Skocz do zawartości

M 20


piotrem

Rekomendowane odpowiedzi

Mgławica Trójlistna Koniczyna (znana również jako Messier 20, M20 lub NGC 6514) jest grupą gwiazd z mgławicą emisyjną w gwiazdozbiorze Strzelca. Odkrył ją Guillaume Le Gentil w 1764 roku. Odległość M20 od Ziemi nie jest dokładnie znana, szacuje się ją na od 2 do 9 tysięcy ls. Na niebie zajmuje obszar o średnicy 28 minut kątowych. Jej jasność obserwowana to około 6,3 m. Źródło: Wikipedia

 

M_20_high.jpg

 

Pielęgnowałem ten kwiatek przez 3 noce: 26-27/06, 2-3/07 i 5-6/07. W sumie powstały 33 klatki po 5 minut. Ostatnią sesję musiałem wyrzucić bo... Images Plus oszukał mnie z ustawieniem ostrości a sąsiad zrobił imprezę i odpalił 500 W halogen. Szanse na zebranie materiału w tym sezonie maleją z każdym dniem więc publikuję co mam. Ostatecznie wyszło 21*5 min, Canon 400D, CG-5 GT, SW 150/750, ISO 800, Baader UHC-S, Warszawa Wawer. A że nie było łatwo - niech świadczy załączona surowa klatka z IP. Zdjęcia były składane w DSS.

 

Pozdrawiam

 

Piotr M

 

M_20_raw.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo za tę próbę. Jak na warunki miejskie to juz coś.

No to zobaczyłeś jak to sie zbiera klatki kilka nocy ;)

Ja chyba mam lepsze warunki od siebie ale to tylko w wybrane kierunki a ponad to jak się wystawiam to tylko w te fajne nocki.

Trochę z bardzo zielony przebija z tła no i wiadomo że szumy. Pomyśl o przerobieniu canona. Chyba już coś powinno być dostępne dla 400 teraz. Więcej powiem jak sam w to wyceluje teraz brak mi miarodajnych wniosków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurka jakie winietowanie... wydaje mi się że coś jest noie tak. Nigdy nie miałem tak z Newtonem 150/750.. chyba, że masz wyciag 1,25 " :rolleyes:

Jimbim ma zestaw dokaładnie taki jak ja mam. Wyciąg wymieniony. Śmiem twierdzić ze ma lepsza kolimacje nawet.

Ta poswiata jest tak dziwna ze trudno mi ja nazwac winietowaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jimbim ma zestaw dokaładnie taki jak ja mam. Wyciąg wymieniony. Śmiem twierdzić ze ma lepsza kolimacje nawet.

Ta poswiata jest tak dziwna ze trudno mi ja nazwac winietowaniem.

 

Nie mów, że masz to samo.. To jakaś maskara jest! :blink: Ja u siebie w Newtonie przeważnie nawet flatów nie musiałem robić... Kolimacja też mogłaby chyba być lepsza. Proponuje sprawdzić CCDInspectorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.