Skocz do zawartości

Synta 10", kolimatorek laserowy, Soligor Barlow 2x/2"


grztus

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, pewne okoliczności zmusiły mnie do podjęcia tej trudnej decyzji: zamierzam sprzedać swój teleskop a także wszystkie akcesoria, które dokupiłem.

 

- Synta 10" - cena wyjściowa do negocjacji około 1750zł

Wprawdzie nowy teleskop można znaleźć na allegro w cenie 1590zł (Astrokrak 1599zł), to jednak u mnie otrzymujecie dodatkowo: folię słoneczną wartości 90zł (wraz z prowizorycznym mocowaniem, które jednak wielokrotnie się sprawdziło), tulejkę 2"/M42 (~40zł), filtr Baader UV/IR 2" (229zł), zestaw do czyszczenia optyki (płyn i ściereczka Baader - 40zł, oczywiście już trochę używane). Ponadto wyciąg był zmieniany w Astrokraku, co kosztowało mnie niemal 300zł (aktualnie jest to Crayford Orion, taki sam, jak w nowych syntach). Teleskop jest oczywiście złożony i gotowy do użycia, wraz z okularami Plossl 10 i 25mm. Sycia przeszła w moich rękach dwie modyfikacje: dodałem gąbki kuchenne przeciw zderzeniu tubusa z podstawą KLIK, w miejsce jednej ze śrub wkręciłem rączkę od szafki, dzięki czemu można spokojnie prowadzić teleskop lewą ręką (jak na tym zdjęciu KLIK). Na jednej z powierzchni (mała wyjmowana płytka, podtrzymujące szukacz od wewnątrz) próbowałem też własnego wyczernienia, jednak efekt był zbliżony do oryginalnego, więc dałem sobie spokój.

 

- Kolimatorek laserowy 1.25" - zakupiony w delta optical na początku tego roku, mało używany, cena 170zł

 

- Barlow Soligor 2x/2" - zakupiony w Astrokraku za 300zł, w stanie bardzo dobrym (bez rys na optyce), wraz z dodatkową specjalną redukcją na M42 (koszt 50zł), nie chcę się rozpisywać, ale jakość tej soczewki jest rewelacyjna, cena całkowita 270zł

 

Jakieś zdjęcia w/w przedmiotów będę mógł wykonać za tydzień lub dwa (nie wiem kiedy będę miał okazję być w Radomiu - a właśnie tam znajdują się na razie wszystkie w/w). Z pytaniami zapraszam na priv lub mail: grztus@wp.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do czego jest ten filtr UV/IR potrzebny w Newtonie ? ... do foto?

 

Dość wysoka ta cena jak na uzywańca. Poza tym Delta wysyła GRATIS kurierem. A co do tego wyciągu to czy nie Wiecie czy Delta oferuje teraz w tym modelu Synty także Crayforda ?... bo w tych pozostałych napewno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acha .... skoro tak, to wybacz grztus, Twoje inwestycje w wyciąg są bez wartości, bo w nowym dostaję to samo, po niższej cenie. Jestem żywo zainteresowany takim teleskopem używanym, ale nie za takie pieniądze.

Jak narazie z braku chętnych do sprzedazy uzywańca po rozsądnej cenie ! Wolę się szykować na większy wydatek i kupować całkiem nowy sprzęt w Delcie, bo wyciąg jest już cacy Crayford i kurier darmo, a Ty napewno raczej nie wyślesz tej rury kurierem ? Odbiór wyłącznie osobisty ?

Prawdopodobnie to będzie Mój telep docelowy więc wolałbym nowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr UV/IR dla mnie przede wszystkim jest przydatny przy fotografowaniu w dzień, aby odizolować matrycę aparatu od reszty otoczenia (fotografowanie w ognisku głównym). Ponadto wyraźnie napisałem, że cena jest do negocjacji. Jeśli ktoś nie chce kupować wszystkiego co jest wyszczególnione przy zestawie Synty, to przecież może poprosić by tego nie było (jak np. filtr, czy zestaw czyszczący), wtedy oczywiście cena jeszcze spadnie.

I wcale nie uważam by kwota przy tym co wypisałem była wygórowana, jeśli ktoś zamierzał by dokupić takie akcesoria. Co do inwestycji w Crayforda, zaznaczyłem to, aby nie było wątpliwości jaki aktualnie jest w niej wyciąg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Oto aktualne zdjęcia oferowanej Synty 10":

th_s1.jpg th_s3.jpg

th_s2.jpg

 

Jest to ostatnia moja oferta, nie podlegająca już negocjacji: 1400zł za teleskop, folię słoneczną i zestaw czyszczący (zużyty przez dwa lata w około 50%).

