Skocz do zawartości

Nikon - mocne uderzenie


Zawisza

Rekomendowane odpowiedzi

Nie denerwuj się, może jeszcze Nikon zrobi coś pionierskiego i wtedy nie będziesz musiał go bronić takimi argumentami (swoją drogą niewielu już znam nikonowców zawodowych).

 

Pozdrawiam i więcej dystansu do "tych znaczków".

Hm...Jesli porównac specyfikacje D3 z 1D MkIII to ten pierwszy jest naprawde pionierski...Ten pierwszy ma FF i prędkość 9 kl/s, ten drugi ma 10 kl/s ale na mnożniku 1.3x. Jeśli potrzeba cropa to w D3 jest,

z całą pewnością jest świetny pomiar światła,

U pierwszego AF działa w trybie LiveView(obraz przypomina film HD na małym telewizorku) u drugiego nie. Pierwszy ma kosmiczny zakres czułości, drugi nie. Ergonamia jest doskonalsza w tym pierwszym,

Tak więc choć jestem miłośnikiem Canona musze stwierdzić że gdyby jakis fotoreporter który staję przed wyborem sytemu wybierał między tymi aparatami kupił by pewnie D3..

Edytowane przez Konczako
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy D200 też Nikon twierdził, że to ich matryca, a wyszło na to, że to taka sama jak w A100 Sony, tylko bardziej odszumiona programowo.

Generalnie na razie Sony jest potentatem w kwestii matryc, a teraz jak widać poradzili sobie całkiem nieźle z Cmosami więc idzie ku lepszemu. Kończy się hegemonia Canona w astrofoto ;) Mi to pasuje, bo Canony mi kompletnie nie leżą z ergonomicznego punktu widzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy D200 też Nikon twierdził, że to ich matryca, a wyszło na to, że to taka sama jak w A100 Sony, tylko bardziej odszumiona programowo.

Generalnie na razie Sony jest potentatem w kwestii matryc, a teraz jak widać poradzili sobie całkiem nieźle z Cmosami więc idzie ku lepszemu. Kończy się hegemonia Canona w astrofoto ;) Mi to pasuje, bo Canony mi kompletnie nie leżą z ergonomicznego punktu widzenia.

Sony to jest potantatem ale chyba w kwesti paneli LCD(i tym sie niech lepiej zajmnie a nie fotografią) a nie matryc...

Edytowane przez Konczako
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(i tym sie niech lepiej zajmnie a nie fotografią)

 

nie zgodzę się - odkąd przejęli Konicaminolta zaczynają zdrowo namieszać na rynku

pewnie nie wiece ale w Polsce właśnie Polsce sprzedano najwięcej Alfa 100 na całym świecie :D

model może być różnie postrzegany ale rozwija się to w dobrą stronę

a nowe modele Sony na prawdę zapowiadają sie dobrze

a dla nas użytkowników to tylko dobrze ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zgodzę się - odkąd przejęli Konicaminolta zaczynają zdrowo namieszać na rynku

pewnie nie wiece ale w Polsce właśnie Polsce sprzedano najwięcej Alfa 100 na całym świecie :D

model może być różnie postrzegany ale rozwija się to w dobrą stronę

a nowe modele Sony na prawdę zapowiadają sie dobrze

a dla nas użytkowników to tylko dobrze ...

Trudno sie niezgodzić bo im więkrza konkurencja tym leprze aparaty i niższe ceny;)...

Jeśli Niconowi i Canonowi bedą deptać po piętach to można byc pewnym że Obydwie marki będą bardziej się starały, a doświadczenie w branży fotograficznej maja baaardzo duże.

 

PS. Ja tam jednak wole jak na aparcie mam logo siakiejś fotograficznej firmy :lol: . Możliwości aparatów zeczywiście sa zbliżne ale wybór sprzetu, obiektywów i doświadczenie tych dwóch marek jest miażdżące........Jesli nawet będziesz wysprzedawał np sprzęt Canona to napewno mniej stracisz niż na Sony...

Edytowane przez Konczako
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie Spokojnie.

Oczywistością jest, iż wieloletni posiadacze jednego systemu posiadający dedykowane do niego akcesoria, aby przesiedli się na inny, musiałby on być o lata świetlne lepszy od obecnie przez nich używanego.

Walka najpewniej będzie się toczyć, o dusze użytkowników rozpoczynających przygodę lustrzankami, oczywiście będą i przypadki przesiadki pomiędzy systemami, ale to raczej jednostkowe okazy.

Poczekajmy więc na testy, zobaczmy cóż nowy Nikon potrafi, gdyż ilość megapikseli to nie wszystko.

Swoją drogą ciekawi jakie szumy będą przy iso 25000, śmiem twierdzić iż owa wartość jest tylko gadżetem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami tak, ISO1600 znajdzie użytek :) Ale to nieudolne rekompensowanie dość ciemnej optyki, jak ktoś ma f2.8 to raczej nie użyje nawet ISO800 (zależy też od warunków).

Używam od czasu do czasu ISO 1600 kiedy fotografuję meteorki. A obiektywy, których do tego używam są wcale jasne, bo 1.4 i 2.0. Ale powiedzmy, że to dosyć szczególny dział fotografii, w normalnych warunkach rzeczywiście nieczęsto zdarza mi się użyć więcej nić ISO 500.

