Skocz do zawartości

zielone lasery z eBay'a


jacapa

Rekomendowane odpowiedzi

Zadałem pytanie sprzedającemu z tej aukcji

http://cgi.ebay.com/POWERFUL-Astronomy-Gre...1QQcmdZViewItem

 

ile kosztuje wysyłka 5 szt laserów do Polski. Otrzymałem odpowiedź że ok 25$.

Wychodzi cena lasera 10$ plus koszt wysyłki 5$ to razem 45 zł za sztukę. Za takie pieniądze to i ja sobie kupię :banan:

Jestem zdecydowany kupić 5szt w tym jeden dla siebie jeśli są chętni na pozostałe 4 szt to zapraszam do wspólnego zakupu.

Decyduje kolejność zgłoszeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadałem pytanie sprzedającemu z tej aukcji

http://cgi.ebay.com/POWERFUL-Astronomy-Gre...1QQcmdZViewItem

 

ile kosztuje wysyłka 5 szt laserów do Polski. Otrzymałem odpowiedź że ok 25$.

Wychodzi cena lasera 10$ plus koszt wysyłki 5$ to razem 45 zł za sztukę. Za takie pieniądze to i ja sobie kupię :banan:

Jestem zdecydowany kupić 5szt w tym jeden dla siebie jeśli są chętni na pozostałe 4 szt to zapraszam do wspólnego zakupu.

Decyduje kolejność zgłoszeń.

 

A cło ? No chyba że się uda nie płacić. Biorę jeden.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli laser ma kosztować poniżej 50 zetów, to poproszę o TRZY sztuki.

 

A mogę spytać po co Ci 3 szt ?

 

 

Jeśli chodzi o cło to jest bardzo mało prawdopodobne aby Urząd Celny oclił taką drobną przesyłkę.

Ostatnio miałem przesyłkę ze Stanów. Były w niej trzy silniki do montażu, wyciąg 2 calowy, 2 szt. okularów. spodnie i szukacz. Paczka była otwierana przez Urząd Celny i ostęplowana, ale nie oclona.

Nawet jeśli doszłoby cło 10% to cena jednej sztuki wzrosłaby o ok 6 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mogę spytać po co Ci 3 szt ?

Jeśli chodzi o cło to jest bardzo mało prawdopodobne aby Urząd Celny oclił taką drobną przesyłkę.

Ostatnio miałem przesyłkę ze Stanów. Były w niej trzy silniki do montażu, wyciąg 2 calowy, 2 szt. okularów. spodnie i szukacz. Paczka była otwierana przez Urząd Celny i ostęplowana, ale nie oclona.

Nawet jeśli doszłoby cło 10% to cena jednej sztuki wzrosłaby o ok 6 zł.

 

Rydzyko cła zawsze jest ale to groszowe sprawy. Jak wyżej napisałem 1 laserek dla mnie. :szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mogę spytać po co Ci 3 szt ?

 

Odpowiem Ci w ten sposób:

Do tramwaju krakowskiego MPK wsiada mężczyzna wyciąga jeden bilet, kasuje.

Po czym wyciąga drugi bilet i również go kasuje.

Współpasażer pyta:

- Dlaczego Pan skasował dw bilety?

Na to on odpowiada:

- Bo wie Pan, gdyby weszła kontrola i gdyby się okazało, że zgubiłem pierwszy bilet, to mam jeszcze drugi.

- No ale gdyby się zdarzyło, że i drugi bilet Panu zginie? To co wtedy?

- A, to jeszcze mam miesięczny!

;):szczerbaty:

 

A tak poważnie - to dla mnie tylko jeden, a dwa pozostałe dla dwóch kolegów - również pasjonatów nocnego nieba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli mam już ponad komplet zainteresowanych zakupem.

 

Podsumowanie

 

1. Siwy99 zgłosił się na PW wczoraj godz. 22.11

2. Hamster dziś godz. 7.16

3. Benedykt dziś godz. 7.19

4. JaLe dziś godz. 7.40

5. Radek Grochowski dziś godz. 7.58

No i ja jako 6.

Miało być 4 szt i ja piąty ,ale do tej pory zgłosił sie jeden chętny więcej więc zamawiam 6szt, aby nikomu nie odmawiać.

Benedyktowi proponuję 1szt tak jak wszystkim. To ma być koleżeńska akcja i ma na tym skorzystać możliwie

najwięcej kolegów.

 

Temat zgłoszeń do spółdzielni zakupowej uważam za zamknięty. Proszę już nie rezerwować laserków.