Natomiast filtr UV/IR ze złączką foto sprzedam oddzielnie, całość za 200zł.

 

Odbiór teleskopu tylko osobisty!

Edytowane przez grztus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Sprzedałeś już może ?

 

Kiedy był kupiony ten teleskop ? bo wydaje Mi się że dość dawno temu.

 

Moja propozycja:

Masz może stary wyciąg od niej w dobrym stanie ?

Jeśli tak to proponuje taki zestaw:

 

Tuba + dobs + szukacz + poprzedni wyciąg zębatkowy 2" + okularki

Reszty nie chcę.

 

Wszystko to za 1000zł + wysyłka 60-80 zł. Jednak nie mogę tego odebrać osobiście, jak większość zainteresowanych Twoim sprzętem. Tylko wysyłka wchodzi w grę.

Masz może jeszcze orginalne kartony i styropiany od niej ?

Tak Mi się zdaje że chyba nie, skoro odbiór wyłącznie osobisty i kropka.

 

Skoro Delta wysyła Free to znaczy że zaoszczędzamy u niej 60-80 zł (płatne przy odbiorze). To tak jakbyśmy kupili nówkę prawie za 1500 zł. Używka musi być odpowiednio tańsza.

Edytowane przez Vixen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wychodzi Nam ok.1500zł za nowy. Teraz jak odliczymy koszty nowego Crayforda SW - 250zł, wychodzi teoretycznie tak na oko ok.1250-1300zł za nowy sprzęt ze starym typem wyciągu. Jak wiadomo rynek wtórny jest dość nasycony tym sprzetem, więc używaniec musi być z 20% tańszy, a starszy sprzęt to już z 30-40%, bo wiadomo że trochę zniszczony i są już luzy w wyciągu i warstwy na lustrze już nie takie i szybciej trzeba będzie napylać ponownie.

 

Nie Wiem czy wogóle Pan miał jakąś propozycję na kupno, skoro Pan pisał że "negocjuje sam ze sobą", bo chyba każdy umie liczyć i sobie wykalkuluje co zyskuje w Pańskiej ofercie, ale naprawdę Pana cena 1400zł jest tu mało odpowiednia jak na dzisiejsze czasy.

 

A jeśli Panu zależy w końcu na sprzedaży to proszę negocjować.

Ja myślę że jeśli ta Synta miała stary wyciąg to musi być przynajmniej z 2-3 letnia, a może jest nawet starsza, więc Moje 1000zł jest chyba bardzo dobrą ceną jak na dzisiejszy rynek.

 

Oczywiście to tylko Moja propozycja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prepraszam za OT.

 

Kolego Vixen, twoje posty w dziale sprzedam sa żenujące. Negocjacje można prowadzić na PW, a nie na ogólnym wykazywać, że oferta jest zawyżona czym odstraszasz innych zainteresowanych.

 

Jak Ci się tak bardzo nie opłaca kupić tego teleskopu to negocjuj w sklepie przy nowym a na forum zamilcz.

Jest cena przy której lepiej zostawić sprzęt sobie lub oddać komuś na forum byle nie tobie!

 

Przepraszam ponosło mnie, jak coś to można wykasować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Arkal nic Ci do tego co Ja tu piszę. Głupoty to napewno nie są, a czysta kalkulacja negocjacyjna i pewne sugestie czego oczekuję.

 

I przestań trolować wszędzie gdzie się pojawię dobrze ? :angry: bo za mało postów jeszcze napisałeś żeby Mnie tu pouczać. <_<

 

A jak tak bardzo Wam przeszkadza komentowanie czyichś ofert to sobie wprowadźcie blokadę odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...bo za mało postów jeszcze napisałeś żeby Mnie tu pouczać.

 

No a ty to świecisz kurde przykładem zarówno w kwestii formy samego targowania się jak i wiedzy na temat teleskopów czego przykład dałeś w sąsiednim temacie z Syntą 250mm.

 

Nie masz PW czy maila? Nie stać cię na 5zł żeby porozmawiać przez telefon?

 

Czytać nie potrafisz bo jeśli jednak tak to skup się i przeczytaj ostatnie zdanie wystawiającego sprzęt.

Edytowane przez mario2005
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wy tu gadu-gadu, a zestaw został sprzedany w sobotę (Vixen, nie odpowiadałem, gdyż nie miałem dostępu do netu przez weekend, jednak ostatecznie wszystko poszło za 1500zł i klient naprawdę nie narzekał że za drogo).

 

Moderatora proszę o zamknięcie tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.