Skocz do zawartości

JAK WAM SIĘ PODOBIE SYNTA?


Gość emde

Rekomendowane odpowiedzi

Karol spoko spoko! Agnieszka z Fotoclasica wie co jest grane, więc nie róbmy z nikogo głupka! Wiedzą że jak podniosą to zakręcą sobie kurek! Cały bajer tej Synty polega na tym że jest za takie pieniądze. Jak zostawią w tej cenie to będzie się sprzedawać jak ciepłe bułeczki - tak że chinole nie niadążą szlifować lusterek. Podniosą - sprzedadzą raz na rok.

Fine.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak to jest z ta Synta... w sumie dostepnych typow teleskopow w .pl jest z kilkanascie (moze ciut, ale chyba niewiele, wiecej).

Wszystko cicho i spokojnie , a tu sie okazuje ze "Synta jest extra".

Moze sa na rynku jeszcze takie rodzynki tylko nikt o tym nie wie? Co myslicie?

 

pozdrowka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, Synta jest akurat na fali czyli niedługo albo się skończy albo zastąpi ją inny obiekt westchnień, tak to już jest na listach przebojów :wink:

Obraz daje całkiem dobry ale nad Dobsonikiem i akcesoriami trzeba trochę popracować, poczytaj wcześniejsze wątki o tuningowaniu Synty 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emde pozdrawiam ciebie i pania dominikowa :)

Kolejna to juz synta, ktora "trzyma" powtarzalnosc optyki. Saturn byl naprawde marny przy tym, co ten scope potrafi. Zobaczysz i padniesz ;)

 

W DS to juz zupelne szalenstwo. Obrazy jak z wielkich potworow - oczywiscie pod dobrym niebem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiamy - ja i moja pani :wink: - serdecznie Adam!

Chcę paść przed saturnem na kolańska, ale pogódka ochydka! :Cry:

Urok Synty polega na tym, że to dobry, ba nawet b.d. sprzęt za "niewielkie" pieniądze. Myślę że jest szansą dla ludzi, którzy marzą o patrzeniu w niebo, a z kasą u nich nie za tęgo. Owszem, zawsze można się czegoś dopatrzeć - to śrubka za luźna, albo za mocno skręcona itd, itd... Ale ludzie! to sprzęt za 1750 a w tym: rura, 2 calowy wyciąg, lunetka, montaż, 2 okulary 1.25, 1 okular 2 cale i świetna optyka. Naglerek kosztuje minimum 300 - 400 euro to więcej niż ten cały komplecik, a obrazy daje takie że ja pierdziele... widziałem, bo porównywałem z innymi na zlocie.

Janusz myślę że to dopiero początek! Polecam wszystkim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie jak i Jesionowi będzie się zapewne dopiero podobała po doinwestowaniu drugie tyle i dołożeniu jak Adam pisze: cytuję:

 

Poniezej przedstawiam moj plan tunignu:

1. zmiana wyciagu na JMI motofocus:

http://www.jimsmobile.com/images/ngf_dx1_front.jpg

http://www.jimsmobile.com/images/ngf_dx1m.jpg

 

2. Dolozenie raczki do prowadzenia tuby

http://www.telescope.com/images/us//local/...r/T09818Cvl.jpg

 

3. Przerobki dobsona majace na celu jego poprawna (lekka i przyjemna prace) oraz dorobienie do niego pelnego prowacenia oraz GOTO.

 

4. Tuning zewnetrzny - lakierowanie (jakis metalic? + wlasne LOGO), zabezpieczenie lustra od tylu, dodanie gumowych podstawek

 

5. Dodanie ASCT - aktywnego systemu chlodzenia

 

6. Dodanie Telrada - szukacz

 

To narazie tyle ile przyszlo mi do glowy. Oczywiscie doloze pewnie tez jakiegos paralaktyka - moze HEQ5?

 

Czekam na pomysly innych uzytkownikow. Mam nadzieje, ze bedziemy tu wrzucac wszystkie zdjecia naszych przerobek. Szykuja sie swietna zabawa

 

No, po takiej kosztownej zabawie, czytaj tuningu mnie też ta Synta ma prawo się podobać ale to jednak duże ukryte koszty o których trzeba jawnie pisać nowym użytkownikom chcącym wejść w ten interes aby teleskop nadawał się dla starych wyjadaczy do codziennego użytku 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janusz chyba coś przesadzasz i nie wiem dlaczego? :wink:

Myślę, że te tuningi Jesiona to takie bardziej fajerwerki na cześć Synty. Dodatki do luksusu! Tak to właśnie odbieram.

