Skocz do zawartości

Co sądzicie o Skywatcher UWA 20mm 2"


Cowbell

Rekomendowane odpowiedzi

Po odkręceniu Barlowa wychodzi 30mm.

 

Cena raczej zachęcająca 109 EUR za teoretycznie 2 ogniskowe

 

Tutaj http://www.astro-okulare.de/English/indexe.htm

a tutaj też troszkę danych http://www.agenaastro.com/articles.asp?id=130

 

Nie rozumię do końca też tego :

"...especially for telescopes with focal ratio above F/6." co jest wyżej- F/7 czy F/5 ?

 

Co o tym myślicie do mojego telepka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łoj i znów ta kasa i kasa .....uuuuhhh i zbieraj i zbieraj

.... ale na co ?

pole ~70 , ognisko 20-25mm , dobry ER :whistling:

:help:

Jakieś propozycje ? :notworthy:

 

 

Tu wyłazi cały problem jasnych, to znaczy o dużej światłosile Newtonów: do nich tylko okulary ...... Nie będę pisał, bo jeszcze ktoś pomyśli że jestem fanatykiem albo jakimś sprzedawcą. Ale one są niestety droższe. Tak to właśnie jest: człowiek kupuje teleskop za 1100 zł a potem okazuje się że za okular musi dać powyżej 500 zł żeby uzyskać przyzwoity obraz. :angry:

 

Szukaj może coś z drugiej ręki, czasami pojawiają się niezłe oferty.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu wyłazi cały problem jasnych, to znaczy o dużej światłosile Newtonów: do nich tylko okulary ...... Nie będę pisał, bo jeszcze ktoś pomyśli że jestem fanatykiem albo jakimś sprzedawcą. Ale one są niestety droższe. Tak to właśnie jest: człowiek kupuje teleskop za 1100 zł a potem okazuje się że za okular musi dać powyżej 500 zł żeby uzyskać przyzwoity obraz. :angry: (...)

Gwoli ścisłości, w wątku chodzi o refraktor systemu Petzvala...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm.. no tak , to już lepiej (czyt taniej) niż Pentax XW 20mm , chyba że na Astromarcie jakaś okazja .

 

Dzięki za opinie i pomoc :Salut:

 

Pozdra

 

PS Petzval Petzvalem ale problem jasności w gorszej jakości okularach pozostaje <_<

Edytowane przez Cowbell
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm.. no tak , to już lepiej (czyt taniej) niż Pentax XW 20mm , chyba że na Astromarcie jakaś okazja .

 

Dzięki za opinie i pomoc :Salut:

 

Pozdra

 

PS Petzval Petzvalem ale problem jasności w gorszej jakości okularach pozostaje <_<

Tak mnie coś korci...

152/760 ma złącze T-2, gdyby tak przejścióweczkę na gwint filtrowy i

podpiąć takiego MIR-a 1-B - 37mm ogniskowej...

Albo kitowego zooma od EOS-a - 18-55mm - brzmi fajnie ;)

O polu widzenia nie wspomnę, ale chyba będzie trzeba się jednak rozglądać - oko w sumie mniejsze od klatki ;)

Albo dobrać się do pełnej średnicy tego okrutnego wyciągu i wpiąć tam równie okrutny obiektyw od Kieva ?

Obiektyw foto jako okular do teleskopu brzmi "astropunkowo" ;)

Edytowane przez wariag
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo dobrać się do pełnej średnicy tego okrutnego wyciągu i..

 

 

:D:D:D Widzę że znasz dobrze ten sprzęt :D ten wyciąg to mnie do pasji doprowadza i ciągle myślę że coś z tym dziadostwem trzeba zrobić :Boink: . Nie gapiłem się jeszcze do środka ale zdaje się że układ Petzvala jest umiejscowiony właśnie w wyciągu co utrudnia rozwiązania handmade.

Gdzieś widziałem motofokusa dedykowanego do tego telepa, wkłada się go w gniazdo 2" i kosztuje minimum 1200 pln :boks::Cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D:D:D Widzę że znasz dobrze ten sprzęt :D ten wyciąg to mnie do pasji doprowadza i ciągle myślę że coś z tym dziadostwem trzeba zrobić :Boink: . Nie gapiłem się jeszcze do środka ale zdaje się że układ Petzvala jest umiejscowiony właśnie w wyciągu co utrudnia rozwiązania handmade.

Gdzieś widziałem motofokusa dedykowanego do tego telepa, wkłada się go w gniazdo 2" i kosztuje minimum 1200 pln :boks::Cry:

Z "handmade" nie będzie tak źle - zauważ, ile trzeba tą rurę kanalizacyjną wysunąć, żeby złapać ostrość na Księżycu, myślę, że jak Cię doprowadza do szału i spać po nocach nie daje, to go sobie schowaj maksymalnie do tubusu i o nim zapomnij (zasugeruj sobie, że to nie jest żaden wyciąg, tylko po prostu wylot tuby)a potem pokombinujesz z jakimś mikrofocuserem wpiętym zamiast aparatu do tej "tuby".

Adam Słodowy w zapewne 5 minut wykonałby prototyp :))

Podstawa do niskich kosztów: nie kupuj nic "dedykowanego", tylko kombinuj

Podstawa do minimum kombinowania: nic nie majsterkuj, kupuj dedykowane

Sam myślałem nad (moto) mikrofocuserem i zapewne kupiłbym najtańszy sensowny i działający a potem

dorabiał sobie stosowny adapter.

Ja do Newtona używam czasem kątówki, a co :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.