Skocz do zawartości

ANKIETA OBSERWACYJNA


Gość emde

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo mnie interesują wyniki tej ankiety. Ciekawi mnie to, w jakim kierunku idą wasze obserwacje. Wydaje mi się, że każde obserwacje kończą się nazwijmy to - "specjalnością", czymś co najbardziej nas pociąga w gwiazdach. Ta ankieta pokaże również ile jest zapaleńców z danej "specjalizacji", inaczej mówiąc co jest najbardziej popularne.

Jeżeli czegoś wam brakuje czekam na propozycję uzupełnienia ankiety.

Ja stawiam na astrofoto.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EMDE twoja ankietka jest denerwująca bo robię wszystko poza brzegówkami (kiedyś próbowałem ale mnie to nie kręci jakoś) a mogę zazanczyć tylko jedną opcję, w związku z tym ogłaszam Veto ankietowe, ludzie!!! ankieta to odpowiedzialność i musi być naprawdę przemyślana bo inaczej przynosi więcej szkód niż pożytku i jej wyniki są nie miarodajne :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janusz nie gorączkuj się i weź sobie Panadol Extra!!! :wink:

Nie możesz się zdecydować to nie klikaj. Nie jest to ogólnoświatowa ankieta i wyniki jej nie będą publikowane w TVN24. Mnie też podoba się jednocześnie kilka panien na świecie, ale wybrałem jedną żonę! :wink:

Jak widzisz niektórzy nie mają problemu z oddaniem głosu i o takich przede wszystkim mi chodzi. Zdecydowanych na jeden kierunek - jak już to nazwałem "specjalizację". I tylko tyle.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry emde, ale Twoja ankieta jest faktycznie trochę nieprecyzyjna. Co rozumiesz pod pjęciem ,,same obserwacje'', i ,,inne latające'' przy kometach (ptaki,samoloty, satelity, ufo :wink: )??? A gdzie są tak wielkie działy jak obserwacje planet (i Księżyca), zakrycia planetoidalne, centralne zakrycia gwiazd przez Księżyc (których jest duuużo więcej w ciągu roku niż brzegówek), DSO? Poza tym co rozumiesz pod pojęciem ,,specjalizacja''? Czy wykonywanie tylko obserwacji danego rodzaju, czy też ilość czasu spędzonego przy teleskopie poodczas ,,specjalistycznych'' obserwacji (zauważ, że np. spec od brzegówek może spędzić przy teleskopie pieć godzin w roku na obserwacjach brzegówek i pięćset lub więcej na innych obserwacjach - czy nadal będzie specem od brzegówek? - ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak... czy uważacie że ta ankieta wogóle jest niepotrzebna? Przecież napisałem w pierwszym poście, że czekam na propozycję rozszerzenia jej, czy zmiany tematów!

Mnie wystarsza taka ogólna, ale możemy wspólnie ustalić o co i jak zapytać ludzi na forum. Podałem tylko swoje propozycje i zamiast mnie pytać co mam na myśli, ustalmy wspólnie dokładną treść ankiety. A jeżeli uważacie, że nie ma sensu pytanie ludzi o ich preferencję w obserwacji nieba to poprzestańmy na tym.

Jeszcze raz napiszę: mnie to wystarcza!

Z postów wnioskuję że niektórym nie. Możemy przecież to zmienić. :D

Ilość tematów jest na forum nieograniczona. Ustalimy w tym wątku co i jak, ustawimy nową ankietę i spróbujemy w ten sposób każdemu dogodzić.

Temat jest chyba ciekawy!

Pozdrawiam wszystkich nawet malkontentów! :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doskonale emde. Temat niewątpliwie ciekawy. Jednak zamiast odpowiedzieć na moje pytania, posądzasz mnie o malkontenctwo :) . Domyślam się, że TOBIE to WYSTARCZA, ale innym widać nie. Weź też pod uwagę że:

- W każdym rodzaju badań (w tym także w ankiecie), połowę sukcesu stanowią właściwie sformuowane pytania.

- Jest rzeczą NIEMOŻLIWĄ udzielenie sensownej odpowiedzi na pytanie, którego się nie rozumie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby dobrze postawić w pytania w ankiecie trzeba być spacjalistą w danej dziedzinie bo inaczej może wyjść trochę dziwnie i mocno niekompletnie, jak obecnie ale nie przejmuj się i w takiej wersji daje ona wymierne rozeznanie w upodobaniach naszych forumowiczów.

Pytania muszą być równoprawne a nie na przykład część negujaca a część pozytywna i naprawdę dobrze przemyślane, ankietę stawiamy aby uzyskać pewien wgląd w upodobania naszej społeczności i aby był on nie zakłucony nie można jej poprzedzać agitacją czy negacja pewnych form apriori.

Jest jeszcze sporo zasad pisania ankiet ale to temat na rozległy kurs z "psychologi tłumu" a nie na to astronomiczne forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oscar jak to już życie pokazało jedni rozumieją jak, co i w jakim celu się pisze - przecież od kilku dni wszystko wyjaśniam - jak i dlaczego, inni czytają od tyłu czy jak? i dalej nic nie rozumieją.

Janusz i Aquarius - jak chcecie zrobić inną ankietę taką jaka was interesuje to sobie zróbcie. Na pewno w niej zagłosuję - bo będzie zrobiona przez ludzi po kursie "psychologii tłumu"!!! :wink:

Ja jestem tylko skromnym oglądaczem nieba, który kocha gwiazdki i ciekawi mnie to w tych kategoriach o jakich napisałem. Na szczęście są to "Wolne tematy z kulturą", a nie naukowe badania!!! Mam nadzieję, że poziom kultury jest zachowany a wolność zapewniona (moja też)! Proponuję poczytać jeszcze raz moje posty! :D

Pozdrawiam.

Spójrzcie też na wyniki na astro4u!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.