Skocz do zawartości

Dlaczego?


Gość Pavlo

Rekomendowane odpowiedzi

No i znowu... temat "Skandal!" zostal zablokowany, nie daliscie mi mozliwosci ustosunkowania sie do odpowiedzi, jakie sie pojawily. Czy to nie jest zamykanie ust?

 

Adam, piszesz:

 

A tak na marginesie, nie wystarczyło ci zrobienie niezłego zamieszania na A4U jako "Paweł Trybus"? Lubisz takie emocje, że powtarzasz historię na AF? Nie wiem, nie potrafię tego zrozumieć.

 

Szkoda, że wątek na A4U wyleciał, bo też był dobrym przykładem, dlaczego o religii nie powinno się rozmawiać na forach astronomicznych.

 

Jakie zamieszanie? O czym Ty mowisz? Watek nie wylecial. Nikt nie odpowiedzial, nie o odpowiedzi zreszta mi chodzilo, tylko o zlozenie zyczen. Ale tez nikt watku nie przerabial/blokowal. Widac rozsadniejsi ludzie moderuja a4u...

 

O, tu jest link do wspomnianego watku: http://astro4u.net/yabbse/index.php?topic=12165.0

 

Piszesz jeszcze: To forum o Astronomii, wąskim temacie, wyspecjalizowane.

 

Dobra, to zlikwidujmy HydePark i nie bedzie problemu! Po co dyskutowac o Kubicy, po co pisac kawaly czy skladac zyczenia urodzinowe?

 

Sumas, piszesz:

 

Regulamin Astro-Forum.org

 

KAŻDORAZOWE, CZYNNE SKORZYSTANIE Z FORUM OZNACZA AKCEPTACJĘ TEGO REGULAMINU.

 

(Jeżeli nie rozumiesz jakiegoś terminu, zajrzyj do słowniczka na dole strony).

 

I. Na łamach forum kategorycznie zabrania się:

 

1. Umieszczania treści obraźliwych lub oszczerczych względem KOGOKOLWIEK. Dotyczy to w szczególności:

 

a ) wypowiedzi skierowanych do innych użytkowników forum,

 

b ) wypowiedzi skierowanych do osobowości prawnych, grup wyznaniowych, mniejszości rasowych, seksualnych etc.

 

Pokaz mi prosze palcem, bo nie widze, w ktorym miejscu moj wielkanocny watek byl oszczerczy/obrazliwy? No chyba ze obrazilem Twoja poprawnosc polityczna, bardzo przepraszam.

 

Powtarzam, nie godze sie na to, by moje wypowiedzi przeksztalcal bezmyslny cenzor.

Jezeli to dla Ciebie oznacza, ze nie godze sie na Regulamin - koncze moja obecnosc na AF. Tylko napisz mi to publicznie, niech inni widza.

 

Pawel Trybus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie zamieszanie? O czym Ty mowisz? Watek nie wylecial. Nikt nie odpowiedzial, nie o odpowiedzi zreszta mi chodzilo, tylko o zlozenie zyczen. Ale tez nikt watku nie przerabial/blokowal. Widac rozsadniejsi ludzie moderuja a4u...

 

O, tu jest link do wspomnianego watku: http://astro4u.net/yabbse/index.php?topic=12165.0

Drogi Pawle, robisz świadomie ze mnie idiotę, czy to taka socjotechnika? Nie mówię o tym wątku, tylko o tym, poprzez który stałeś się znany szerzej w opinii astrospołeczności. Wątek, w którym przyczepiłeś się do mediów o to, że za mało tam religii i że nie informują o jakiś tam wydarzeniach/świętach, etc. Przypomniałeś sobie, czy może liczysz na to, że użytkownicy AF nie czytują A4U?

 

Dlaczego więc manipulujesz faktami?

 

Do Tomka z poprzedniego wątku - widzisz - kazałeś zamknąć wątek i mamy dalszy ciąg masakry. Teraz sam rozumiesz.

 

PS. Uprzedzając atak - to nie ja zamykałem poprzedni wątek, ani Sumas. Zrobił to najwyraźniej inny moderator.

 

Widac rozsadniejsi ludzie moderuja a4u...

Zgadzam się, my tu tacy debile trochę jesteśmy, co przecież widać po jakości forum. Myślę, że koledzy z A4U nie będą mi mieli za złe, jeżeli jednak zaproszę ciebie na ich forum. Po co masz się męczyć z imbecylami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Tomka z poprzedniego wątku - widzisz - kazałeś zamknąć wątek i mamy dalszy ciąg masakry. Teraz sam rozumiesz.

