Skocz do zawartości

Lunar 100


grzybu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Niedawno natknąłem się na fajną listę 100 ciekawych obiektów na Księżycu. Bardzo fajna sprawa jak ktoś chce zacząć bardziej systematycznie obserwować Księżyc.

Tutaj jest sama lista z fajnymi opisami obiektów: http://the-moon.wikispaces.com/Lunar+100

A tu jest mapa z naniesionymi miejscami: http://www.spacegazer.com/Documents%5CAstr...nar_100_map.pdf

Oraz skrócona lista obiektów: http://www.spacegazer.com/Documents/Astron..._100_sheets.pdf

Akurat Księżyc się właśnie zaczyna więc będzie okazja tego użyć.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa strona. Zawsze można popatrzeć na dokonania zachodnich sąsiadów i jednocześnie miło jest stwierdzić że rodzima fotografia w niczym tamtej nie ustępuje. ( oby to samo dało się powiedzieć po dzisiejszym meczu o naszej piłce )

W kilku miejscach autorzy musieli podeprzeć się zdjęciami satelitarnymi lub zamieścili fotki nie najwyższych lotów np. Pico, Fracastorius, Mare Serenitatis, Oceanus Procellarum.

A co z listy na dzisiejszy wieczór? ( gdy opadnie po meczu bitewny kurz a atmosfera nieco uspokoi ) może poz. 20 i 21. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak powiedział jeden z polityków po ostatnich wyborach "nie daliśmy rady szerokiemu frontowi", tyle mogłem powiedzieć po obejrzeniu dzisiejszej gry Polskich orłów. Dla wyciszenia emocji popatrzylem sobie na falujący z lekka nad dachami Księżyc. Mare Nectaris z przyległościami i wyłaniający się właśnie z cienia Posidonius uspokoły nieco skołatane nerwy. :unsure:

Obym w czwartek nie musiał się podobnie leczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seeing faktycznie słaby. Wczoraj w Theofilusie i Clementine widziałem naprawdę mnóstwo fajnego detalu.

Polecam Virtual Moon Atlas. Super sprawa.

Napisz jeszcze jak się nowy nabytek sprawuje na Księżycu. Lepiej, czy gorzej niż stara Synta?

Edytowane przez grzybu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

zdjęcia całkiem fajne. stosujesz ten rodzaj obróbki, który mi się podoba najbardziej (zdjęcie nr 1 i 2). Nie wiem jak to opisać, ale są takie "plastyczne" jak Michała B czy Hanysiakowe

 

zachęcam do wyposażenia się w śrubki kolimacyjne Bob's Knobs. Ułatwią Ci znacznie życie ;)

 

Pozdr

Raf

Edytowane przez ALF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • 3 tygodnie później...
Z uwagi na kiepski seeing, drugi brzeg morza słabo widoczny

 

A ja początkowo myślałem że to wina zbyt małej głębi ostrości. :szczerbaty:

Fotki coraz lepiej Ci wychodzą - w takim tempie zmasowanego natarcia LUNAR 100 nie będzie opierał się długo. :D

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.