Skocz do zawartości

Lunar 100


grzybu

Rekomendowane odpowiedzi

Piszesz o Dolinie Alpejskiej czy o wąziutkiej szczelinie na jej dnie?

Szczelinie (sama dolina nie stanowi wyzwania)

- bino + TV PL 15, zważyszy na wydłużony tor optyczny przez zewnętrzny focuser, kątówkę 2" i bino,

szczelina była widoczna przy powerze ok x185.

Dodam tylko, że te plossle biją na łeb na szyję kitowce od WO.

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Matt,

Najpierw podziękowania. Cieszę się, że podobają Ci się moje fotki. :)

 

Mam problemy z ustawieniem jasności bo mój laptop ma bardzo jasny wyświetlacz.

Jeżeli znasz jakiś sposób na prawidłowe (uniwersalne) ustawienia to jetem żywo zainteresowany.

Może dokonasz korekty któregoś z moich zdjęć? Miałbym taką fotkę wzorcową.

 

LUNAR 100 to dobry pomysł na poznanie Księżyca.

Trochę przypadkiem stał się też zapisem moich zmagań z techniką astrofoto ;)

 

Pozdr.

Edytowane przez misiowaty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc Misiowaty,

 

Lunar 100 jest pomyslem swietnym, czekam na nastepne fotki.... :D

 

Problemy z ustawieniem jasnosci mozna rzeczywiscie uniwersalnie (a to rzadkosc!) i niezaleznie od laptopu usunac. Podejrzewam, ze Ty takze do nagrywania filmow urzywasz softu The Imaging Source "IC-capture". U gory po lewej stronie jest taki button "Histogram" (patrz zdjecie). Otwiera sie wtedy okienko histogramu, powinno ono byc zawsze do 70-80% wypelnione (na screenshocie tylko 20%).

 

Histogram.jpg

 

Pozwolilem sobie takze na rozjasnienie dwoch Twoich fotek, zeby pokazac o co mi chodzilo ;) (migawki). Wstawiam tylko Linki, bo zdjecie nie moje...

 

Rupes Recta

 

Apeniny

 

Pozdrawiam,

 

Maciek

Edytowane przez Matt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Matt,

 

Podczas nagrywania parametry ekspozycji ustawiam oczywiście według histogramu.

Różnica pojawia się na etapie obróbki końcowej. Fotki po Twojej korekcie na moim laptopie są bardzo jasne.

Może nawet trochę zbyt jasne (na ciemnych obszarach zaczyna pojawiać się szum) ?

Obejrzałem sobie histogramy po korekcie i chyba wiem teraz jak powinno być: zdecydowanie jaśniej ale z uwagą na ciemne partie!?

 

Jeszcze raz dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Może nawet trochę zbyt jasne (na ciemnych obszarach zaczyna pojawiać się szum) ?

Obejrzałem sobie histogramy po korekcie i chyba wiem teraz jak powinno być: zdecydowanie jaśniej ale z uwagą na ciemne partie!?

...

 

Czesc Misiowaty,

 

mysle, ze ten szum jest artefaktem ktory powstal podczas obrobki w registaxie, pisalem juz o tym w "zakamarkach". Jesli twoj wyswietlacz jest taki jasny, polecalbym kalibracje-moze da sie to ustawic. Test mozesz sciagnac tutaj. Co do histogramu to masz oczywiscie racje: chodzilo mi glownie o te ciemne partie. Oplaca sie czasem porownac widok przez okular z obrazem z kamerki podczas nagrywania. Ciesze sie, jesli moglem pomoc... ;)

 

 

Pozdrawiam,

 

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Mam nadzieję że te udane fotki to tylko początek corocznego zimowego "wysypu". Czekamy na dalsze. :glodny:

Moje dzisejsze ( 29.10.09) obserwacje nie zapowiadały sie rewelacyjnie z uwagi na lekkie zamglenie. Jednak i takie warunki miały swoją dobrą stronę która w tym wypadku przybra postać pięknego księżycowego halo. Wysokie, rzadkie chmury z czasem ustąpiły i w chwilach łagodniejszego falowania atmosfery można było wykorzystać dawno nie używane krótkoogniskowe szkło. Plonem tych obserwacji były różne drobne struktury w okolicach terminatora oraz lokalizacje 3km kraterka leżacego pośrodku, szerszej części krat. Schiller http://lpod.org/coppermine/displayimage.php?pos=-460

To dobrze, że tak dobrze go widać na Twoim zdjęciu. :)

Edytowane przez Art 69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed pełnią uwagę przyciągają obiekty peryferyjne.

Kilka z nich (z listy LUNAR 100) udało mi się zarejestrować:

Grimaldi(36), Drygalski(94), Schickard(39)& Wargentin(43), Cruger(52)& Rimae Sirsalis(77), Bailly(37).

Grimaldi 36.jpg

Drygalski(94).jpg

Schickard 39 Wargentin 43.jpg

Cruger 52 Rimae Sirsalis 77.jpg

Bailly 37.jpg

Edytowane przez misiowaty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.