 

Ano, rozumiem.

Pavle, skoro przewałkowaliśmy temat w zamkniętym wątku to po co go odgrzebywać? To ja poprosiłem Moderatora żeby go zamknął, mimo że uważałem (i nadal uważam) że NIE złamałeś regulaminu jaki teraz obowiązuje. Każda ze stron przedstawiła swoje racje. Adam wyjaśnił dlaczego nie życzy sobie na forum manifestowania religijności, regulamin pewnie zostanie "zapgrejdowany" i to chyba jedyna konstruktywna rzecz jaka z tego wynikła.

Rozumiem Twoje rozżalenie, ale dołączę się do prośby Adama, nie róbmy fermentu na Forum. Zaprotestowałeś, dostałeś poparcie ode mnie, ochrzan od innych, wyjaśnienie od P. Maksyma. I to jest w forum cenne.

Przepraszam Pavlo, ale ponownie poproszę o zamknięcie tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, to zlikwidujmy HydePark i nie bedzie problemu! Po co dyskutowac o Kubicy, po co pisac kawaly czy skladac zyczenia urodzinowe?

 

Może to i dobry pomysł. Za dużo wolności i czasem się ludziom w głowie przewraca. Pavlo, tutaj nikt nie chce represjonować chrześcijaństwa, jeśli inna osoba będzie miała sygnaturkę przykładowo "boga nie ma etc etc" od razu znajdzie cała masa osób do polemiki, co prowadzi do nieuniknionej wojny. Sam dobrze wiem, raz sprowokowałem coś takiego i innym się oberwało. Po prostu poruszanie pewnych tematów prowadzi do spięć. Idealnym przykładem jest ten i tamten temat. Może trzeba było się ugryźć w język? Od zmiany nazwy tematu jeszcze nikt nie umarł. Chodzi oto, aby nie manifestować swoich uczuć religijnych lub ich braku na forum bo prowadzi to najczęściej do kłótni.

 

 

PS. Twój wątek nie był ani obraźliwy ani oszczerczy.

PS2. "Powtarzam, nie godze sie na to, by moje wypowiedzi przeksztalcal bezmyslny cenzor. "

Przykro mi to mówić ale nikt Cię tu nie trzyma na siłę.

 

 

pozdrawiam zysix

Edytowane przez zysix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z najgłębszym szacunkiem do wszystkich kolegów biorących udział w tym temacie:

Zmieńmy po prostu nazwę "Hyde Park- Wolne tematy" na np. tylko: "Wolne tematy" i zabrońmy poruszania jakichkolwiek wątków o tematyce religijnej (również składania życzeń z okazji wszelkich świąt religijnych) i będzie po kłopocie(?).

Bo po pierwsze, jeśli kogoś obraża istota Świąt Wielkanocnych ( a wiadomo co nią jest) to nie ważne czy znajdzie się to w tytule tematu czy też w domyśle ( inaczej moim zdaniem jest to obłuda).

Po drugie, szumna nazwa "Hyde Park" (rozumię, że w domyśle autorom chodziło o "Speaker's Cornner ;) ) traci w tym momencie sens (proszę sprawdzić co ona oznacza lub synonimem czego jest)

Po trzecie, jeśli jest to forum astronomiczne, to rzeczywiście należałoby wystrzegać się treści, które nie wniosą nic pozytywnego, a jedynie "rozgrzebią mrowisko" ludzi mających inne spojrzenie na daną kwestię lub też najzwyczajniej nietolerancyjnych.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od zmiany nazwy tematu jeszcze nikt nie umarł.

pozdrawiam zysix

 

Wiem, ze nikt nie umarl. Zdenerwowalem sie, bo uczyniono to za moimi plecami, bez jakiejkolwiek informacji (nawet na PW), i BEZ POWODU. Nie naruszylem regulaminu, nie mialem zlych intencji. Mozna bylo temat zablokowac uniemozliwiajac odpowiedzi.

 

Jeszcze do Adama J. i sumasa - dlaczego nie podniesliscie larum gdy wspomniany wielkanocny watek pojawil sie na Forum? Dlaczego wtedy nie wytaczaliscie ciezkich dzial typu "nie rozmawiamy na tematy zwiazane z religia", "to prowokacja majaca wywolac wojne" etc. ? Dopiero kiedy poskarzylem sie na bezzasadna interwencje moderatora, zaczynacie dyskutowac.

