Jump to content

ANKIETA OBSERWACYJNA


Guest emde
 Share


Recommended Posts

Bardzo mnie interesują wyniki tej ankiety. Ciekawi mnie to, w jakim kierunku idą wasze obserwacje. Wydaje mi się, że każde obserwacje kończą się nazwijmy to - "specjalnością", czymś co najbardziej nas pociąga w gwiazdach. Ta ankieta pokaże również ile jest zapaleńców z danej "specjalizacji", inaczej mówiąc co jest najbardziej popularne.

Jeżeli czegoś wam brakuje czekam na propozycję uzupełnienia ankiety.

Ja stawiam na astrofoto.

Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Guest Janusz_P.

EMDE twoja ankietka jest denerwująca bo robię wszystko poza brzegówkami (kiedyś próbowałem ale mnie to nie kręci jakoś) a mogę zazanczyć tylko jedną opcję, w związku z tym ogłaszam Veto ankietowe, ludzie!!! ankieta to odpowiedzialność i musi być naprawdę przemyślana bo inaczej przynosi więcej szkód niż pożytku i jej wyniki są nie miarodajne :?

Link to comment
Share on other sites

Janusz nie gorączkuj się i weź sobie Panadol Extra!!! :wink:

Nie możesz się zdecydować to nie klikaj. Nie jest to ogólnoświatowa ankieta i wyniki jej nie będą publikowane w TVN24. Mnie też podoba się jednocześnie kilka panien na świecie, ale wybrałem jedną żonę! :wink:

Jak widzisz niektórzy nie mają problemu z oddaniem głosu i o takich przede wszystkim mi chodzi. Zdecydowanych na jeden kierunek - jak już to nazwałem "specjalizację". I tylko tyle.

Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Guest Janusz_P.

Hi hi znalazłem sposób aby zagłosować na 5 z 6-ciu kategorii czyli tak jak chciałem czyli wilk syty i owca cała, iście salomonowe rozwiązanie Koledzy i obeszło się bez bólu głowy i Panadalu, to lubię 8)

Link to comment
Share on other sites

Guest Janusz_P.

Ooops kategoria Słoneczko mi sie nie zaznaczyła w opracowanej opcji "multi click" pięć z sześciu, tym razem serwer był szybszy niż moje ręce :wink:

Link to comment
Share on other sites

Hejka, gdzieś wessało moja odpowiedź, ale ogolnie zgadzam się, że ankieta powinna pozwalac na wybór kilku dziedzin i dodatkowo powinna byc o wiele bogatsza, jak specjalizaca to specjalizacja.

Link to comment
Share on other sites

Widzisz Crocodile postawienie dobrej ankiety jest sztuką ktorą opanowało niewielu ale niestety wielu się na nią porywa  

...do mnie pijesz? :letsdrink: :wink:

Janusz naucz mnie jak się robi ankiety które mnie interesują!!!

Link to comment
Share on other sites

Guest Aquarius

Sorry emde, ale Twoja ankieta jest faktycznie trochę nieprecyzyjna. Co rozumiesz pod pjęciem ,,same obserwacje'', i ,,inne latające'' przy kometach (ptaki,samoloty, satelity, ufo :wink: )??? A gdzie są tak wielkie działy jak obserwacje planet (i Księżyca), zakrycia planetoidalne, centralne zakrycia gwiazd przez Księżyc (których jest duuużo więcej w ciągu roku niż brzegówek), DSO? Poza tym co rozumiesz pod pojęciem ,,specjalizacja''? Czy wykonywanie tylko obserwacji danego rodzaju, czy też ilość czasu spędzonego przy teleskopie poodczas ,,specjalistycznych'' obserwacji (zauważ, że np. spec od brzegówek może spędzić przy teleskopie pieć godzin w roku na obserwacjach brzegówek i pięćset lub więcej na innych obserwacjach - czy nadal będzie specem od brzegówek? - ).

Link to comment
Share on other sites

no tak... czy uważacie że ta ankieta wogóle jest niepotrzebna? Przecież napisałem w pierwszym poście, że czekam na propozycję rozszerzenia jej, czy zmiany tematów!

Mnie wystarsza taka ogólna, ale możemy wspólnie ustalić o co i jak zapytać ludzi na forum. Podałem tylko swoje propozycje i zamiast mnie pytać co mam na myśli, ustalmy wspólnie dokładną treść ankiety. A jeżeli uważacie, że nie ma sensu pytanie ludzi o ich preferencję w obserwacji nieba to poprzestańmy na tym.

Jeszcze raz napiszę: mnie to wystarcza!

Z postów wnioskuję że niektórym nie. Możemy przecież to zmienić. :D

Ilość tematów jest na forum nieograniczona. Ustalimy w tym wątku co i jak, ustawimy nową ankietę i spróbujemy w ten sposób każdemu dogodzić.

Temat jest chyba ciekawy!

Pozdrawiam wszystkich nawet malkontentów! :wink:

Link to comment
Share on other sites

Guest Aquarius

Doskonale emde. Temat niewątpliwie ciekawy. Jednak zamiast odpowiedzieć na moje pytania, posądzasz mnie o malkontenctwo :) . Domyślam się, że TOBIE to WYSTARCZA, ale innym widać nie. Weź też pod uwagę że:

- W każdym rodzaju badań (w tym także w ankiecie), połowę sukcesu stanowią właściwie sformuowane pytania.

- Jest rzeczą NIEMOŻLIWĄ udzielenie sensownej odpowiedzi na pytanie, którego się nie rozumie.

