Skocz do zawartości

Sprzedam lustro 350/2000


Scigany

Rekomendowane odpowiedzi

 

Rozumiem, że chodzi o TO lustro:

 

http://astro-forum.org/Forum/index.php?sho...mp;#entry276711

 

?

 

Proszę przy ofertach na forum podawać inforamcje tego typu, to ważne.

 

Pozdrawiam.

 

Ps. AF nie jest platformą reklamową allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie robie zadnej platformy reklamowej, wtedy aukcje wycofalem, bo zbyt duzo osob pytalo czy jest to sfera czy parabola, wiadomo ze jest to podstawowa sprawa, chcialem rozwiazac ten problem, ale tak naprawde to nikt nie dal jasnej odpowiedzi jak to dokladnie sprawdzic, ktos tam kiedys slyszal, ze na nozu mozna sprawdzic, ktos ze w laboratorium zajmujacym sie optyka, tak naprawde lustro moze byc warte duzo, byc moze jest to dla niektorych absurdalna, ale poprostu nie mam ani czasu a ani mozliwosci ,zeby to lustro sprawdzic, nie ukrywam zadnych wad, bo to nie w moim stylu, poprostu nie wiem. osoba ktora mi je sprzedala tak naprawde z astronomia miala tyle wspolnego co nic , takze tej podstawowej odpowiedzi nie umiala mi udzielic, czy to sfera czy parabola. naprawde nie mam juz ani ochoty ani cierpliwosci szukac i dopytywac sie czy to sfera czy parabola, sprzedaje bo moje plany co do mieszkania i budowy teleskopu calkowicie ulegly zmianie i nie bede mial kompletnie czasu sie tym zajmowac - szkoda. i nie dopatrujcie sie prosze w czysto polskim zawistnym zachowaniem jakiegos przekretu z mojej strony typu ( moze za niska cena byla ) itd , mialem kilka propozycji za 1500zl od reki za to lustro, ale wolalem do konca rozwiazac sprawe powierzchni lustra, teraz tak naprawde mam noz na gardle, lustro mi zalega i sprzedam je poprostu za tyle za ile wylicytuja, i naprawde nie jest w moim stylu kombinowanie , zbyt dlugo siedze na allegro bez negatywnego komentarza przy ogole ponad 500 zeby sie takimi wywijasami zajmowac.

 

pozdrawiam

Edytowane przez Scigany
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie przerabiaj bo można zrobić gorzej , te lustro dziergał Zeissol, więc nie ma co odkrywać prochu na nowo. To jest oczywiście tylko moje skromne zdanie.

 

 

( przebadania ) ;) . chce poprostu prostej odpowiedzi, czy parabola, czy sfera, jezeli takie cos moge sprawdzic na slasku, to bardzo bylbym zadowolony. jak narazie jestem w kropce, a codziennie dostaje kilka emaili wlasnie z takim pytaniem

Edytowane przez Scigany
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

( przebadania ) ;) . chce poprostu prostej odpowiedzi, czy parabola, czy sfera, jezeli takie cos moge sprawdzic na slasku, to bardzo bylbym zadowolony. jak narazie jestem w kropce, a codziennie dostaje kilka emaili wlasnie z takim pytaniem

 

 

Jeśli to lustro sferyczne to niech takie zostanie, skoro wymaga korektora z ujemną aberracją to poszukać tego korektora u gościa co wziąłeś te lustro, powiedz po co komu sam korektor do szczęścia? Z korektorem możliwe, że łatwiej będzie sprzedać, może ktoś wykorzysta sobie do jakiegoś układu optycznego :rolleyes: Sam mysle nad tym lustrem i myślę w praktyce jakie skutki będzie niosła za sobą aberracja sferyczna, możliwe że będzie nie ostry obraz wraz z oddalaniem się od osi optycznej? Tego nie wiem, w praktyce tego nie widziałem a praktyczna obserwacja zjawisk przyrody przewyższa nieobliczalnie teorię..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dyskutujecie jak totalni astro lamerzy.

Dajecie lustro na nóż Foucaulta i od razu wiadomo czy to jest sfera. Taki nóż posiada kilka osób z forum i gdybyś tylko napisał to napewno by ci to sprawdzili.

 

Nie sprzedałeś uszkodzonego lustra niewiadomego kształtu za 1500zł? - dziwie się.

Dlaczego teraz w aukcji nie napisałeś że nie wiesz czy to jest parabola?

 

 

Mitek z całym szacunkiem, czy ty wiesz ile kosztuje taki korektor? Pewnie całość wyjdzie ci ze 2 newtony 350 jak nic?

Jeśli to był spektrograf Zeissa to jakie masz gwarancje jaki tam był korektor?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.