Skocz do zawartości

Polska promocja - dlaczego tak "tanio"


cerber6

Rekomendowane odpowiedzi

Drogo .....a po co nasze sklepy mają sprzedawać tanio jak Ameryka nie stanowi dla nich wielkiej konkurencji.Mało kto ze względu na liczne niedogodnosci i ryzyko sprzęt sprowadza zza wielkiej wody.Wystarczy jednak że Synta 200/1200 pokazała się w Niemczech po 228€ to u nas poleciała na łeb na dół.Jesteśmy w Unii i na ceny na tym rynku muszą kierować się nasze sklepy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym co tu powiedziano jest jeszcze jedno ciekawe zjawisko. Nie zauważyłem aby spadki kursu $ miały wpływ na ceny w polskich astrosklepach. Ale wzrosty to co innego, natychmiast z bólem wszyscy sprzedawcy podnoszą ceny zasłaniając się tym wzrostem. A spadków jakoś nie dostrzegają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym co tu powiedziano jest jeszcze jedno ciekawe zjawisko. Nie zauważyłem aby spadki kursu $ miały wpływ na ceny w polskich astrosklepach. Ale wzrosty to co innego, natychmiast z bólem wszyscy sprzedawcy podnoszą ceny zasłaniając się tym wzrostem. A spadków jakoś nie dostrzegają...

No nie do końca tak jest. DO obniżyła ceny Telewuja. Nie pamiętam jaką wartość miały te obniżki, ale jednak takowe były.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zauważyłem aby spadki kursu $ miały wpływ na ceny w polskich astrosklepach.

 

popieram to stwierdzenie w całej rozciągłosci,

 

natomiast co do obniżki produktów TV w Polsce, to była to strategia i promocja odgórna centrali w Stanach,

i obejmowała wszystkie produkty tej firmy, i na określony czas

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ta dyskusja miała na to wpływ ale przy Vixenie Barlowie 2x Deluxe nie ma już promocyjnej ceny 369zł widnieje tylko cena 359 zł i to nie w promocji java script:emoticon(':helo:', 'smid_11') Tylko się cieszyć.Wesołych Świąt

:helo:http://deltaoptical.pl/deltasklep/shopping/?id=166&lang=pl&cur=PLN&PHPSESSID=457f113d6c88fc7742e57eb0f1173d4d

Edytowane przez cerber6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Ja w tamtym tygodniu zamówiłem sobie w USA LVW 13mm... Jak tylko dojdzie, to podam Wam dokładnie koszty VAT i cła... Dodam, że istnieje możliwość "zmniejszenia opłat celnych", że tak to nazwę :)

 

Jak obiecałem, tak napisowuję :)

 

Kosztów celnych nie udało się "zmniejszyć" :szczerbaty: A oto poszczególne koszty sprowadzenia ze Stanów okularku Vixen LVW 13mm (Made in Japan) zakupionego w sklepie smartastronomy.com

 

Vixen LVW 13mm = 199$

koszty wysyłki = 23 $

RAZEM = około 556zł

 

zapłacone paypal'em więc bez opłat manipulacyjnych ze strony banków

 

należności celne = 119zł

przedstawienie do kontroli celnej = 3,20zł

przesłanie dowodów odprawy celnej = 2,00zł

zainkasowanie od klienta należności = 2,50zł

RAZEM = 126,70zł

 

Zakup LVW 13mm, SUMA = około 683 zł

 

P.S: Okular spakowany naprawdę solidnie; w pudełko z miękkimi gąbeczkami, w woreczek, 2 warstwy folii bąbelkowej, twarde pudełko wypełnione styropianowymi "chrupkami". Po kontroli celnej wszystko ładnie włożone i solidnie oklejone... Ale na przesyłkę czekałem prawie miesiąc :unsure: . Choć można to usprawiedliwić tym, że po drodze mieliśmy święta i okres noworoczny

 

Pozdrawiam

Edytowane przez wimmer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że nie warto dla 15zł różnicy robić sobie stresa... Podjąłem takową próbę gdyż była możliwość "bezcłowego" zakupu tego okularku. Jednak "myk" w pełni się nie udał :szczerbaty: Na papierkach jednak wystawiono cenę 150$ a nie 199$ więc "skubnąłem" jakieś tam grosze :D

 

Tak, czy siak... Okular jest u mnie i bardzo się cieszę:)

Edytowane przez wimmer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.