Skocz do zawartości

dziwne flaty


sumas

Rekomendowane odpowiedzi

wreszcie się przybrałem do zrobienia flatów, hmm tylko jakieś bardzo dziwne mi wychodzą

 

IMG_0009exp_res.jpg IMG_0010_res.jpg

 

ten pierwszy to naturalnie przeprosesowany, żeby było widać jak się to winietowanie przedstawia

macie może jakiś pomysł, dlaczego na dole kadru jest takie wypłaszczenie?

skąd to sie bierze, bo przecież chyba to nie jest ściśnięta optyka, czy jakieś refleksy, flaty były robione na czystym niebie, może to wina wyciągu, bo jednak trochę wystaje we wnętrzu tubusu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh dzięki, bo już myślałem że mam jakoś trafioną optykę,

po szybkich konsultacjach, wygląda na to, że to lustro tak oddziaływuje, że jakby nie do końca otwiera dziurę dla stożka światła, to jest dół kadru, a matryca daje włąsnie obraz do "góry nogami" i dlatego jest to na dole

 

====

ale Ty szybko piszesz :szczerbaty:

Edytowane przez sumas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o ale włąsnie tak mi jeszcze coś do głowy przyszło, no bo przecież flaty robi się na względnie krótkich czasach expozycji, a co, jak to by był efekt nie do końca odjechanej migawki? znaczy, że zaczęło już palić zdjęcie a migawka była nie do końca otwarta?

no ale toby oznaczało, że takie flaty nie będa prawidłowo odzorowywać winietowania długich expozycji EOSa

 

no ale w takim razie, flaty lepiej by było robić z kapeluszem, czyli nim odsłaniać matrycę

tylko gdzie znaleźć taki szybki kapelusz? :Boink:

Edytowane przez sumas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś opisy waszych flatów nie przemawiają do mnie.

 

Dam może przykład mojego, wykonywanego nie na niebie tylko w garażu na jasnych drzwiach, oświetlonych delikatnym rozproszonym światłem.

 

flaciksi2.jpg

 

Flat 3" wykonany w temp. - 30*

Edytowane przez JaLe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JaLe, w jakim sensie nie przemawiają?

a ten flat jest z EOS'a czy kamery?

i mogłoby być w tym flacie więcej flata, a mniej plugina ;)

 

Przecież pokazałem wartości dla obu kanałów, co ma do tego plugin ?

Flat jest z ccd, bo nim wykonuje zdjęcia.

Wasze flaty są takie na oko, może wytrawny specjalista coś z nich odczyta, ja natomiast nie wiem nic :huh: dlatego pokazałem wartości z mojego (może nie idealnego, ale jednak flata).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś opisy waszych flatów nie przemawiają do mnie.

 

Dam może przykład mojego, wykonywanego nie na niebie tylko w garażu na jasnych drzwiach, oświetlonych delikatnym rozproszonym światłem.

 

flaciksi2.jpg

 

Flat 3" wykonany w temp. - 30*

 

Jale widze że optyke, chip i flterki masz czyściutkie żadnych syfków na flacie,

ja gdybym tak miał to był w ogóle flatów nie robił.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.