Skocz do zawartości

M81 oraz pomyłka


MaPa

Rekomendowane odpowiedzi

Jak by to napisać. Przymierzyłem się do testów prowadzenia w zenicie po ostatniej porażce więc ustawiłem na M81. Krotka ekspozycja wyłuskała na krawędzi inną galaktykę. Szczęśliwy z ustawienia kadru, bo myślałem że to M82, zapuściłem serie. Montaż tym razem dobrze sobie radził więc pociągnąłem klatkami dopóki tuba nie groził kolizją o nogi montażu.

 

Jakież było moje zdziwienie gdy oglądnąłem klatki i za nic nie mogłem cieszyć wzroku M82 :rolleyes: bo się złapała NGC3077. A niech jej będzie...

 

Więcej materiału w takim kadrze nie będe robił ale przynajmniej mam chrapkę na M81 z M82 bo ładnie wychodzą A ten materiał to w końcu całe 80min stąd chęć pokazania

 

 

m81_20080310v1.0sky_mer3_2cr915a.jpg

Edytowane przez MarcinPc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin, dużo mniej agresywnie z obróbką prosze... Chyba nie ma sensu na siłę wyciągać czegoś co jest niedopalone, a potem wszystko mocno odszumiać? Spróbuj też usunąć gradienty.

 

P.S. Z ciekawości wyciąłem dokładnie ten sam kadr ze swojego zdjęcia z 300mm ogniskowej (crop 1:1), można sobie porównać rożnice w detalu :)

crop.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprosze troche mniej sprocesowaną :notworthy: bo kurde fajna fota, a coś czuje , że bez tego odglancowanego, czarnego tła będzie jeszcze fajniejsza :)

 

Pozdrawiam.

Czuj się winny Hans - teraz muszę znowu do niej przysiąść bo "klient nasz pan" :szczerbaty: A jak cos ma być jeszcze ładniejsze to ma takie być ; to może na trzeźwo jutro.....

 

Marcin, dużo mniej agresywnie z obróbką prosze... Chyba nie ma sensu na siłę wyciągać czegoś co jest niedopalone, a potem wszystko mocno odszumiać? Spróbuj też usunąć gradienty.

 

... tak też się stanie.

 

 

 

....i dziękuje za krytyczne uwagi bo bez tego nie pójdzie się do przodu ... B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos, uruchomiłeś w końcu QHY5? :) U mnie działa wszystko bez zarzutu. Od razu mniej kabli, mogę się zecydowanie szybciej rozłożyć i nie ma plątaniny.

 

Zazdroszczę Ci dzialajacego zestawu QHY5 :Salut: - firma XYZ nawala i jeszcze mi nie zrobiła przejściówki. Tak jestem w stanie wyobrazić sobie ułatwienie:

Zamiast

kabel USB od SPC900,

LPT-jack dla dlugich czasow

relayBox->Port guidujacy

 

mialbym:

USB->USB,

i kabelek od kamerki do portu guidujacego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepsza od poprzedniej ale gwiazdki takie jakieś dziwne.. :rolleyes: Bezkolorowe to raz, a po drugie troche takie sztuczne, zwróć uwagę jak ostro odcinają się od tła, nie ma łagodnych przejść. Jutro będę miał chwilę, jak masz ochotę to podeślij mi stack w FIT na maila :) qbanos (at) op.pl, jeno podziel tak żeby nie było więcej jak 10mb :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.