Skocz do zawartości

Słońce w h-alpha


Kamil K.

Rekomendowane odpowiedzi

Kolor jest trudniejszy ale jak poćwiczysz to zrobisz takie fotki http://www.astrophotography.pl/solsys/sun/...n_16112006.html , a mono wyszło ci super , pozdrawiam Janusz.

 

Widziałem widziałem, ale na razie raczej tego poziomu nie osiągnę, słonko musi się trochę razkręcić!!.

Edytowane przez Kamil K.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Fotki rzeczywiście imponujące - gratuluje, widać różnicę w zdjęciach pomiędzy pierwszym a ostatnim twoim postem.

Powiedz jak rozwijasz swój warsztat i jak szlifujesz umiejętności.

Korzystasz z innych aplikacji niż na początku czy to poprostu kwestia nabrania wprawy w obróbce zdjęć.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za uznanie. Fotki wykonuję w tem sam sposób czyli focę EOS em w ognisku głównym PST, natomiast trochę zmieniłem technikę obróbki surowego rawa w PS.

 

Obecnie poskładałem wszystkie klocki modyfikacji PST do ED80, ale jeszcze nie przetestowałem tego wizualnie to ciężko mi coś o tym pozytywnego na razie powiedzieć, ponadto nowa kamerka SBIGa daję więcej możliwości niż EOS i nawet z samym PST powinna być przepaść (tego też nie próbowałem jeszcze).

 

Pozdrawiam

Kamil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Oj dawno mnie nie było w tym wątku, ale oświadczam że działam dalej w branży ;) i przedstawiam świeżutką fotkę z dziś wykonana jeszcze w tradycyjny sposób czyli PST + EOS. Warto zwrócić uwagę oprócz protubelancji na dwa rejony aktywne, jeden schodzący na godz 18 i wstępujący ok. godz. 14.

 

pst17012009vd0.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Witam

 

Niniejszą fotką chciałem otworzyć nowy etap w mojej eksploracji Słońca.

Dziś poskładałem wszystkie elementy układanki i popełniłem pierwsze testy "nowego" sprzętu. Co mogę stwierdzić to to że wizual jest o niebo lepszy jak z 40mm PST...a foto na bazie TouCam'a wychodzi na razie jak widać - nie jest to idealna jakość ale i tak jest lepiej jak z PST.

 

Na razie się nie będę rozpisywał co i jak trzeba będzie sprawdzić jak to działa z EOSem i SBIGiem niestety brak jednej redukcji uniemożliwił mi sprawdzenie tego dziś...ale cierpliwości...

 

Zdradzę tyle że fotka została wykonana tym sprzętem:

C-ERF70 - Skylux 70/700 - Etalon PST - BF10 - TouCam

 

cerf04042009.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Tym razem fotka z EOS'a przy wykorzystaniu tej samej konfiguracji sprzętowej co ostatnio. SBIG niestety jest za ciężki jak na taki lichutki wyciąg Skyluxa - muszę go przerobić. Jakość jeszcze pozostawia wiele do życzenia ale jest bliżej jak dalej do celu.

 

cerf10042009.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dzisiejsze zdjęcia, to pierwsze podejście do tematu.

Wizual bardzo fajny, ale z fotkami już nie tak wesoło. Trochę trzeba się nagimnastykować :rolleyes:

 

LUNT LS60THa/B600

Canon 10D plus konwerter Zeis 2x (w ognisku). Całość na GPE. ISO 100, chyba 1/6 sek.

 

 

ok1.jpg ok2.jpg ca_o__.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.