Skocz do zawartości

Dlaczego uważacie Nostrusy, Optisany, Opticony za badziewie?


Vojtus

Rekomendowane odpowiedzi

Wziałem pod uwagę kontrolę jakości i wydaje mi się, że w przypadku tanich modeli nie jest ona jakaś bardzo szczegółowa.

A optyka kitowa jest chyba podobnej klasy. Cały czas mam na mysli tanie modele ! I chyba tylko w tym mozna upatrywac jakichś różnic.

 

Nie chcę tu aby wygladało na to, że niczym Rejtan bronie Nostrusów czy tez innych Opticonów.

Dla mnie to jest teleskop przejsciowy. aby sobie przypomniec co nieco. Jak bedę go miał to na pewno napiszę jak się sprawuje i co przez niego widac. Jakiś czas temu miałem mozliwosc lukania przez w miare dobry teleskop więc nie bedę miał problemu z porównaniem.

 

W kazdym razie dzięki, że zechcieliście podzielić się ze mna uwagami i spostrzezeniami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wojtus, problem tkwi w wykonaniu mechanicznym szczególnie montażu paralaktycznego np. (to samo wyciąg, chybotliwe nogi satywu) tandeta to tandeta, którą kupujesz i masz z nią problemy aż do sprzedania wyżej wymienionej tandety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich

jestem początkujący i chciał bym się dowiedzieć o tym modelu teleskopu ile może mieć zoom przybliżenia i co o nim sądzicie http://www.allegro.pl/item280776825_telesk...lizka_wawa.html :szczerbaty:

Reeeeety!! Kolego!

 

Po 1: Nie kupuj teleskopu na allegro!!

Po 2: Ten który tu proponujesz jest tylko badziewną podróbą, którą ktoś śmiał nazwać teleskopem

Po 3: Nie ważne ile może mieć "zoom przybliżenia" ponieważ "zoom przybliżenia" rzędu 512x to fantastyka naukowa, a ten "zoom przybliżenia" podczas obserwacji nieba nie jest najwazniejszy, a powiem, ze i nawet nie w pierwszej trójce ważnych rzeczy...

 

Zapraszam www.celestia.pl

Czytamy aż oczy bolą :D

 

Sorki za mocne słowa, ale tak mniej więcej powie każdy...

 

P.S: To "coś" było moim pierwszym sprzętem obserwacyjnym i nawet kupionym w tym samym miejscu... Z własnego doświadczenia Ci powiem... Nawet nie bierz tego czegoś pod uwagę...

 

Albo robisz sobie jajka, bo tak jakoś to wygląda, jakbyś nie przeczytał w ogóle wątku, w którym postanowiłeś napisać post (??)

Edytowane przez wimmer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marcinie..wszedles troche w watek innej osoby ale tak jak pisze wimmer. najpierw czytamy celestie

 

np. to (bo widze ze chcesz kupic teleskop za mniej niz 200zł a tak sie nie da..tam jest wytlumaczone dokladniej czemu)

.

http://www.skyscope.pl/index.php/Teleskop_za_jak_najmniej

 

i czemu mówimy NIE allegro.. B. WAZNE !

 

http://astro-forum.org/Forum/index.php?showtopic=6385

 

kurde raz napisalem emaila do tego ..."dystrybutora profesjonalnyc hteleskopow" by nie robił siary...i pojechalem go równo..ale widac efektu zadnego..:((

Edytowane przez Kaladan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten co niestety zakupiłem to pewnie podróbka tego http://www.skyscope.pl/index.php/Teleskop_za_jak_najmniej

a i wtrąciłem w temat ponieważ szukałem naj odpowiedniejszego działu i ten mi sie wydawał dobry na mój temat :Salut: o i jak tylko dojdzie ten super dobry teleskop to od razu daje negatywa :szczerbaty:

Edytowane przez Marcin lewandowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten co niestety zakupiłem to pewnie podróbka tego http://www.skyscope.pl/index.php/Teleskop_za_jak_najmniej

jak tylko dojdzie ten super dobry teleskop to od razu daje negatywa :szczerbaty:

 

Oj oj oj! To było "krzywe". Dasz im negatywa? Właściwie to za co? Przepraszam, ale negatywa chyba musisz dać sobie - za nieprzemyślany zakup :)

Jak widzę to na aukcji napisali tylko dane techniczne teleskopu i jego dodatki... Nie ma podstawy do negatywa...

