Skocz do zawartości

Okular do synty


MarcinP

Rekomendowane odpowiedzi

mnie tam bardziej interesuje DS, a raczej "zaliczenie" ich jaknajwiększej ilości więc póki co najbliższy zakup to będzie lvw 22 po konsultacjach na forum, a następne najprawdopodobniej albo lv5 lub jakaś ekonomiczna ~~30, a później barlow soligora. Najprawdopodobniej jednak: lvw22 lv5 i jakieś ~~30

 

Tak więc jak ktoś ma na stanie lvw 22 to pisać śmiało do mnie :szczerbaty:

Edytowane przez pyntko_krtofli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że masz teraz Plossla 25mm i LV 5mm?

A ile masz kasy w gotówce?

Mam plossla 25mm i 10mm - te z zestawu synty.

Planowalem kupic barlowa za okolo 350zl i okular tez za mniej wiecej 350 ale te ceny moge lekko nagiac :szczerbaty: Ale nie tak zeby za sam okular placic tyle co za LVW i do tego jeszcze barlowa za 350...

 

Jestem poczatkujacy wiec watpie zebym docenil wartosc tych super okularow skoro nawet niebo w naglerze nie zrobilo na mnie jakiegos piorunujacego wrazenia :rolleyes: Wiec tez nie chce na te okulary wydawac zbyt duzo :rolleyes:

 

Pyntko jakbys chcial LV 5mm to pisz - mam nowke - wczoraj kupiony.

Edytowane przez exec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie odpuść sobie barlowa.

Jeśli staniesz okoniem na LVW13 to masz jeszcze Hyperiona 13mm lub Antaresa SWA 13,4mm Seria II, ale tego drugiego znam tylko z opinii innych. Jest jeszcze LV15, ale ma małe pole.

 

Ale pamiętaj - kupując LVW13 masz spokój tym zakresie ogniskowej.

Kupując coś innego - wcześniej czy później pomyślisz o czymś lepszym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te antaresy sa drozsze od LVW :unsure:

 

Kupilbym ten okular hyperiona 13mm tylko wtedy nie bede mial sprzetu do malych planetarnych. Chyba ze do tego jeszcze wziac barlowa i mialbym wtedy 6,5mm. AAALBO wziac hyperiona 13mm i do tego dodatkowy okular 7-8mm powiedzmy LV do malych DSów. I wtedy bym soie odpuscil barlowa. :oco:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie odpuść sobie barlowa.

Jeśli staniesz okoniem na LVW13 to masz jeszcze Hyperiona 13mm lub Antaresa SWA 13,4mm Seria II, ale tego drugiego znam tylko z opinii innych. Jest jeszcze LV15, ale ma małe pole.

Ale pamiętaj - kupując LVW13 masz spokój tym zakresie ogniskowej.

Kupując coś innego - wcześniej czy później pomyślisz o czymś lepszym.

Jako że ktoś ktoś wspomiał o okoniu ;) ;) ;) to potwierdze, że LVW13 jak najbardziej. I faktycznie masz spokój - bo widoki z niego są naprawdę bardzo satysfakcjonujące. W zasadzie jest to najczęściej używany przeze mnie okular.

A z tym barlowem to lepiej poczekać. Bo Barlow w połączeniu z nienajwyższych lotów okularem np. tym 25mm z zestawu nie da Ci rewelacyjnych wyników.

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na chwile obecna doszedlem do wniosku ze tak czy siak trzeba bedzie sie wyposazyc w jakiegos LVW czy to bedzie 22 czy 13 to sie jeszcze okaze :)

Wiem ze bede potrzebowal na razie czegos w stylu 9mm LV do planetarnych lub innych mniejszych dsow.

A co dalej to nie wiem.

W zasadzie to musze jeszcze troche poobserwowac tym co mam i dopiero sie przekonac czego mi NA PRAWDE brakuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie to musze jeszcze troche poobserwowac tym co mam i dopiero sie przekonac czego mi NA PRAWDE brakuje :)

to bardzo rozsądne podsumowanie tematu

 

emocje i pośpiech nigdy nie są wskazane przy kupowaniu okularów - nie są wskazane przy kupowaniu czegokolwiek :rolleyes:

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to bardzo rozsądne podsumowanie tematu

 

emocje i pośpiech nigdy nie są wskazane przy kupowaniu okularów - nie są wskazane przy kupowaniu czegokolwiek :rolleyes:

pozdrawiam

Od trzech dni siedze na forum spedzilem tu chyba kilkanascie godzin czytajac tematy o obserwacjach, okularach, filtrach itp. I chyba jak kazdy swiezak wkrecilo mi sie cos takiego "musze kupic nowe okulary, musze bo bez nich nici z obserwacji" :szczerbaty:

A tymczasem nie widzialem nawet 1/4 katalogu messiera :rolleyes:

Sobie mysle - co sie bede goraczkowal - poogladam, zobacze czego mi brakuje i wtedy pomyslimy.

Ale dzieki wszystkim za porady :Beer:

 

:Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

szkoda że temat "przycichł" gdyż ciekawe rzeczy piszecie.

 

Wczoraj do mojego (a dawniej @bas.sic'a) teleskopu zamontowałem pożyczonego od @Mateusza Borkowicza okular 4 mm i zdecydowanie uważam że oryginalne 25 i 10 mm w zestawie do teleskopu to za mało. :unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkoda że temat "przycichł" gdyż ciekawe rzeczy piszecie.

 

Wczoraj do mojego (a dawniej @bas.sic'a) teleskopu zamontowałem pożyczonego od @Mateusza Borkowicza okular 4 mm i zdecydowanie uważam że oryginalne 25 i 10 mm w zestawie do teleskopu to za mało. :unsure:

 

rozwiń tak może trochu jaśniej tą Enigmę swojego postu :rolleyes:

może coś uradzimy... :)

 

Pzdr

Edytowane przez adi_115
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.