 

Jejku, chcialem tylko zlozyc zyczenia! Po co sumas pakowal tam lapy? Ciagle czekam na rzeczowe wyjasnienie od zainteresowanego... Bo przyznacie sami, zacytowany przezen fragment Regulaminu nijak sie ma do mojej sprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm... Patrząc na wypowiedzi Pavla, to muszę się z nim zgodzić w rozumowaniu regulaminu.

Może mi się za to dostać, ale ja to tak widzę:

Jest Wielkanoc i chcę złożyć życzenia. No dobrze. Ale nie wiem, że ktoś jest innego wyznania i nie obchodzi go ta wiadomość. Więc? Nie ma w regulaminie napisane o obrażaniu mniejszości religijnych, społecznych etc., a to, że ktoś chce złożyć życzenia innym to jego indywidualna sprawa! Osoba, która nie wierzy w Boga, może zwyczajnie zignorować ten topic. Ja nie widzę tutaj żadnego problemu, panowie.

 

Ja sam składałem życzenia Bożonarodzeniowe (bodajże) na A4U lub tutaj. I co? Nie oberwało mi się za to. Bo jestem młodszy i nie wiem, że istnieje coś takiego jak mniejszość religijna? Nie. Ja o tym wiem. Ale powtarzam, że chciałem te życzenia złożyć tym, którzy chcieli je przyjąć!

 

To może jak takie problemy będą się powtarzać, Moderatorzy zliwkidują Hyde Park, a za podpisy w stopce związane z religią (np. "Niech Bóg Będzie z Wami") będą ostrzeżenia. Niech osoba, która jest innego wyznania, niech takie rzeczy ignoruje! Ludzie!

 

Pozdrawiam i mam nadzieję, że nikogo tym nie uraziłem.

 

EDIT: A składając życzenia świąteczne, nie urażam żadnej grupy społecznej, przecież to jest Hyde Park, nie? Wolne tematy, z kulturą. A raczej DOwolne

Edytowane przez Kuba J.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pavlo, jeśli jesteś dobrym Katolikiem to polecam lekturę Encykliki Błogosławionego Papieża Jana XXIII "Pacem in Terris". Tam znajdziesz wykładnię Kościoła nt. rozpowszechniania religii poprzez środki masowego przekazu.

Jak to przeczytasz, jako dobry Katolik, wróć i przeczytaj moje wypowiedzi z zamkniętego wątku.

Może zrozumiesz!

Jeśli to nic nie da proponuję dołączyć lekturę Encykliki Sługi Bożego Papieża Jana Pawła II "Fides et Ratio" - szczególnie rozdziału (cytuje tytuł z pamięci): "Zalecenia na czasy współczesne"

 

Nikt nie chciał źle! I nie było by sprawy gdybyś nie wyciągnął tego na forum.

A regulamin jest jasny. I pisząc posty go akceptujesz...

 

Pozdr

Paweł Maksym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze do Adama J. i sumasa - dlaczego nie podniesliscie larum gdy wspomniany wielkanocny watek pojawil sie na Forum? Dlaczego wtedy nie wytaczaliscie ciezkich dzial typu "nie rozmawiamy na tematy zwiazane z religia", "to prowokacja majaca wywolac wojne" etc. ? Dopiero kiedy poskarzylem sie na bezzasadna interwencje moderatora, zaczynacie dyskutowac.

Odpowiedź jest prosta - pisząc życzenia twoje intencje były bardzo pozytywne. O ile mi wiadomo, Sumas usunął jedno słowo dlatego, bo ktoś mógłby poczuć się nieswojo, bo przypominam, że Święta nie są już obchodzone tylko przez praktykujących Chrześcijan, ale w sumie przez każdego. Wg mnie, każda okazja do życzenia komuś coś miłego jest dobra.

 

Co do drugiego wątku, to przeistoczyłeś się z osoby dobrze życzącej, w osobę bardzo źle życzącą. Forum publiczne jest najgorszym medium do wyjaśniania czegokolwiek. Mogłeś po tym ostrzegawczym wątku odpuścić, ale ty nieee... musisz walczyć dalej. Nie wiem, czy zdajesz sobie z tego sprawę, ale drastycznie rujnujesz sobie wizerunek forumowy i bynajmniej wcale nie wyglądasz na kogoś, kto robi to w dobrej wierze.

 

Oczywiście twój wizerunek - twoja sprawa. Natomiast porządek na forum i merytoryczność to już moja sprawa. Widząc, że żadne kulturalne i dojrzałe metody perswazji w przypadku twojej osoby zawodzą, jeżeli nie odpuścisz, to będę zmuszony użyć bardziej dosadnych. Apeluję, abyś oszczędził nam tej skuteczności.