 

A wogóle to strasznie mnie to przeraża, bo ja parę lat temu kupiłem to samo badziewie u tego samego sprzedawcy za 145zł a tu 160zł!! Mmmmm rarytaski drożeją...

Edytowane przez wimmer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten co niestety zakupiłem to pewnie podróbka tego http://www.skyscope.pl/index.php/Teleskop_za_jak_najmniej

a i wtrąciłem w temat ponieważ szukałem naj odpowiedniejszego działu i ten mi sie wydawał dobry na mój temat :Salut: o i jak tylko dojdzie ten super dobry teleskop to od razu daje negatywa :szczerbaty:

 

 

marcin ..moze mozesz go odeslac za porozumieniem..takim ze np..sprezdawca OSZUKUJE podajac powiekszenie 525x !! i odwolac transakcje. na tej stronie celestii teleskop za jak najmniej jest pare przykladow telepkow jakie warto wybrac za niska kwote, Jesli ciebie stac na ktorys ( a moze nawet kupisz jeszcze taniej takiego uzywanego! ) to nie wnikajac w szczegoly zdecydowanie bedziesz miec wieksza satysfakcje z obserwacji bo tojest cos pieknego..! szkoda sie zniechecic takim kiepski sprzetem z allegro.

 

pozdr. i powodzenia ;)

 

ps wimmer tak negatywa za wprowadzanie w blad klienta np z tym powiekszeniem !!! prosto i jasno.im wiecej takich negatywow tym lepiej dla innych kupujacych

juz ja bym tam opisal ..swoje uzasadnienie...

Edytowane przez Kaladan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten co niestety zakupiłem to pewnie podróbka tego http://www.skyscope.pl/index.php/Teleskop_za_jak_najmniej

a i wtrąciłem w temat ponieważ szukałem naj odpowiedniejszego działu i ten mi sie wydawał dobry na mój temat :Salut: o i jak tylko dojdzie ten super dobry teleskop to od razu daje negatywa :szczerbaty:

 

 

Z tym negatywem to bym uważał bo przecież sprzedawca nie zachwala tego sprzętu jako super hiper, nie pisze, że zobaczysz zapierające dech w piersiach pierścienie saturna i chorągiewkę na księżycu. Nic zresztą nie pisze o dawanych obrazach a teoretyczne powiększenie 500x - no jest, tyle, że nic nie będzie widać. Kupiłeś co kupiłeś nie robiąc rozeznania więc chłopie to wyłącznie TWOJA WINA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobry pomysł Kaladan tego 500x to na pewno nie ma najwyżej no nie wiem ze 100? :Salut:

I skąd to przekonanie, ze jest "może ze 100" ??

 

No to bierzemy kalkulator i liczymy razem:

700 (ogniskowa) / 4 (okular sr4mm) = 175!

z barlowem x3 daje 525 x

 

Czyli liczby nie kłamią! Zastanów się! W tym czymś jest rzeczywiście powiększenie 525x, tylko kwestia jest taka, że w tym "sprzęcie" i w tym powiększeniu i w warunkach ziemskiej atmosfery będziesz widział szarą plamę a nie np. planetę

 

Oczywiscie to tylko teoria, nijak ma się to do praktyki... Ogólnie mi chodzi o to, ze sprzedawca poda Ci tą samą regułkę, co ja i juz ma alibi...

Edytowane przez wimmer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z czego soczewki są zrobione <_<

 

To akurat jest dość proste - soczewki zrobione są z najwyższej jakości chińskiego szkła kopalnianego potocznie znanego jako PLASTIC ze specjalnymi powłokami anty-odblaskowymi najwyższej jakościcw skład których wchodzi domieszka słynnego chińskiego korzenia mającego silne działanie uspokajające :szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To akurat jest dość proste - soczewki zrobione są z najwyższej jakości chińskiego szkła kopalnianego potocznie znanego jako PLASTIC ze specjalnymi powłokami anty-odblaskowymi najwyższej jakościcw skład których wchodzi domieszka słynnego chińskiego korzenia mającego silne działanie uspokajające :szczerbaty:

 

Przepraszam, ale musiałem: Ten słynny korzeń to żeń-szeń i raczej nie ma właściwości uspokajających... To AFRODYZJAK

:ha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I skąd to przekonanie, ze jest "może ze 100" ??

