Skocz do zawartości

LV vs. NLV


Krawat

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

ostatnio postanowiłem kupić sobie dobry okular planetarny. Padło na Vixena lv 6mm. Liczne opinie, recenzje skłoniły mnie do niego. Ale patrzę w DO, a lv nie ma w sprzedaży. No to ryba, piszę maila czy będzie ten okular do końca roku. I co? Dowiaduję się, że lv6mm nie jest już produkowany, a za to Vixen oferuje NLV.

I tu pojawia się moje pytanie: jaki jest ten okular? Czy warto kupić nowe nlv czy też szukać lv z drugiej ręki? A tak w ogóle czym się różnią te okulary?

 

Pozdrawiam,

Krawat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z wiarygodnych, przeczytanych źródeł wynika, że soczewki w tym nowym NLV są dokładnie takie same jak w starym dobrym LV

- zmieniła się tylko forma zewnętrzana tych okularów, są teraz z wykręcaną regulowaną muszlą oczną

 

 

 

 

 

pozdrawiam.....i kurde czekamy wreszcie na pogodę

Edytowane przez Moralez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że wysuwana muszla oczna będzie dużo bardziej wygodna niż ta która była dotychczas.

 

Oj potwierdzam,

i z rozbrajającą szczerością muszę się przyznać, że twarda i nieergonomiczna muszla oczna przy moim lv6 nieco mnie uwierała, i nie dawała pełnego komfortu, podczas obserwacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takiego nlv 5mm i muszla oczna jest bardzo wygodna. Wysuwane tworzywo sztuczne wykonczone guma w miejscu w ktorym sie przyklada oko.

 

 

Również mam i powiem że NLV 5 mm do Synty trzeba mieć. To wcale nie za duże powiększenie do dobrej 200 mm optyki, tylko że na pogodę trzeba czekać, ale warto.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno nabyłem NLV 6 w DObrym sklepie i nieco byłem zdziwiony gdy nast.dnia dotarł do mnie sprzęt mocno różniący się od zdięcia na stronie towaru. Wszystko to za sprawą nowej wysuwanej o ok. 13mm muszli ocznej zakończonej gumową osłoną. :o Pozostaje tylko czekać na planetki. :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Re_widok_z_IMG_2677.JPG

Witam,

 

ostatnio postanowiłem kupić sobie dobry okular planetarny. Padło na Vixena lv 6mm. Liczne opinie, recenzje skłoniły mnie do niego. Ale patrzę w DO, a lv nie ma w sprzedaży. No to ryba, piszę maila czy będzie ten okular do końca roku. I co? Dowiaduję się, że lv6mm nie jest już produkowany, a za to Vixen oferuje NLV.

I tu pojawia się moje pytanie: jaki jest ten okular? Czy warto kupić nowe nlv czy też szukać lv z drugiej ręki? A tak w ogóle czym się różnią te okulary?

 

Pozdrawiam,

Krawat

 

 

Własnie tak wygląda powszechnie znany i lubiany lantan NLV6 po faceliftingu. :Beer:

To moje pierwsze zdiątko na forum więc wybaczcie gdy nic nie będzie widać. :Boink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.