Skocz do zawartości

Malowanie Synty 8'' ?


Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się nad zmiana koloru tubusa mojej Synty na ciemniejszy. Chodzi mi o wrażenie estetyczne... Podejrzewam, że jest biała, bo to tani kolor :D Podobnie jest z samochodami. Te z białym lakierem są tańsze...

Ale mam pytanie. Czy takie pomalowanie tubusa może coś dać oprócz wrażeń estetycznych. To znaczy, czy może mieć to pozytywny wpływ na obserwacje. "Białość" Synty jest widoczna podczas obserwacji, rzuca sie w oczy... Czy gdybym pomalował tubus na czarny kolor, czy wpłynęłoby to pozytywnie na obserwację? Mam na myśli oczywiście komfort moich oczu... bo przecież nie zmieni mi tego, co widać w okularze. Czy ktoś próbował?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zy gdybym pomalował tubus na czarny kolor, czy wpłynęłoby to pozytywnie na obserwację? Mam na myśli oczywiście komfort moich oczu... bo przecież nie zmieni mi tego, co widać w okularze. Czy ktoś próbował?

 

:lol: Wpłynie wręcz negatywnie! Jak Syncie pomalujesz na czarno to będziesz na nią wpadał co chwila :P

Jednak ciekawy pomysł. Osobiście kiedy wreszcie oderwe oczy od okularu bynajmniej nie oślepia mnie czysta odblaskowa biel naszych wspaniałych teleskopów. Ale dla innych bardziej delikatnych siatkówek może przeszkadzać.

Jeżeli chodzi o estetyke to Synta jak najbardziej prosi się o przemalowanie! :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o estetyke to Synta jak najbardziej prosi się o przemalowanie! :Beer:

 

Zgadzam się w 100%!!! Biała tuba zawsze mnie drażniła. Tak się składa że jeszcze w tym tygodniu miałem w planach radykalną zmianę kolorystyki - z tym że ze względów finansowych i bezpieczeństwa, zamiast malowania wybrałem opcję obklejenia folią. Czy i jak to wyjdzie - zobaczymy. Postaram się o małą fotorelację :)

PS. Jakie to człowieka nachodzą pomysły gdy się sezon obserwacyjny kończy!!! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i bezpieczeństwa, zamiast malowania wybrałem opcję obklejenia folią.

Po ostatnich moich przejściach z zarysowaniem okularu, chcę zabrać się do malowania bardzo ostrożnie. Jestem pewien, że jak wykręcę celę z LG oraz LW, po czym zakleję obydwa wyloty tubusa i zrobię to sprayem, to nic złego sie nie stanie...

Jak zdecyduję sie już to uczynić to podeślę fotki... pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się w 100%!!! Biała tuba zawsze mnie drażniła. Tak się składa że jeszcze w tym tygodniu miałem w planach radykalną zmianę kolorystyki - z tym że ze względów finansowych i bezpieczeństwa, zamiast malowania wybrałem opcję obklejenia folią. Czy i jak to wyjdzie - zobaczymy. Postaram się o małą fotorelację :)

PS. Jakie to człowieka nachodzą pomysły gdy się sezon obserwacyjny kończy!!! :D

 

Jak nie masz wprawy w obklejaniu to może być sport i zabawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.