Synta spokojnie wystarczy taka jak jest, biała ze zwiniętej blachy, z wyciągiem który już sobie dokręciłem i chodzi fest, z lunetką której też nie będę zmieniał, bo przekonałem się na zlocie - szczególnie w drugą noc - że nie taka straszna jak ją malują. Dołożenie rączki to 5zł - można zrobić. Chłodzenie to godzina - nie demonizujmy! Jedynie okularki można wymieniać, ale to do każdego telpa - Soligorka też. :wink:

Niech Adam się wypowie czy dobrze go zrozumiałem: Dodatek do luksusu!

W końcu to jego pomysły, a nie nasze! :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz EMDE nie wszystkich nawet starych wyjadaczy stać na Takahashi powiedzmy tylko skromne 128mm 8)

Ja nic nie przesadzam i nie dodaję od siebie tylko cytuję wypowiedzi pozostałych użytkowników Synty dla przypomnienia co i jak z nią biega 8)

 

Ps W Soligorku masz już wyciąg lepszej klasy i w dodatku jeszcze przez nas poprawiony a kupując do niego dobre Plossle nie ma potrzeby ich wymieniać jak Kellnery w Syncie na Plossle :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emde problem w Twojej SYNCIE jest tylko jeden ona ma poprostu za mało cyfr po jedynce :mrgreen: mów że kupiłeś nową syntę xxl i kosztowała 17500 wtedy będzie ok :mrgreen: a tak moim zdaniem fajnie że masz taką satysfakcję ze swojego sprzętu

pozdrawiam Tedi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janusz_P.

God

 

 

Dołączył: 27 Mar 2003

Posty: 2553

Skąd: Kraków

Wysłany: 17 Wrz 2003 21:23    Temat postu:    

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

Dobra chłopy wracamy do tematu !!!  

 

Patrząc na fotki (dobra robota) widzę że wyciąg, tubus i jego zakończenia wyszły z tej samej fabryki co Soligorki, pająk też jest bardzo, bardzo podobny.  

 

:lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz EMDE z każdej fabryki wychodzi asortyment różnej jakości i dokładności i że jako architekt tego nie widzisz to mogę zrozumieć, też mieszkam w mieszkaniu w którym ściany i futryny musiałem kiedyś prostować bo drzwi sie same otwierały, projektujesz o wiele wieksze obiekty w metrach i dziesiąte części milimetra nie są dla Ciebie problemem ale dla mnie jako producenta teleskopów to jest niedopuszczalny luz i chybotanie wyciągu, nawet Marek S. stwierdził że przy pracy z kolimatorem laserowym taki luz niweczy każde dokładne ustawienie luster teleskopu 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janusz o czym my rozmawiamy?

Synta moim zdaniem jest za te pieniądze bezkonkurencyjna i finito. Żyjemy w wolnym kraju i masz prawo mieć inne zdanie, szanuje to, ale nie mogę się pozbyć wrażenia że trudno ci się z tym faktem pogodzić ze wzgledu na działalnośc jaką prowadzisz. Trochę szukasz dziury w całym i dopatrujesz się uchybień - pewnie z wrodzonego zawodowstwa. Ale uwierz mi - konkurencja to zdrowa rzecz! :D

Proszę cię też o to byś wskazał mi dostępny u nas sprzęt za te same pieniądze i tej samej klasy co Synta.

Chętnie go zobaczę i może wtedy zmieni się lider na liście przebojów.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie masz rację bo każda ze stron ma swoje 3 grosze i dalsze kruszenie kopi nie ma sensu 8)

Spokojnie mogę przyznać że w swojej średniej klasie jakościowej Synta jest jednak w niskiej klasie cenowej co stanowi o jej obecnej pozycji na top liście popularności :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak chcesz Mirku porównać Soligora z F/4 z Syntą z F/6 to spora różnica i w dodatku Soligor na Paralaktyku a Synta na Dobsonie, to inna klasa montaży i porównanie staje się tym samym bezsensowne :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten model Synty akurat ma dobra optykę. Niezależnie jednak od optyki wkurzają mnie tak jak pisałem kiepskiej jakości wyciąg (potrafi poprzez luzy powodować odsuwanie się punktu kolimacyjnego o ok 1 cm na markerze lustra główniego ( :!: ), oraz obrót wokól osi pionowej (chodzi fatalnie ciężko, przy stackowaniu można się powiessić no ale to jest na razie kwestia braku napędu). Co do obrazów np. Marsa w Jodłowie, to apo wymiotło wszystkie telpy, w dodatku seeing był bardzo zły. Niemniej jednak obrazy z Synty były wspaniale jakościowo w dodatku okazało się ze jasność tego teleskopu stawia go ponad każdy achromatem i apochromatem jesli chodzi o odbiór DS. Zobaczymy co wyciągnie się z Synty po laserowej kolimacji i po założeniu justowalnego wyciągu przede wszystkim! podejrzewam, że to będzie niezla jazda. Po tym co wczoraj Adam Jesion wyczytał w S&T (edukowaliśmy się po drodze)-jakość kolimacji przy astrofoto planet jest znacznie ważniejsza niż przy vizual.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.