 

No to bierzemy kalkulator i liczymy razem:

700 (ogniskowa) / 4 (okular sr4mm) = 175!

z barlowem x3 daje 525 x

 

Czyli liczby nie kłamią! Zastanów się! W tym czymś jest rzeczywiście powiększenie 525x, tylko kwestia jest taka, że w tym "sprzęcie" i w tym powiększeniu i w warunkach ziemskiej atmosfery będziesz widział szarą plamę a nie np. planetę

 

to prawda. ale to powiekszenie absurdalne. Marcin wzial te 100x bo pewnie odrobil lekcje z celestii ;) gdzie dla tego typu telepkow powiekszenie to okolo x2 srednicy obiektywu..wszystko inne to wprowadzanie w bład klienta

i na tym bym bazował. Przeciez rownie dobrze mogliby dac okular 2mm barlowa x100 i powiedzieliby ze daje powiekszenie 35tys razy :Boink: No bo liczby mowia same za siebie.

ps. nie wiem jakie sa tam soczewki..mam nadzieje ze chociaz szklane... :angry:

 

 

MArcin na temat juz chyba wszystko wiesz..decyzja nalezy do Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

poczytalem wasze wypowiedzi i dodam ze jest jeszcze jeden wazny parametr powiekszenia ktory zauwazylem po 15 latach obserwacji planet

 

najlepsza jakosc obrazu do planet 20 do 30 razy na cal w naszym klimacie 90 procent nocy powiekszenia 150 do 200 razy daje najwiecej detali [zasada uzywaj najmnieszego powiekszenia widzac jak najwiecej detali]

jedna uwaga bardzo wazna jak chcecie zobaczyc wiecej detalu nie lamcie tej zasady nawet jesli macie synte 8 cali newton to tez maxymalnie 20 do 30 razy a nie 50 razy bo okaze sie ze widzicie mniej detali niz gosc ktory trzyma sie tej zasady w apo 80 mm

zapomnialem dodac ze moim zdaniem warto uzywac dobrego barlowa do planet

pozdrawiam

adam

Edytowane przez APM ADAM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kilka dni temu dostałem ten teleskop i nawet tylko jest kilka minusów

1: nie ma wyważenia przez co cały tańczy

2: szukacz do bani badziew musiałem zamontować celownik od wiatrówki

3: te całe rurki ""soczewka barolowa" i to drugie nic nie daje

4: soczewka 4 mm kiepska

parzyłem z rana na wenus i kiepsko widać

 

ale za to jest kilka plusów

1: soczewki szklane

2: statyw (nóżki aluminiowe) i są wysokie

3: ta tuba jest aluminiowa

4; zdejmowalna osłona przeciw słoneczna (to zakończenie)

 

zrobiłem sobie jedną soczewkę znalazłem od lornetki i jest super duże pole widzenia i niezłe zbliżenie

 

 

A LE CZEGO JA CHCĘ ZA 150 ZŁ jak za taką cenę to dobre :):):):):):):):):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kilka dni temu dostałem ten teleskop i nawet tylko jest kilka minusów

1: nie ma wyważenia przez co cały tańczy

2: szukacz do bani badziew musiałem zamontować celownik od wiatrówki

3: te całe rurki ""soczewka barolowa" i to drugie nic nie daje

4: soczewka 4 mm kiepska

parzyłem z rana na wenus i kiepsko widać

 

ale za to jest kilka plusów

1: soczewki szklane

2: statyw (nóżki aluminiowe) i są wysokie

3: ta tuba jest aluminiowa

4; zdejmowalna osłona przeciw słoneczna (to zakończenie)

 

zrobiłem sobie jedną soczewkę znalazłem od lornetki i jest super duże pole widzenia i niezłe zbliżenie

A LE CZEGO JA CHCĘ ZA 150 ZŁ jak za taką cenę to dobre :):):):):):):):):)

 

kazdy kiedys od czegos zaczynal ... gratulki... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.