Skocz do zawartości

Wydzielone z Hyperstar


Rekomendowane odpowiedzi

Fajne foty :) Ale czy nie lepiej pojść na jakość a nie na ilość? W sieci nie ma jakiegoś natłoku dobrych jakościowo fotek tych obiektów, mając jasny sprzęt mógłbyś tę lukę zapełnić, wyciągając np. ogon przy NGC3628 :) Ja przynajmniej wolałbym mieć kilka fotek zrobionych na maksa, tak że kopara opada, niż 100 takich jakich w sieci pełno :)

 

pozdrawiam!

 

P.S. Marzy mi się tak jasny sprzęt, szczerze zazdroszczę :)

Edytowane przez qbanos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qurcze Qbanos, zamiast znów szukać dziury w całym, może od razu zacznij od "moim zdaniem"... :Beer:

A może kolega Jarek właśnie lubi ilość :banan:

 

Mnie się Jarku podoba!

 

Tomcio , co Ty niech qubanos w końcu znajdzie sobie jeszcze inną ofiarę i pomęczy nie tylko mnie - w końcu tez Jarka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qurcze Qbanos, zamiast znów szukać dziury w całym, może od razu zacznij od "moim zdaniem"... :Beer:

A może kolega Jarek właśnie lubi ilość :banan:

 

Mnie się Jarku podoba!

 

Chwila, czy ja napisałem że foty mi się nie podobają? To co piszę to jest moje zdanie, nikogo innego. Dodałem co ja bym zrobił z tak jasnym sprzętem i to moje prywatne odczucie, więc proszę zachować te komentarze dla siebie. Co do JaLe'go to się nie wypowiadam :ha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwila, czy ja napisałem że foty mi się nie podobają? To co piszę to jest moje zdanie, nikogo innego. Dodałem co ja bym zrobił z tak jasnym sprzętem i to moje prywatne odczucie, więc proszę zachować te komentarze dla siebie. Co do JaLe'go to się nie wypowiadam :ha:

 

Objawił się Gość, prezentuje seper-foty i zamiast doradzać mu jak to lepiej obrobić, sam zrób i pokaż, że można lepiej. Może mie umiem czytać, ale wyraźnie sugerujesz Jarkowi, jak byłoby lepiej, a nie ja Ty byś to zrobił.

Jak faceta zrazisz, to będzie foty prezentował na swojej stronie, a tu na forum masz na gotowo - bez szperania po necie. I po co takie komentarze... Poproś go o surówkę i obrób po swojemu za jego zgodą :)

Moim zdaniem to ostatnio jedne z lepszych fotek na forum i zamiast gościa zachęcać, to... a szkoda czasu :szczerbaty:

 

A tak przy okazji chciałbym jednej nocy uzyskać podobne efekty na 3 fotkach :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwila, czy ja napisałem że foty mi się nie podobają? To co piszę to jest moje zdanie, nikogo innego. Dodałem co ja bym zrobił z tak jasnym sprzętem i to moje prywatne odczucie, więc proszę zachować te komentarze dla siebie. Co do JaLe'go to się nie wypowiadam :ha:

\

Podeślij mi na PW lub na maila lub gdzie tam chcesz telefon do siebie. bo mam dosyć tych głupich tekstów które zasuwasz od dwóch lat.

Edytowane przez JaLe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na solówki prosze sięumawiać via PW. Off-topa wydzielam do nowego wątku.

 

Pozdrawiam.

 

 

Jeżeli to było do mnie to oczywiście jak Kuba przeczyta i przesle mi telefon do siebie to bardzo prosze wykasować te ostatnie moje zasmiecające posty. niestety miałem format dysku i straciłem telefon który przysłał mi przed świętami. W tej sprawie zresztą już do niego napisałem maila , nie wiem dlaczego nie od czytany i pozostawiony bez odpowiedzi. Proszę o wyrozumiałość, gdyż naprawdę nie ma innego sposobu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykorzystując okazję chciałem napisać parę słów.

 

Wiem, że specyficzne podejście Qbanosa nie jest wynikiem zlej woli - wręcz przeciwnie. Niestety - wola to nie wszystko, liczy się efekt i to, jak ktoś inny to odbiera. Swego czasu w paru rozmowach z forumowiczami padły stwierdzenia, że przez komentarze Kuby zostali zniechęceni i w sumie boją się już wrzucać, bo forum ma być używane dla frajdy, a nie stresu publicznego skrytykowania - choćby w najlepszej wierze.

 

Abstrahując od walorów edukacyjnych i misji Qbanosa do podnoszenie poziomu, trzeba pamiętać, że jednak podstawowym celem jest dobre samopoczucie i otwartość w publikowaniu swoich prac.

 

A cele nadrzędne? Wydaje mi się, że jednak taktyka "kija" w tym wypadku zupełnie się nie sprawdza i jednak wiele osób odbiera komentarze Kuby w zupełnie innym świetle, niż by zamierzał.