Link to comment
Share on other sites

Nie lubię sie powtarzać, ale:

Jeszcze raz napiszę: mnie to wystarcza!  

Z postów wnioskuję że niektórym nie. Możemy przecież to zmienić.

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Guest Janusz_P.

Aby dobrze postawić w pytania w ankiecie trzeba być spacjalistą w danej dziedzinie bo inaczej może wyjść trochę dziwnie i mocno niekompletnie, jak obecnie ale nie przejmuj się i w takiej wersji daje ona wymierne rozeznanie w upodobaniach naszych forumowiczów.

Pytania muszą być równoprawne a nie na przykład część negujaca a część pozytywna i naprawdę dobrze przemyślane, ankietę stawiamy aby uzyskać pewien wgląd w upodobania naszej społeczności i aby był on nie zakłucony nie można jej poprzedzać agitacją czy negacja pewnych form apriori.

Jest jeszcze sporo zasad pisania ankiet ale to temat na rozległy kurs z "psychologi tłumu" a nie na to astronomiczne forum.

Link to comment
Share on other sites

Oscar jak to już życie pokazało jedni rozumieją jak, co i w jakim celu się pisze - przecież od kilku dni wszystko wyjaśniam - jak i dlaczego, inni czytają od tyłu czy jak? i dalej nic nie rozumieją.

Janusz i Aquarius - jak chcecie zrobić inną ankietę taką jaka was interesuje to sobie zróbcie. Na pewno w niej zagłosuję - bo będzie zrobiona przez ludzi po kursie "psychologii tłumu"!!! :wink:

Ja jestem tylko skromnym oglądaczem nieba, który kocha gwiazdki i ciekawi mnie to w tych kategoriach o jakich napisałem. Na szczęście są to "Wolne tematy z kulturą", a nie naukowe badania!!! Mam nadzieję, że poziom kultury jest zachowany a wolność zapewniona (moja też)! Proponuję poczytać jeszcze raz moje posty! :D

Pozdrawiam.

Spójrzcie też na wyniki na astro4u!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.
 • Our picks

  • Migracja Astropolis na nowy serwer - opinie
   Kilka dni temu mogliście przeczytać komunikat o wyłączeniu forum na dobę, co miało związek z migracją na nowy serwer. Tym razem nie przenosiłem Astropolis na większy i szybszy serwer - celem była redukcja dosyć wysokich kosztów (ok 17 tys rocznie za dedykowany serwer z administracją). Biorąc pod uwagę fakt, że płacę z własnej kieszeni, a forum jest organizacją w 100% non profit (nie przynosi żadnego dochodu), nie znalazłem w sobie uzasadnienia na dalsze akceptowanie tych kosztów.
    • Thanks
    • Like
   • 60 replies
  • Droga Mleczna w dwóch gigapikselach
   Zdjęcie jest mozaiką 110 kadrów, każdy po 4 minuty ekspozycji na ISO 400. Wykorzystałem dwa teleskopy Takahashi Epsilon 130D i dwa aparaty Nikon D810A zamocowane na montażu Losmandy G11 wynajętym na miejscu. Teleskopy były ustawione względem siebie pod lekkim kątem, aby umożliwić fotografowanie dwóch fragmentów mozaiki za jednym razem.
    • Love
    • Thanks
    • Like
   • 48 replies
  • Przelot ISS z ogniskowej 2350 mm
   Cześć, po kilku podejściach w końcu udało mi się odpowiednio przygotować cały sprzęt i nadążyć za ISS bez stracenia jej ani razu z pola widzenia. Wykorzystałem do tego montaż Rainbow RST-135, który posiada sprzętową możliwość śledzenia satelitów.
   Celestron Edge 9,25" + ZWO ASI183MM. Czas ekspozycji 6 ms na klatkę, końcowy film składa się z grup 40 klatek stackowanych, wyostrzanych i powiększonych 250%.
   W przyszłości chciałbym wrócić do tematu z kamerką ASI174MM, która z barlowem 2x da mi podobną skalę, ale 5-6 razy większą liczbę klatek na sekundę.
   Poniżej film z przelotu, na dole najlepsza klatka.
    • Love
    • Thanks
    • Like
   • 73 replies
  • Big Bang remnant - Ursa Major Arc or UMa Arc
   Tytuł nieco przekorny bo nie chodzi tu oczywiście o Wielki Wybuch ale ... zacznijmy od początku.
    
   W roku 1997 Peter McCullough używając eksperymentalnej kamery nagrał w paśmie Ha długą na 2 stopnie prostą linie przecinajacą niebo.
    
   Peter McCullough na konferencji pokazał fotografię Robertowi Benjamin i obaj byli pod wrażeniem - padło nawet stwierdzenie: “In astronomy, you never see perfectly straight lines in the sky,”
    • Love
    • Thanks
    • Like
   • 17 replies
  • Jeśli coś jest głupie, ale działa, to nie jest głupie - o nietypowych rozwiązaniach sprzętowych
   Sformułowanie, które można znaleźć w internetach jako jedno z "praw Murphy'ego" przyszło mi na myśl, gdy kolejny raz przeglądałem zdjęcia na telefonie z ostatniego zlotu, mając z tyłu głowy najgłośniejszy marsjański temat na forum. Do rzeczy - jakie macie (bardzo) nietypowe patenty na usprawnienie sprzętu astronomicznego bądź jakieś kreatywne improwizacje w razie awarii czy niezabrania jakiegoś elementu sprzętu  Obstawiam, że @HAMAL mógłby samodzielnie wypełnić treścią taki wątek.
    • Haha
    • Like
   • 43 replies
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.