 

BTW Strasznie jestem ciekawy szumów dla wysokich ISO w tych nowych Nikonach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sony już R1 pokazali, że wiedzą o co chodzi w tym biznesie. Poczekamy parę dni i zobaczymy co Sony wypuści. Na pewno nie będzie to bezpośredni konkurent D300, raczej 40D, przynajmniej cenowo. Na wyższy model przyjdzie jeszcze trochę poczekać.

Hm..ciekawe co miało by do powiedzenia Sony gdyby nie Minolta a Panasonic gdyby nie Leica...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładny tekst socjotechniczny, niemanipuluj czytelnikami

Nikt tu się niedenerwuje a zwłacz ja .

 

Pozdrawiam

Cię

fanie Canonów ;)

 

Wyluzuj - naprawdę nie mam nic do Nikonów, canonów, czy innych. Mam Mamiye, do pro sesji praktycznie zawsze wypożyczam PhaseOne przystawki (razem z fotografami i studiami), więc i tak sprawa czy canon czy nikon tyczy się niedzielnego pstrykania - przynajmniej w moim wypadku.

 

Dla mnie spór Nikon/Canon jest jak Carpaccio - dobre, ale jako przystawka przed głównym daniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzis miala miejsce premiera Alfy700 z CMOS

 

http://optyczne.pl/665-nowość-Sony_A700_-_...40D_i_D300.html

 

http://fotopolis.pl/index.php?n=6326

 

Konkurencja robi się zabójcza...To chyba dobrze dla naszych portweli :Beer:

 

Pierwsze zdjęcia z alfy700

Edytowane przez Konczako
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyżby Sony używało sensora zaprojektowanego przez Nikona, jakby to mogło wynikać z opowieści marketoidów Nikona? ;)

 

Sony używa własnych matryc TUTAJ

 

Plastyka zdjęć podobna jak w EOSach...opłacało się przejście na CMOSy(za lepszą jakość zdjęć może odpowiadać także przetownik analogowo-cyfrowy....przetwarzanie A/D jest poprzedzone usuwaniem z sygnału zakłóceń analogowych).

Ciekawe jak będą sie sprawować matryce Nicona...zdjęć z D300 w sieci jeszcze nie widziałem...

 

odwrotnie

dokładnie odwrotnie

Zwróć uwage na troche inne parametry sensorów...to różne matryce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cytuje z tego linku

 

Po premierach Canona wszyscy czekają na odpowiedź Sony, Nikona i Olympusa.

Pierwsze dwie wymienione firmy bazują przy konstrukcji lustrzanek na matrycach firmy Sony.

 

:D

 

EDIT : po prostu Sony tylko u siebie ma ten nowy filterek pionowy odszumiania z tego by wychodziło

Edytowane przez Tadeopulous
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cytuje z tego linku

 

Pierwsze dwie wymienione firmy bazują przy konstrukcji lustrzanek na matrycach firmy Sony.

 

:D

Hm...A skąd masz tą nowine drogi kolego.?? B)

 

Po premierach Canona wszyscy czekają na odpowiedź Sony, Nikona i Olympusa.

Pierwsze dwie wymienione firmy bazują przy konstrukcji lustrzanek na matrycach firmy Sony.

- to z jakiegoś przestażałgo artykułu przeciez z przed premiery Nikonów :Boink:

:D

Zwróć uwage na inne parametry...TO DWA RÓZNE SENSORY...mówic jak do słupa :D

Zręsztą na oficjalnej premierze D300 i D3 było czarno na białym napisane że to autorskie matryce Nicona, i było to na konferencjach wielokrotnie podkreślane. No ale już nieważne...w sumie to i rybka kto zaprojektował dane matryce hehe :D

Edytowane przez Konczako
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jestem kłotliwy

podsumuję za fotopolisem

 

Kiedy dwa dni temu informowaliśmy o najnowszej matrycy CMOS Sony IMX021, zastanawialiśmy się, czy to właśnie ten sensor zostanie wykorzystany w najnowszych lustrzankach Nikona, o których huczało w Internecie (wtedy jeszcze na podstawie przecieków z Japonii). Wygląda jednak na to, że są to różne przetworniki - nie zgadza się choćby ich rozdzielczość (Nikon D300 ma sensor 12,3 Mp, Sony IMX021 oferuje 12,47 Mp efektywnych). Więcej będziemy w stanie powiedzieć dopiero, kiedy Nikon udostępni dodatkowe szczegóły.

 

:lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak Sony je produkuje ;)

Mam nadzieję, że Sony zachowa odwzorowanie kolorów skóry z D7D. Trzeba poczekać na więcej sampli przy dziennym świetle. Na razie jest nieźle i chyba wiem co sobie kupić na Gwiazdkę ;)

Ja osobiście takze zacieram ręce. Canon będzie musiał ostro zejsć z cen i rozszeżyć linię lustrzanek...nie ma jak zdrowa konkurencja.

Jednak ja uważam że nie opłaca się w chodzic w system typu Sony...;)Jęśli już bawic się w fotografię na poważnie to lepiej zainwestoać w system który oferuje najlepszy rozwój...Mam przynajmniej gwarancje że nie zostane na lodzie i będę miał dostęp do dobrej optyki...

Ciekawie czasy nastają w sprzęcie fotograficznym.... B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.