Towar powinien dotrzeć za jakieś dwa tygodnie.

Wtedy się odezwę w sprawie wysyłki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Benedyktowi proponuję 1szt tak jak wszystkim. To ma być koleżeńska akcja i ma na tym skorzystać możliwie

najwięcej kolegów.

 

Nie ma sprawy - jeśli już tak być musi, to niech będzie jeden.

Ja płakał nie będę, co najwyżej inni. :szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miało być 4 szt i ja piąty ,ale do tej pory zgłosił sie jeden chętny więcej więc zamawiam 6szt, aby nikomu nie odmawiać.

Dzięki :Kwiatek:

Myślę, że to przydatny gadżet. Ile to razy się zdarzało coś takiego: - O satelita leci, - Gdzie?, - No tam, koło Deneboli - Eeeee... mów do mnie jeszcze, - No kurde, tam, TAM!, - Nie widze...

Z laserkiem powinno być łatwiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest jeszcze szansa, to zamawiam 1 sztukę.

 

Pozdrawiam.

 

PS. oczywiście proszę o potwierdzenie ceny za sztukę, bo się pogubiłem w tym wątku... To ma być 50 PLN czy 150 PLN??? Bo ostatnia kalkulacja która padła to było ok. 50 PLN/szt.

Edytowane przez polaris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacapa, da radę dopisać mnie do listy na ten laserek? Ładnie proszę :Beer:

 

Już kupiłem. Jeszcze co prawda nie zapłaciłem. Napiszę do sprzedającego żeby dorzucił jeszcze jeden.

Z drugiej strony obawiam się ,że jak w paczce będzie zbyt dużo laserków to celnik potraktuje to jako przedsięwzięcie komercyjne i dowali cło.

Widzę że zgłaszają się coraz to nowi chętni np. Polaris to może ktoś zorganizuje drugą spółdzielnię i tak jak ja i kupi kilka dla siebie i innych.

To proste jak promień laserka :D

I dobry uczynek będzie miał zaliczony. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest jeszcze szansa, to zamawiam 1 sztukę.

 

Pozdrawiam.

 

PS. oczywiście proszę o potwierdzenie ceny za sztukę, bo się pogubiłem w tym wątku... To ma być 50 PLN czy 150 PLN??? Bo ostatnia kalkulacja która padła to było ok. 50 PLN/szt.

 

Niestety temat zakupu na e-bay po 50zł już zamknąłem. Po 150zł chyba dalej aktualne , ale to inna oferta.

Zaproponowałem żeby ktoś zorganizował wspólny zakup. Zobacz poprzednie moje posty w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacapa,

 

czy udało Ci się już zamówić lasery?

 

Tak zamówiłem 5 szt. ale jest w sumie 7 chętnych więc napisałem do sprzedającego,żeby wysłał 7szt. w tej samej cenie przesyłki ,ale jeszcze nie odpowiedział. Musi mi potwierdzić zanim zrobię płatność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zamówiłem 5 szt. ale jest w sumie 7 chętnych więc napisałem do sprzedającego,żeby wysłał 7szt. w tej samej cenie przesyłki ,ale jeszcze nie odpowiedział. Musi mi potwierdzić zanim zrobię płatność.

 

Grzecznie czekamy .

Pozdrawiam siwy99

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Jacapa,

 

czy coś wiadomo o terminie wysyłki?

 

Niestety jeszcze nie. Sprawa się komplikuje. Trafiłem na strasznego muła. Na pytanie ile będzie kosztowała wysyłka 6szt odpowiedział mi

"shipping x6. but send by registered mail with no extra payment."

No to zalicytowałem.

 

Lecz jak przyszło do płacenia to przysłał mi specyfikację ,że mam zapłacić 6x 9.90 za laserki plus 6x 19,90 kosztów wysyłki. No to ja mu ,że miało być " no extra payment" , a on że przecież nic dodatkowo nie doliczył za wysyłkę ???? I zrozum tu Chińczyka.

Napisałem żeby to jeszcze raz przemyślał bo to nie ma sensu, że ja mu tyle za transport nie zapłacę. Na razie się nie odzywa ,chyba się obraził. Na wszelki wypadek napisałem do innego bo w ofertach można przebierać.

Jeśli nie zaproponuje czegoś sensownego to jutro lub pojutrze kupię gdzie indziej. Najwyżej od niego dostanę negatywa- trudno.

Edytowane przez jacapa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.