Skocz do zawartości

William Optics Szukacz 7x50


lech

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :Salut:

 

Ostatnio pogada nas nie rozpieszcza :burza: więc postanowiłem traszkę w sprzęcie pobuszować, a dokładniej to zbieram się z dokonaniem kilku zakupów usprawniających i zwiększających wygodę obserwacji moją beczką (ta lista robi się zzaa długa :o ). Powiem szczerze że jakoś nie specjalnie myślałem do tej pory o zmianie szukacza (no może czasami podczas obserwacji kiedy albo nie widziałem krzyża albo widziałem go jako rozmazaną plamę - kwestia czy patrzyłem w okularach czy bez). Napatoczył mi się taki kozak William Optics 7x50 (myślę sobie: "nie no fajny jesteś") cenowo jak pasa przycisnę to do przegryzienia będzie (wcześniej oglądałam TAKIE Stellarvue więc mi się troszkę w głowie poprzewracało w temacie szukaczy :lol: ). Do tego wszystkiego dochodzi jeszcze kwestia dokupienia jakiegoś monta, np. TAKIEGO .

 

Teraz sedno sprawy dlaczego w ogóle komukolwiek tym głowę zawracam :szczerbaty:

1. Jak się w boju sprawdza taki szukacz ? - czyli z podświetlanym punktem, krzyżem, świetlnym mieczem mistrza Jedi B) itd.

2. Jeżeli się sprawdza w boju to ile mógł by kosztować taki jego montaż (np. ten który podałem, ale może być inny ale najlepiej z dwoma pierścieniami) tylko taki żeby w kraju można było go dostać ?

3. Jeżeli koszt takiego montażu zbliża się do ceny szukacza :szczerbaty: , albo nie podejdzie do (nie wiem jak to nazwać) stopki pod standardowy montaż od szukacza w c8n to może jakieś alternatywy (np. do pierścieni tubusa - choć byłaby to ostateczność: w przypadku przekręcania tubusa istniało by prawdopodobieństwo że wyciąg by przeszkadzał) ? Chodzi o to że mam dwie lewe ręce jeżeli chodzi o jakiś ATM (dlatego podziwiam wszystkich ATMowców - pozdrawiam :D ) i jak zacznę coś wiercić to mi jakiś durszlak z tubusa wyjdzie :szczerbaty: .

4. Ile było wszystkich smerfów ?

 

Pozdrawiam

 

lech

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad. 4. Po cholere ci szukacz? Nakupujesz tego badziewia, raz lookniesz w telrada i będziesz sprzedawał za pół ceny całe to szukaczo-złomo. ;)

 

A na poważnie. Brackety nie są tanie. Tak na prawdę, to koszt sensownego bracketa zaczyna się od ok. 30$, a kończy pewnie na kilkuset. Tak czy siak, możesz zadzwonić do DO ,bo nie cała oferta jest na ich stronie. Najlepiej zadzwoń do Brahiego i po prostu dopytaj co mają, albo co zalecają ile by to kosztował i ile by to ściągali. Podobną zagrywkę możesz zrobić z AK. Być może Janusz dysponuje kontaktami pozwalającymi na zrobienie dokładnie takiego barcketa jaki będzie ci potrzebny. Pytanie ile będzie kosztować jednorazowe indywidualne zamówienie i ile będziesz na to czekać. Co do samych szukaczy z podświetlaną optyką. Kup taki w którym będziesz miał regulacje intensywności świecenia. Bez tego polegniesz.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na regulowanej intensywności mi zależy więc jak się domyślam z twojej odpowiedzi hans to ten WO raczej jej nie ma. Jeżeli nie to z niego rezygnuje prawie na pewno :unsure:. Nie macałem go więc zakładałem że ją ma. :o

 

Z telradami miałem taki kontakt jak z promem komicznym :szczerbaty: . Zawsze korzystam z szukacza więc w poszukiwaniach założyłem szukacz i tyle. Ale skoro mówisz że po spojrzeniu przez telrad nie będę się mógł z nim rozstać to może chyba zmienię cel poszukiwań właśnie na niego i dam sobie spokój z szukaczem.

 

Pozdrawiam

 

lech

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten podlinkowany WO ma regulacje intensywności swiecenia, to była uwaga generalna. A telrad warty polecenia? Na przykład to jest niezłe - http://www.telescopes.com/telescope-access...ountingbase.cfm

 

Ale telrady dopadniesz praktycznie w każdym sklepie astro. Ciężko mi odpowiedzieć który będzie lepszy, a który gorszy bo miałem w łapach raptem 3 różne modele i doświadczenia brak. Powiem ci tylko, że od dłuższego czasu na moich teleskopach nie ma ŻADNYCH szukaczy optycznych, na jednym wisi sobie telrad, a nadrugim laser pointer.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WO ma jeszcze jedna zaletę, nie odwraca obrazu co w znaczącym stopniu ułatwi odnajdywanie obiektów, zwykły szukacz potrafi czasami nieźle namotać ale ten WO to inna klasa i na pewno świetnie się spisze.

Jego mocowanie możesz zlecić tokarzowi, to nic trudnego dla dobrego fachowca a cena na pweno nie przekroczy 150zł.

Telrady nigdy nie zastąpią klasycznego szukacza (to moje zdanie) mogą jedynie go uzupełnić, taki duet to świetna sprawa ale nie w pojedynkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.