Skocz do zawartości

Problem


Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj chciałem przetestować guiding z STV. Skalibrowałem wszystko,

guiding ładnie pracuje no to robię pierwszą ekspozycję. Na początku

myślałem, że gwiazdki mam pojechane a okazało się że występuje jakaś

dziwna koma, krzywizna nie wiem jak to nazwać. Nie wiem czy flattener

źle działa czy coś nie jest osiowo czy wyciąg sie ugina. Nie wiem co

robić. Co to może być? Wklejam linka. Czas 420sekund pomijajmy już brak ostrości

i to że robiłem w jakości small (moja głupota)

http://img187.imageshack.us/img187/4185/img2191tg4.jpg

Edytowane przez Adam Tomaszewski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj chciałem przetestować guiding z STV. Skalibrowałem wszystko,

guiding ładnie pracuje no to robię pierwszą ekspozycję. Na początku

myślałem, że gwiazdki mam pojechane a okazało się że występuje jakaś

dziwna koma, krzywizna nie wiem jak to nazwać. Nie wiem czy flattener

źle działa czy coś nie jest osiowo czy wyciąg sie ugina. Nie wiem co

robić. Co to może być? Wklejam linka. Czas 420sekund pomijajmy już brak ostrości

i to że robiłem w jakości small (moja głupota)

http://img187.imageshack.us/img187/4185/img2191tg4.jpg

 

 

To wyglada na efekt krzywizny pola w dodatku spotęgowany (tak około 10X <_< ) brakiem dokładnego

ustawienia ogniskowania, zamiast punktów masz plamki gwiazdek. Ręczie jest b. trudno prawidłowo ustawić

ostrość kadru, są do tego specjale softy.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wyglada na efekt krzywizny pola w dodatku spotęgowany (tak około 10X <_< ) brakiem dokładnego

ustawienia ogniskowania, zamiast punktów masz plamki gwiazdek. Ręczie jest b. trudno prawidłowo ustawić

ostrość kadru, są do tego specjale softy.

Pozdr.

Kolejna próba wygląda tak: http://img187.imageshack.us/img187/4185/img2191tg4.jpg

Przedtem nie miałem takiego problemu więc nie wiem co może być nie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może być efekt krzwizny pola pomnożonego przez niedokładne ustawieie ostrości, ale jeszcze może to być efekt lekkiej nieosiowości, więc trzeba pamiętać o dokładnym dokręceniu wszystkich elementów.

W Twojej drugiej próbie widać, że gwiazdki smużą w całym polu w jednym kierunku, a nie od środka do brzegów.

Stawiam na nieosiowość i brak ostrości.

 

Pozdrawiam :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kaluzny_m

Na tym zdjęciu widać totalnie źle ustawiona ostrość. Z tego co pamiętam masz flatnerrka TV. U mnie sposób jego zamocowania jest kluczowy. Trzeba szczególną uwagę zwrócić uwagę czy tuleja flattnera jest idealnie równo osadzona w wyciągu i mocno skręcona. Jakoś tak się dzieję, że nawet minimalna nieosiowość powoduje pokazany efekt. U siebie srawdzam to zawsze kilka razy, żeby mieć pewność, że wszystko jest ok.

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj kolejna próba:

www.poa.go.home.pl/1.jpg

po przerotowaniu flattenera wyszło tak:www.poa.go.home.pl/2.jpg

Następnie pokręciłem obiektywem wsadziłem jeszcze raz flattenera dokręciłem wszystko mocno i kolejny strzał. Nadal kicha ale niby lepiej jak poprzednio.... Kurde kolimacja mi poszła czy co? :blink: Nie miałem przedtem takich problemów.

www.poa.go.home.pl/3.jpg

Edytowane przez Adam Tomaszewski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.