 

Dlatego uważam, że trzeba to spokojnie wytłumaczyć, a nie doprowadzać do kolejnej eskalacji konfliktów na forum. Dociekliwość kolegi była wiele razy na forum zaczątkiem niezwykle ciekawych dyskusji. Może wystarczy zmienić lekko formę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dacie potem stenogram tej rozmowy na forum?

bo tu jakoś tak nudno ostatnio ;)

 

Hehehe, no czy z poważnej rozmowy można sie pośmiać ;)

 

 

Sumas tak na serio to z wieloma osobami z tego i nie tylko tego forum znam się czy rozmawiałem telefonicznie, włącznie z tymi którzy mnie krytykowali. Okazuje się że często dorysowujemy sobie rogi ;) czasami drzemy koty, ale tak naprawdę to wszystko odbywa sie w granicach przyzwoitości.

 

Tymczasem to naprawdę wartościowi ludzie i wiele nas łączy.

 

Nie rozumiem dlaczego nie można porozumieć się z Kubą od którego otrzymałem jakieś maile, które naprawdę nie świadczyły o tym że chce pojednania. Mało tego obśmiewał mnie i wypisywał takie rzeczy jak gdyby miał do czynienia nie wiem z osoba z głębokiego zadupia i to co najwyżej po podstawówce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehehe, no czy z poważnej rozmowy można sie pośmiać ;)

Sumas tak na serio to z wieloma osobami z tego i nie tylko tego forum znam się czy rozmawiałem telefonicznie, włącznie z tymi którzy mnie krytykowali. Okazuje się że często dorysowujemy sobie rogi ;)

To ja mam rozwiązanie problemu. Bądźcie wszyscy na forum tacy, jak w tych rozmowach telefonicznych, albo live. Życie będzie prostsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykorzystując okazję chciałem napisać parę słów.

 

Wiem, że specyficzne podejście Qbanosa nie jest wynikiem zlej woli - wręcz przeciwnie. Niestety - wola to nie wszystko, liczy się efekt i to, jak ktoś inny to odbiera. Swego czasu w paru rozmowach z forumowiczami padły stwierdzenia, że przez komentarze Kuby zostali zniechęceni i w sumie boją się już wrzucać, bo forum ma być używane dla frajdy, a nie stresu publicznego skrytykowania - choćby w najlepszej wierze.

 

Abstrahując od walorów edukacyjnych i misji Qbanosa do podnoszenie poziomu, trzeba pamiętać, że jednak podstawowym celem jest dobre samopoczucie i otwartość w publikowaniu swoich prac.

 

A cele nadrzędne? Wydaje mi się, że jednak taktyka "kija" w tym wypadku zupełnie się nie sprawdza i jednak wiele osób odbiera komentarze Kuby w zupełnie innym świetle, niż by zamierzał.

 

Dlatego uważam, że trzeba to spokojnie wytłumaczyć, a nie doprowadzać do kolejnej eskalacji konfliktów na forum. Dociekliwość kolegi była wiele razy na forum zaczątkiem niezwykle ciekawych dyskusji. Może wystarczy zmienić lekko formę?

 

 

Adamie 100% prawda !!!!

 

Tylko, że jak widzisz, ze Ci coś nie wychodzi i wiesz o tym, a quba Ci pisze, ze flaty, że gradienty, że MT800, a Ty o tym wiesz.

 

To co ma Cię najwyraźniej za idiotę, tak?

 

Każdy walczy ze swoimi słabościami , ze sprzętem i co nie jest tego niby świadom.

 

Ludzie troszeczkę wiary w drugiego człowieka, nie traktujmy się nawzajem jak bezrozumne nic nie czujące osoby. Każdy ma pewna wrażliwość, jeden mniejsza drugi większą.

 

Qubanos był wychwalany na wielu forach, praktycznie nigdy nie krytykowany i najwyraźniej tak stał się pewny siebie, że nic go nie rusza.

 

Jezeli pisze, ze nie życze sobie jego uwag, a on mi odpisuje, ze nie rozumiem idei forów? To ja przepraszam, to niby co ma mnie uszczesliwiać na siłe. pokazywać innym, że ten gościu się nie nadaje.

 

 

tak niepodoba mi się takie zachowanie, ale i nie tylko w stosunku do mnie.

na forach sa ludzie z róznym wykształceniem, niektórzy potrafią ledwo skleić jedno zdanie i powtarzają je w kółko. I co pytam sie czy idea forów jest wyśmiewanie się z takiej osoby? czy tez może wskazanie/pomoc/nauka, ale dyskretna taktowna. Tak zachowuje się osoba wykształcona ? To czego zadać od innych ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baz jaj, zaczyna się lincz, a Quba w przeciwieństwie do wielu opisuje dokładnie co jest z fotką nie tak i dlaczego. Cenne lekcje, przynajmniej dla mnie. Ile osób ma ochote odpisać na kolejny post: Jaki montaż do Astrofoto syntą 200/1200? Ile osób odpowiadając napisze co do czego i dla czego? ;)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.