Skocz do zawartości

Belęcin part II


Tadeopulous

Rekomendowane odpowiedzi

różniście

generalnie te fotki do tej pory to Soligor MT750 na Celinie (Celestron CG 5 GT :D )

i w sumie czasy bez guidingu 4 minuty - nie próbowałem dłużej - w sumie zrobię to jak będę na betonowym mostku na wale pod Toruniem - tam grunt tak nie przenosi tupiących tłumów dookoła jak w Belęcinie :blink:

qrde zaczynam gadać jak astrofotograf :ha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w sumie to wcale nie jest śmieszne... ta choroba astrofoto... Podczas zlotu cała polana sprzętów rozstawionych gęsto jak drzewa w lesie, a popatrzeć nie ma przez co... :(

Wszędzie kabelkologia, laptopy, akumulatory, a w wyciągu siedzą i patrzą tępo Canony albo kamerki. Trzeba sie nieźle namęczyć żeby znaleźć okular w wyciągu i jeszcze się dopchać do wizuala.

Jak tak dalej pójdzie to trzeba będzie wozić ze sobą swój sprzęt i jeszcze się opędzać od tych co nie zabrali swojego i chcą na sępa popatrzeć :szczerbaty: , tak jak Ja ostatnio...

 

pozdrawiam

Ori

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :)

 

Swoją fotkę dodaję nie tyle dla jej uroku (kolegów są ładniejsze), ale dla niecodziennego sprzętu, którym została zrobiona.

 

Jacek Pala chciał przetestować swoją KAMERĘ z jakimś montażem z wejściem st4. Wzięliśmy mój EQ6 z SynScanem. Ponieważ Jacek ma dwa w jednym, czyli foci i guiduje "w jednym", na montażu zostało jeszcze trochę miejsca na powieszenie mojego 80ED z Canonem 300D i pożyczonym od Grzegorza flatnerem.

Ponieważ tej nocy już się zacierało zamiast przecierać, Jacek prowadził jakąś gwiazdkę przez dziury w chmurach, a częściej przez chmury. Ja w tym czasie pstrykałem Canonem. U mnie zdjęć nie wyszło zbyt wiele, raptem 3 * 5 min ISO400, niestety też częściowo przez chmury :)

 

Efekt po złożeniu jest mniej więcej taki:

 

 

M31.jpg

 

Pewnie Jacek wrzuci też swoją M31 fotografowaną 15 cm dalej :) i trzeba będzie po porównaniu wyrzucić Canona..

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to sprzęt, o którym pisałem wyżej.

Zdjęcie zrobił Qbanos!!! Mam nadzieję, że nie pogniewa się za to, że skopiowałem je z jego postu.

 

IMG_4629.JPG

 

U góry SBIG Jacka, niżej Canon 300D. Jak to się mówi ramię w ramię :)

 

Nie ukrywam, że fajnie było popatrzeć jak Jacek steruje swoją kamerą. Niespecjalnie nawet patrzył do góry w niebo, tylko ze swoich wykresów czytał czy właśnie mamy chmurę czy w niej dziurę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.