Skocz do zawartości

Bolid nad ranem 18.05.2007


monter

Rekomendowane odpowiedzi

Rutynowo już sobie sprawdzałem dane z ostatniej nocy, aż doszedłem do ostatniej klatki, która zaskoczyła mnie takim oto pociskiem:

 

bolid_20070518_011836_pavo9bialystok.JPG

 

Bolid pojawił się o 01:18:36 UT, a Metrec dał mu w najjaśniejszej fazie lotu -3 mag. Zjawisko było dość wolne.

 

Heh, a tak wczoraj rozmawiając z Maqiusem marudziłem, że totalnie nic ciekawego ostatnio nie wpada w stację, a tu proszę. Jak na zawołanie :D

 

Plik .inf do wglądu.

Edytowane przez monter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, powinien go mieć Jarek Dygos :). Jarek, daj go tu jak masz razem z inf-em :)!

 

Ten bolid wygląda niesamowicie, czas trwania to 6.4s, pachnie mi tu spadkiem :)!

 

Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie niech pisze :)!

 

 

Brahi

 

Rutynowo już sobie sprawdzałem dane z ostatniej nocy, aż doszedłem do ostatniej klatki, która zaskoczyła mnie takim oto pociskiem:

 

bolid_20070518_011836_pavo9bialystok.JPG

 

Bolid pojawił się o 01:18:36 UT, a Metrec dał mu w najjaśniejszej fazie lotu -3 mag. Zjawisko było dość wolne.

 

Heh, a tak wczoraj rozmawiając z Maqiusem marudziłem, że totalnie nic ciekawego ostatnio nie wpada w stację, a tu proszę. Jak na zawołanie :D

 

Plik .inf do wglądu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow ale długo był widoczny...

 

Możliwe ze to "bolid doganiany"

 

Skoro to był już świt to pewnie Ziemia dogoniła meteoroid który poruszał się zgodnie

z kierunkiem naszej planety stąd tak wolne zjawisko.

 

Faktycznie Maćku wygląda na wiecej niż te "skromne" - 3 mag.

 

Krzysiek ;)

Edytowane przez Krzysiek-Polakowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam że tak głupio zapytam.

 

a skąd wiadomo że to nie Irydium?

 

Jest zbyt szybki i zbyt długi na Iridium :) Ten bolid na zdjęciu ma jakies paredziesiąt stopni długości.. Oprogramowanie MetRec które służy do automatycznej detekcji meteorów ma wbudowany filtr odsiewający satelity (badana jest prędkość kątowa zjawiska)

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest zbyt szybki i zbyt długi na Iridium :) Ten bolid na zdjęciu ma jakies paredziesiąt stopni długości.. Oprogramowanie MetRec które służy do automatycznej detekcji meteorów ma wbudowany filtr odsiewający satelity (badana jest prędkość kątowa zjawiska)

 

Chyba muszę się tym bliżej zainteresować. ;)

 

Może fajnie byłoby spróbować sił w tej dziedzinie. Chyba postawię sobie taką stację bolidową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Szczecinie mamy wakat :D. Przydałaby się w Szczecinie przynajmniej jedna kamera.

 

Mam luźnego kompa, kamerę przemysłową o niezłej czułości (0.01 lux), kartę TV do łapania sygnału video.

 

Z tego co widzę, to MetRec działa tylko ze sprzętem określonego typu.

 

Za to UFOCapture jest chyba mniej wybredny sprzętowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracujemy na MetRecu to najlepszy do tego typu obserwacji program. MetRec pracuje tylko z kartą MatroxMeteor II. Logistyką zajmuje się w PFN-nie Mariusz Wiśniewski. Zgłoś się do niego. Na forum nick Marand. Zobacz na http://pfn.pkim.org

 

 

Uuuu, droższa sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam luźnego kompa, kamerę przemysłową o niezłej czułości (0.01 lux), kartę TV do łapania sygnału video.

 

Z tego co widzę, to MetRec działa tylko ze sprzętem określonego typu.

 

Za to UFOCapture jest chyba mniej wybredny sprzętowo.

 

Tylko ze UFOCapture potrzebuje naprawde dobrego PC-eta - mase pamieci RAM i spory dysk.

 

Kamil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.