 

A jeżeli masz coś do wyjaśniania z Sumasem, to proszę załatwić to na PW. Z góry dziękuję za zrozumienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź jest prosta - pisząc życzenia twoje intencje były bardzo pozytywne...

 

Co do drugiego wątku, to przeistoczyłeś się z osoby dobrze życzącej, w osobę bardzo źle życzącą...

 

... Widząc, że żadne kulturalne i dojrzałe metody perswazji w przypadku twojej osoby zawodzą, jeżeli nie odpuścisz, to będę zmuszony użyć bardziej dosadnych...

 

Pozostawiłem najważniejsze fragmenty z wypowiedzi Adama, do których chcę się odnieść, jednocześnie przemawiając do Pawła.

 

Pawle - myślę, że wszyscy są przekonani co do tego, że pisząc życzenia miałeś dobre intencje. Wątek pozostał, życzenia pozostały, być może "korekta" była niepotrzebna, ale dodam, że jak zobaczyłem kto założył wątek to też zaraz przypomniał mi się problematyczny wątek z A4u.

Ale wszystko było dobrze - do dzisiaj.

 

Pawle - mogłeś wyjaśnić sprawę na PW. Widzisz jakie zamieszanie spowodował Twój dzisiejszy wątek (a właściwie dwa). Jeżeli wcześniej ktoś w stosunku do Ciebie zachował się nie tak (nie wiem), to Ty dzisiaj odpowiedziałeś metodą "oko za oko, ząb za ząb". Niestety odpowiedziałeś w sposób, według mnie, zbyt porywczy.

 

Rozumiem Twoje rozgoryczenie, ale proszę powstrzymaj się. A właściwie proszę wszystkich, aby dali sobie dzień na przemyślenie i zastanowili się, czy warto dalej to ciągnąć. Chyba nie.

 

Liczę, że pozostaniesz na forum, bo jesteś osobą wartościową i moim for(um)owym kolegą. Chciałeś dobrze i to jest najważniejsze.

 

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby tak było nie było by problemu. Dla mnie połowa z Nas może mieć podpis "Allach Agbar" ale to dla mnie...

Niestety nie wszyscy do tego dojrzeli...

 

No niestety taka jest prawda. Dla mnie ludzie mogą być różnych wyznań, pisać w Hyde Parku życzenia dla muzułmanów, ale mnie to nie ruszy, bo nie mam nic przeciwko temu. Zignoruję coś takiego po prostu, a może nawet z ciekawością przeczytam, jak inne wyznania składają sobie życzenia.

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to działa Kubo J.

 

Nie wiem, czy zauważyłeś, ale powyżej Pavlo postawił znak "." co oznacza zakoczenie sprawy, a Sumas powiedział "sorry". Koniec tematu. Główni poszkodowani całej sprawy wyraźnie dali do zrozumienia, że sprawa została załatwiona/rozwiązana.

 

Twoja ostatnia wypowiedź Kubo w nikogo nie godzi, jest osobista, ale - nie obraź się - po co stawiasz posta pod postem "." ?? (pytanie retoryczne, nie odpowiadaj, ja wiem, i Ty też) W ten sposób ja sam poddałem się prądowi i już biorę udział w tym temacie.

 

Jeżeli teraz ktoś poprze moją wypowiedź lub Twoją, to ranka zostanie rozdrapana i znów sie otworzy... tak dzieje sie właśnie w tych kontrowersyjnych postach (wspomnianych wcześniej). Każdego korci, żeby dodać coś o siebie - samo się napędza. A po co??

 

Pozdrawiam. Jeżeli kogos uraziłem, to bardzo przepraszam, starałem się aby moja wypowiedź była całkowicie bezstronna. I nie chcę być kontynuatorem sporu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to działa Kubo J.

 

Nie wiem, czy zauważyłeś, ale powyżej Pavlo postawił znak "." co oznacza zakoczenie sprawy, a Sumas powiedział "sorry". Koniec tematu. Główni poszkodowani całej sprawy wyraźnie dali do zrozumienia, że sprawa została załatwiona/rozwiązana.

 

Twoja ostatnia wypowiedź Kubo w nikogo nie godzi, jest osobista, ale - nie obraź się - po co stawiasz posta pod postem "." ?? (pytanie retoryczne, nie odpowiadaj, ja wiem, i Ty też) W ten sposób ja sam poddałem się prądowi i już biorę udział w tym temacie.

