami za 9,99 plus koszty wysyłki 13,99.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

w jakiej cenie moze wychodzic w sumie taki laser??

 

facet o którym wspominał benedykt sprzedaje je po 130 zł + 10 zł wysyłka. człowiek ten mieszka w UK.

 

Dodam że sam zamówiłem u niego jeden laser :) dojdzie do mnie na dniach.

 

 

PS. do Pawła Maksyma

 

Czy to ty kupiłaś u tego człowieka ten sam laser?

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie potarła do mnie przesyłka z laserkiem.

Polecam tego sprzedającego.

 

http://cgi.ebay.pl/5mW-Most-Powerful-Green...1QQcmdZViewItem

Sprzedający kumaty na liście napisał GIFT o wartości 4$ więc celnicy nawet nie otwierali tylko od razu stempelek o dopuszczeniu na nasz obszar celny.

Z opisu w aukcji wynikało ,że laser jest bez pudełka i baterii , a tu miła niespodzianka.

Laserek w pudełku (co prawda z grubego kartonu, ale solidne) i z bateriami gotowy do działania.

Od kliknięcia "KUP TERAZ" do otrzymania przesyłki minęło 9 dni.

Cały wydatek to 56 zł.

Cała transakcja prosta i bez problemów .Jedynie może niepokoić ,że była to zwykła przesyłka

listowa do skrzynki na listy. Bez potwierdzenia odbioru.

Może się komuś przykleić do łapek. Wiadomo jak jest z naszą pocztą.

Edytowane przez jacapa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Może Ktoś jeszcze ma zamiar kupić taki laser, to chętnie się dołączę :Salut:

 

Zakupy na eBayu to prosta rzecz. Wystarczy mieć konto w PayPal i kartę płatniczą. A poniżej ceny ~60zł o jakąś sensowną kwotę raczej nie da się zejśc na chwilę obecną nawet przy przesyłce łączonej. A doliczając koszty przesyłki tu w kraju, już w ogóle się nie oplaca.

 

Pozdro

Rad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.