Skocz do zawartości

M5


MaPa

Rekomendowane odpowiedzi

Już właściwie zasypiałem na stojąco jak ustawiłem teleskop na tę kulkę ale ostatnim razem kuleczkę robiłem bez guidowania więc chciałem zobaczyć co się ma z guidingu.

Część klatek (dokładnie 2) odrzuciłem bo w kulkach nie ma uproś i chodzi o maksymalnie punktowe gwiazdki...

 

SW6", CG5GT, Canon 350 mod, 11x180s, iso400

 

m5_20080307v1.0sky1_2000_200__6ancr918t.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin, przy guidingu tej ogniskowej masz czasami pojechane klatki? No co Ty :blink: Ja odkąd focę z guidingiem nie miałem ani jednej klatki, na której gwiazdy nie były punktowe. Także z ogniskową 750mm, 100% wykorzystania materiału, przy czym jedna klatka od drugiej nie różniła się praktyczie niczym oprócz szumu.

 

P.S. Dlaczego taka mała rozdzielczość? Przecież klatka nie jest zaszumiona. :szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin, przy guidingu tej ogniskowej masz czasami pojechane klatki? No co Ty :blink: Ja odkąd focę z guidingiem nie miałem ani jednej klatki, na której gwiazdy nie były punktowe. Także z ogniskową 750mm, 100% wykorzystania materiału, przy czym jedna klatka od drugiej nie różniła się praktyczie niczym oprócz szumu.

 

P.S. Dlaczego taka mała rozdzielczość? Przecież klatka nie jest zaszumiona. :szczerbaty:

 

Oj mam pojechane, mam ( prawie zawsze cos)... wczoraj 3h poszlo do kosza bo przy patrzeniu w zenit montaż robił skoki w osi DEC związane pewnie z backleshem przy zmianie korekcji DEC+/- i związane z jakimś luzem w efekcie gwiazdki rysowały kreski a ja ślepy tego nie zauważyłem. Mogę tylko pomarzyć o 100% materiału....

 

Nie wiem czy to tez nie przypadkiem moje stare mocowanie Oriona ST80 na łączu fotograficznym ale pewnie to luzy montażu..... ech może czas by je skasować ale na tym to się nie znam ...

 

Materiał jest dobry ale wydaje mi sie ze przy tej rozdzielczości prezentuje się najlepiej - chyba to jest 50% oryginalnej rozdzielczości

Edytowane przez MarcinPc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj mam pojechane, mam ( prawie zawsze cos)... wczoraj 3h poszlo do kosza bo przy patrzeniu w zenit montaż robił skoki w osi DEC związane pewnie z backleshem przy zmianie korekcji DEC+/- i związane z jakimś luzem w efekcie gwiazdki rysowały kreski a ja ślepy tego nie zauważyłem. Mogę tylko pomarzyć o 100% materiału....

 

Nie wiem czy to tez nie przypadkiem moje stare mocowanie Oriona ST80 na łączu fotograficznym ale pewnie to luzy montażu..... ech może czas by je skasować ale na tym to się nie znam ...

 

Materiał jest dobry ale wydaje mi sie ze przy tej rozdzielczości prezentuje się najlepiej - chyba to jest 50% oryginalnej rozdzielczości

 

Jesli skakała Ci DEC nagle z + na - lub odwrotnie to znaczy że prawdopodobnie źle wyważyłeś oś. Kurcze jakbym miał tyle materiału tracić to bym się załamał. Musi być minimum 90% materiału perfekt (10% może być popsute puknięciem w montaż, co mi się jeszcze nie zdarzyło :) ). Czym guidiujesz? Jesli Guidemasterem to widać na wykresie czy jest git czy nie... trzeba to co jakiś czas kontrolować a nie tak puszczać montaz samopas na 3h .... :szczerbaty: Ale Ty masz dużo więcej pogody niż ja to możesz sobie pozwolić na straty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli skakała Ci DEC nagle z + na - lub odwrotnie to znaczy że prawdopodobnie źle wyważyłeś oś. Kurcze jakbym miał tyle materiału tracić to bym się załamał.

.. i sie zalamalem....

Musi być minimum 90% materiału perfekt (10% może być popsute puknięciem w montaż, co mi się jeszcze nie zdarzyło :) ). Czym guidiujesz? Jesli Guidemasterem to widać na wykresie czy jest git czy nie... trzeba to co jakiś czas kontrolować a nie tak puszczać montaz samopas na 3h .... :szczerbaty:

ech szkoda gadac

Ale Ty masz dużo więcej pogody niż ja to możesz sobie pozwolić na straty :)

Ale stracony czas na nieproduktywna sesje nie jest do zaakceptowania... ale jestem wkurzony..... <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(..)montaż robił skoki w osi DEC związane pewnie z backleshem przy zmianie korekcji DEC+/- i związane z jakimś luzem w efekcie gwiazdki rysowały kreski (..)

 

Nigdy nie guide'uj DE w obie strony, bo wiecznie będą problemy ze skakaniem deklinacji.

Puść na parę minut montaż bez korekcji DE i na wykresie będzie widać, w którą stronę ucieka deklinacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie guide'uj DE w obie strony, bo wiecznie będą problemy ze skakaniem deklinacji.

Puść na parę minut montaż bez korekcji DE i na wykresie będzie widać, w którą stronę ucieka deklinacja.

 

Tak, nawet po tym straconych godzinach oprzytomniałem i chciałem właśnie to zrobić ale generalnie co jakiś czas były momenty ze montaż sam przechodził sobie na druga strone w Dec, pomimo agresywności 10%, i wtedy nie było czym wrócić gwiazdki (albo sama wracała zbyt długo) bo tamta stronę była wyłączona.

Nie umiem tego wytłumaczyć niczym innym jak luzem który się przykro obiawia gdy tuba wisi pionowo a szkoda bo w zenicie najczyściej

Edytowane przez MarcinPc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.