 

Jeżeli teraz ktoś poprze moją wypowiedź lub Twoją, to ranka zostanie rozdrapana i znów sie otworzy... tak dzieje sie właśnie w tych kontrowersyjnych postach (wspomnianych wcześniej). Każdego korci, żeby dodać coś o siebie - samo się napędza. A po co??

 

Pozdrawiam. Jeżeli kogos uraziłem, to bardzo przepraszam, starałem się aby moja wypowiedź była całkowicie bezstronna. I nie chcę być kontynuatorem sporu.

No widzisz - ja też już chciałem coś napisać, ale... wiem jak to się dalej toczy :) Cieszę się, że i tym razem udało się opanować emocje. Zdrowia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Benedykt

Wiecie co? Powiem Wam tyle, że zmiana tytułu wątku kojarzy mi się z czasami, kiedy Boże Narodzenie było Gwiazdką, Święty Mikołaj Dziadkiem Mrozem, choinka - drzewkiem noworocznym, "Jest taki dzień" Czerwonych Gitar kolędą, a Wielkanoc - Przerwą Wiosenną.

Zapachniało mi cenzurą i socjalizmem. Czyżby na Astro-Forum rodziła się nowa świecka Tradycja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie Benedykcie, to nie jest nowa socjalistyczna świecka tradycja. To forum astronomii amatorskiej. Nie zajmuje sie nawracaniem, ateizowaniem i polityką. Proszę nie sugerować antykatolickości i socjalistyczności zasad forum. Są one jednakowe dla wszelkich prób nawracania na doktryny, czy to jakiejkolwiek religii, czy ideologii politycznej.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocham to forum , ale nie stety muszę zabrać głos.

 

Jeżeli był założony temat w dziale Wolne Tematy to nie powinno sie w niego zaingerować w ten sposób bo nikogo nie obrażał-stwierdził tylko fakt w tytule.

 

Rozumiem że są niewierzący i inne wyznania ale musi byc też tolerancja.

 

Wszyscy wymagaja od katolików żeby byli tolerancyjni szanowali inne orientacjie seksualne itd, natomiast jakoś mało sie toleruje katolików w świecie jeżeli tą swoją katolickość choć by troszkę zamanifestują.

 

Pewien gubernator w USA zabronił dzieciom mówić w szkole mama i tata :Boink: bo może to obrażać uczucia kochających inaczej :unsure: , prosze nie róbmy tego u nas , albo zlikwidujmy dział Wolne tematy.

Edytowane przez astrokosmo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Benedykt

Zgadzam się Tobą Astrokosmo w 100%.

W dzisiejszych czasach w niektórych środowiskach bycie w opozycji do kościoła katolickiego stało się po prostu bardzo modne. Ocenzurowanie tytułu odbierane jest przeze mnie jako sympatyzowanie z tym właśnie nurtem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się Tobą Astrokosmo w 100%.

W dzisiejszych czasach w niektórych środowiskach bycie w opozycji do kościoła katolickiego stało się po prostu bardzo modne. Ocenzurowanie tytułu odbierane jest przeze mnie jako sympatyzowanie z tym właśnie nurtem.

 

Czyli wychodzi na to, że jestem antykatolickim katolikiem? Benedykt, czy na prawdę uważasz, że idea by właśnie nie wywoływać niepotrzebnie sporów (bo nie każdy jest tolerancyjny) jest mniej słuszna niż toczenie wojny na forum o nasze Katolickie ideały? Widać, że nie słuchaliście Papieża Polaka! Po co toczyć wojenkę i czynić spory tam gdzie można ich uniknąć? Ja sam postulowałem o takie zachowanie! Gdzie wtedy byliście?

Na prawdę nie rozumiecie, że czasami lepiej pewne sprawy zacisnąć grubym pasem i przyjąć z zaciśniętymi zębami. Bo gdyby przyjąć, że wszechobecność antykatolików jest szkodliwa i formy zapobiegania sporom są też szkodliwe to może zorganizujmy marsz na Jerozolimę, wyrwijmy siłą z rąk mnichów obrządków wschodnich miejsca związane z kultem religijnym, przecież oni antykatolicko nie pozwalają tam mówić naszych modlitw w narodowych językach, przecież nie można tam odprawić Katolickiej mszy a na dodatek nad tym wszystkim stoją minarety...

A jak Papież tam był to czemu nie podniósł larum, oddajcie to nam..., to antykatolickie co robicie... . Dlaczego nie zrobił awantury, że może Ojcze nasz odmówić tylko po grecku lub łacinie?

 

Kochani bracia, Katolicy - mądrości!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.