Skocz do zawartości

Synta z nowym mocowaniem tuby


danieluk

Rekomendowane odpowiedzi

w sklepach internetowych zauważyłem że oferowana jest synta na dobsonie

ale z nowym mocowaniem określanym jako "mocowanie sprężynowe"

Czy ma ktoś już doświadczenia z tą wersją? Czy rzeczywiście mocowanie jest lepsze?

 

..nie zauważyłem natomiast aby ta wersja miała wyciąg cryforda co byłoby minusem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wierz za bardzo w wodolejstwo opisów na stronach sklepów internetowych,

to po prostu krótsza wersja popularnej synty 200/1200 bo ta ma 200/1000 ale to już pewnie spowodowało, że tubus trzeba było docisnąć do montażu, nie wiem trochę dziwnie wyglądają te sprężyny jak z jakiegoś tapczanu ;) ale rozwiązanie wygląda na skuteczne, może po prostu tuba już nie opada przy obserwacji obiektów nisko nad horyzontem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam o moim Orionie takie sprężyny i muszę powiedzieć, że spisują się bardzo dobrze. Stawiają odpowiedni opór potrzebny aby tuba nie opadała ale nadal daję się ją operować bez użycia większej siły. Do tego można przenosić tubę razem z podstawą bez obawy, że wszystko się rozleci.

Prawdę mówiąc dziwię się, że dopiero teraz ten system został zastosowany w Synci B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sklepach internetowych zauważyłem że oferowana jest synta na dobsonie

ale z nowym mocowaniem określanym jako "mocowanie sprężynowe"

Czy ma ktoś już doświadczenia z tą wersją? Czy rzeczywiście mocowanie jest lepsze?

 

..nie zauważyłem natomiast aby ta wersja miała wyciąg cryforda co byłoby minusem.

 

Kiedyś rozglądałem się po sieci w poszukiwaniu info. na temat tej Synty...

i znalazłem krótko i treściwie: KLIK :helo: KLIK

 

Pzdr ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się takie nowe rozwiazanie nie podoba.

Sam sprawdzałem w praktyce na cudzym i własnym sprzecie.

Stara Synta według Mnie ma idealny patent z regulowanym dociskiem rączkami, a i łatwo przenosić.

 

Przerobiłem więc kilka lat temu dobsa na taki właśnie system. Oczywiście Mój dobs był ATM-owy, a nie od Synty. Wzasadzie nowy zbudowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawa mocowania sie wyjaśniła. dzieki za info.

rzeczywiście nie wiem czy decydowałbym się na ten model ze względu na uchwyt

ale zaciekawiła mnie (w podanym linku) informacja o możliwości montażu na paralaktyku

z racji grubszej blachy. to mógłby być argument.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"mocowanie sprężynowe"

Kiedyś Uniwersał miał coś co nazywano mikroruchy sprężynowe. :D:ha:

----------------------

Zauważ że ten docisk sprężyn nie można regulować.

A jeśli będziesz chciał na wyciąg powiesić coś cięższego np. aparat czy dodatkowy szukacz (telrad)?

W starej syncie wystarczyło tylko dokręcić bardzo mocno rączki.

 

A co do tego balkonu to raczej ta synta z rączakami jest lepsza do przestawiania telepa po 0,5 m w różne kąty balkonu czy krawędzi okna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawa mocowania sie wyjaśniła. dzieki za info.

rzeczywiście nie wiem czy decydowałbym się na ten model ze względu na uchwyt

ale zaciekawiła mnie (w podanym linku) informacja o możliwości montażu na paralaktyku

z racji grubszej blachy. to mógłby być argument.

 

Tą grubszą blachę to bym na twoim miejscu poszedł i sprawdził osobiście. Przy okazji dowiesz się czy są na stanie telepki... rozumiesz ;)

Acha, wyciąg tam stary jest, zwróć uwagę.

 

Binocooler

Kiedyś Uniwersał miał coś co nazywano mikroruchy sprężynowe :ha:

 

Nie ma śmiechu! Mam takie mikro...ruszki w moim Tale Alkorze (znaczy nie wiem czy takie same, ale sprężynowe)! Nawet działają, fajny patent, tylko w pewnym momencie cała sprężyna jest już ściśnięta... i trza odkręcać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma śmiechu! Mam takie mikro...ruszki w moim Tale Alkorze (znaczy nie wiem czy takie same, ale sprężynowe)! Nawet działają, fajny patent, tylko w pewnym momencie cała sprężyna jest już ściśnięta... i trza odkręcać

 

Taaaa ... a po kilku latach na śrubach mosięznych nie ma już gwintu, bo ocierające sprężyny go starły :szczerbaty:

 

P.S.

Nie no Ja tez Mam taką głowice Uniwersalną, z tych wiekszych i cieszę się z tego, że chociaż taką Mam :Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.