Skocz do zawartości

Kanony dwa (eos 350,400)


elvis

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie głównie do posiadaczy canona eos 350d i eos 400d . Nie bawię sie jeszcze w astrofotografię, jak i również w fotografie amatorską ( W czasie obecnym spoglądam w niebo syntą 8.). Jednak nie powiem , ta pierwsza dziedzina wzbudza we mnie niemałe zainteresowanie i chciałbym zacząć powoli inwestować w tym kierunku. Dlatego zaczynam od jakiejś lustrzanki cyfrowej . Na wstępie zaznaczę jako że nie miałem wcześniej do czynienia z żadną z tych dziedzin że jestem totalnym laikiem. Lustrzanka póki co miałaby posłużyć do focenia na co dzień a potem jako sprzęt do telepa (czyli złoty środek :] -albo jak to pewnie niektórzy ocenią rzecz niemożliwa :D ). Tak więc która z tych dwóch propozycji lepiej sprawdzi sie w astrofoto ? chyba że macie jakieś inne propozycje oparte na własnych doświadczeniach ?

z góry dzięki za odpowiedź i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w astrofoto chyba jednak eos 350D, raz, że ma większy pixel, dwa, mniejsze szumy, no i niema tej strząsaczki kurzu z matrycy, więc łatwiej wymienić w nim filtr

 

a z polecanych najbardziej, to chyba 40D z live-view który znakomicie sprawdza się w astro

Edytowane przez sumas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli nie warto pakować się 400d ?, dziwne że niby nowszy model a wcale nie taki rewelacyjny <_< , jako że za bardzo nie wiem o co chodzi (błagam bez nerwów :rolleyes: ) , o jakich filtrach mowa ? do czego mają one służyć, i dlaczego ta wbudowana sprzątaczka stanowi przeszkodę ?, istnieje jakaś inna alternatywa w granicach 1800 zl poza 350d ? bo ten 40d jest totalnie poza moim zasięgiem :mellow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak zawęzili byśmy budżet do 1800zl ? ten 40d i 450d to świetny sprzęt ale nie na moją kieszeń jak na razie :unsure: , z tego co widzę na pierwszym miejscu w takim przedziale cenowym pozostaję 350d (ze szczególnym uwzględnieniem astrofoto), bo 400d na pewno lepiej sprawdziłby sie jako sprzęt na co dzień. wiec nie wiem co robić .... :icon_confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo 400d na pewno lepiej sprawdziłby sie jako sprzęt na co dzień. wiec nie wiem co robić .... :icon_confused:

 

w użytku codziennym nie stwierdzisz żadnej różnicy między tymi modelami... może po roku użutkowania zapragniesz aby Twoja 350 miała większy ekran, jednak szumy w 400 nie tylko przeszkadzają w astrofoto, ale rónież w normalnej fotografii w słąbym oświetleniu,

 

korzyści za eos 350d: małe szumy, mała cena ok 1400 zł, do astrofoto na początek idealny + całą masa innych o których przeczytasz w necie

korzyści za 400d : duzy wyświetlacz, fajniej się przegląda, ale i tak ocenisz jakość fotki dopiero na kompie, cena 1700 zł

 

obydwu używam (mam 350d) i obydwa są dobre, i będziesz z nich zadowolony a istotną różnicą są szumy, które wypadają na korzyść 350d,

 

rozumiem dyskusja canon vs. nikon tutaj mozna wysunąć konkretne argumenty

Edytowane przez Konrad 1234
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.